www.asu.pl :: Zobacz temat - Niefabryczne radio voyager 97r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niefabryczne radio voyager 97r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jameskuga
*
*


Dołączył: Aug 27, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sie 27, 2015 14:00    Temat postu: Niefabryczne radio voyager 97r Odpowiedz z cytatem

Witam,

W moim Voyagerze 97r zepsuł się odtwarzacz kaset, przez co jestem zmuszony słuchać radia.
Samochód wyposażony jest w nagłośnienie infinity acoustics 10, co pan mechanik określił jako "niemożliwe do zrobienia, żeby toto grało z radiem niefabrycznym".

Jako że wśród zapaleńców nie brakuje pomysłów, to zapytam, czy ktos już wpadł na rozwiązanie tego problemu? Podłączał już ktoś radio niefabryczne do tego zestawu?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jameskuga
*
*


Dołączył: Aug 27, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sob Sie 29, 2015 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę zero odzewu? Nikt nic nie wie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Sie 30, 2015 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 100% juz bylo to opisywane wiec poszukaj dokladnie! z tego co pamietam to zmieniasz radio na inne, a w skrzynce bezpiecznikow musisz wysterowac przekaznik od zasialania wzmacniaczy infinity i to tyle zeby to zagralo Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jameskuga
*
*


Dołączył: Aug 27, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Sie 31, 2015 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, znalazłem jedynie to :

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9433

Czy ten sposób też ma prawo zadziałać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Sie 31, 2015 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa specjalne przejsciowki,aby gralo to z niefabrycznym radio.Rozwiazania poszukaj jeszcze na forum chryslera oraz na allegro przejsciowki.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jameskuga
*
*


Dołączył: Aug 27, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pią Paź 30, 2015 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,

Zakupiłem na allegro przejściówkę-adaptor do systemu infinity.
Po podpięciu wszystkich kabli radio działa, ale dźwięku nie ma - tzn jest, ale cichutki i pierdzący.
Wszystkie funkcje radia działają, sprawdzane poza moim w dwóch innych samochodach i tam nawet dźwięk jest taki jaki być powinien.

Wychodzi na to, że wzmacniacze (mimo wykorzystania odpowiedniej przejściówki) nie dostają zasilania.
Byłem przekonany, że po podpięciu przez tą przejściówkę wszystko będzie grało w należytym porządku, a widzę, że coś nadal jest nie tak.

Jakieś rady? Może coś źle podpinam? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi sie kojarzy sprawa rozbija sie o jeden kabelek, tylko teraz nie pamietam czy o dolozenie czy przeciecie.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jameskuga
*
*


Dołączył: Aug 27, 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i nadal nic...

Znalazłem w internecie poradnik , ale nic to nie dało.
Jedno co zauważyłem, że jeśli nie przykręcam do radia kabla (masy?) wzmacniacza, to grają tylko głośniki przednie, na dodatek tylko wysokie częstotliwości. Po przykręceniu sprawa wygląda tak jak wyglądała - grają wszystkie, ale cicho i pierdząco...

Radio to Pioneer MVH-1400UB

Jedi, błagam... przypomnij sobie co kojarzysz w tym temacie... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukales pomocy na forum voyagerow?, ja nigdy takiego wozu nie mialem, wiec trudno mi pomoc z doswiadczenia.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lemur
*
*


Dołączył: Mar 03, 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniewaz przerabialem temat u siebie, podziele sie tym co wiem. Radio fabryczne posiada mala wtyczke z rozowym kablem, ktora komunikuje sie z BCM zeby ten wlaczyl wzmacniacze systemu Infinity. Samo posiadanie przejsciowki to jedno, druga sprawa jest oszukanie systemu ze jest radio fabryczne. Wzmacniacze zalacza przekaznik opisany jako "name brand speaker relay" znajdujacy sie w modelach 96-00 pod kierownica, a w modelach 01-07 pod maska, trzeba podlaczyc zasilanie jego cewki do cewki przekaznika akcesoriow opisanego jako "acc relay" lub "cigarette relay", po wyjeciu i odwroceniu przekaznikow sa opisy nozek, nas interesuje nr 85, takze laczymy 85 name brand speaker relay z 85 acc/cigarette relay. Tyle w teorii. U mnie to nie poskutkowalo, zapewne 'nasi tam byli' wiec zastosowalem drugi sposob, czyli wyprulem kazdy z glosnikow i w kazdym polaczylem zielony i szary bezposrednio z glosnikiem omijajac wzmacniacz, tym samym zasilajac glosniki fabryczna instalacja prosto z radia. Obie metody skuteczne, moze komus to sie przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group