www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z ogrzewaniem Voyager 3.3l 2003
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z ogrzewaniem Voyager 3.3l 2003

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 0:15    Temat postu: Problem z ogrzewaniem Voyager 3.3l 2003 Odpowiedz z cytatem

Witam mam trochę duży problem a mianowicie zauważyłem że nie mam ciepłego nadmuchu. Nie za bardzo mam pomysł od czego zacząć. Sprawdzałem jak silnik chodzi to górny gruby wąż do chłodnicy robi cie twardy i ciepły, ten na dole jest dużo zimniejszy.
Kiedy odkryciem kotek wlewu płynu do chłodnicy na zimnym silniku brak było bąbelków, chociaż bylo troche malo wody. I teraz pytanie jak sprawdzic czy termostat jest dobry. I czy mozna jakoś sprawdzic czy uklad nie jest za powietrznych. Pozdawiem przemo
_________________
CHRAYSLER VOYAGER 3.3 2003r


Ostatnio zmieniony przez Przemo dnia Wto Sty 17, 2017 22:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro gorny waz masz goracy to termostat sie otwiera. Jesli robi sie cieply zaraz po uruchomieniu silnika, to masz go zawieszony na otwarciu.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI_V napisał:
Skoro gorny waz masz goracy to termostat sie otwiera. Jesli robi sie cieply zaraz po uruchomieniu silnika, to masz go zawieszony na otwarciu.


Woda robi sie ciepła po jakiś 5 - 10 minutach . Co może być przyczyną ze nie leci ciepłe powietrze. Jak sprawdzić czy układ nie jest zapowietrzony .
_________________
CHRAYSLER VOYAGER 3.3 2003r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem jakie jest sterowanie nawiewami, moze byc elektryczne lub podcisnieniowe, mozesz miec klapke zblokowana na zimnym i nie bedzie grzalo, pomimo, ze uklad chlodzenia jest sprawny.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W chryslerach voyager klapki sterowane są poprzez silniczki elektryczne.pierwsze co robimy to diagnozujemy czy termostat nie zaciął się w pozycji otwartej, w tym celu uruchamiamy silnik i metoda macaną
Very Happy sprawdzamy czy górny wąż od chłodnicy robi się powoli ciepły a dolny wąż za termostatem powinien być zimny, jeśli robi się też ciepły tak samo jak górny wąż to znaczy że termostat jest niesprawny, prawidłowe wskazanie powinno być takie że wąż górny powinien być prawie gorący wtedy silnik jest dogrzany i wtedy przy odpowiedniej wyższej temperaturze termostat się otwiera i dopiero dolnym wężem idzie płyn na chłodnice w celu schłodzenia, druga opcją jest niesprawna nakrętka chłodnicy w niej też jest zaworek talerzowy i układ może się nam nie odpowietrzać, trzecia opcjączęstą mylną przez użytkowników jest sprawdzenie ciepłoty węży które to idą i wracają do nagrzewnicy, a dlaczego mylną no bo jak dotknie wąż zasilający nagrzewnice i stwierdzi że jest gorący a następnie dotknie węża odprowadzającego z nagrzewnicy i też będzie gorący to nagrzewnica jest drożna, niezapchana , niezamulona itp. ,a ta teoria niestety ale jest mylna, jeśli ktoś miał okazje rozbierać zapchaną nagrzewnice to wie że wszystkie rurki w nagrzewnicy są zapchane ale płyn chłodniczy swobodnie przepływa tą czapą plastikową (góra nagrzewnicy)czyli najpierw lepiej jest sprawdzić czy silniczek sterowania klapką jest sprawny jeśli jest sprawny to wtedy wiemy że za brak ogrzewania odpowiedzialna jest zatkana nagrzewnica, dla pocieszenia dodam że w tym roczniku nie trzeba rozbierać całego kokpitu aby wytargać nagrzewnice a jedynie przy wyciąganiu jej demontujemy pedał hamulca lub też jedna osoba wciska pedał hamulca a druga odkręca odpowietrznik w którymś z kuł w celu aby pedał hamulca szedł na sam dół i w tej pozycji jakoś go blokujemy,
a tu mała podpowiedź Wink https://www.youtube.com/watch?v=LXvGCCzqD7s
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki tak jak pisałem wąż górny nagrzewa się po jakiś 10 15 minutach . ten na dole w tym czasie jest zimny no po tych 15 minutach jest dalej chłodny . Nawet po 30 minutach jest duża różnica jeśli chodzi o temperaturę węży ten na dole jest zawsze dużo dużo chłodniejszy . Mam jeszcze pytanie odnośnie silniczka sterowania klapką , czy możesz mi powiedzieć gdzie on jest i czy da się do niego dostać bez rozbierania całego samochodu .
_________________
CHRAYSLER VOYAGER 3.3 2003r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

silniczki są zawsze w każdym samochodzie za panelem środkowym Smile , dostęp albo od strony nóg kierowcy albo pasażera,na filmiku który to link wkleiłem widać jeden z wielu silniczków od 3,34min. taki czarny płaski, tu masz link jeszcze jak dostać się żeby wymienić parownik ale dlatego go wklejam abyś mógł zobaczyć jak ściąga się górny element kokpitu, może będzie lepszy wgląd na te silniczki (ale tego nie wiem na pewno)
https://www.youtube.com/watch?v=CfQGyf7zvks
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz a mianowicie w moim voyager jest klima 3 strefowa i z tego co pamiętam to idą przewody z wodą do tyłu samochodu . Czy dobrze myślę że tam tęż jest nagrzewnica. Czyli teoretycznie jeżeli by nie działał nadmuch z przodu to z tyłu powinno być ok .
_________________
CHRAYSLER VOYAGER 3.3 2003r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli masz wersje taką jak w podpisie to nie masz 3 strefy, 3 strefe ma wersja grand voyager
ps. nagrzewnicy i w grandzie z tyłu tez niema, jest tylko parownik klimy czyli lodówka Smile
ps.
tak wyglądają silniczki klapek
http://allegro.pl/silniczek-nagrzewnicy-05061099aa-300c-voyager-i6619796582.html
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj to jest stary mój opis nie zauważyłem . Teraz mam Grand Voyager 3.3 l w automacie . tam jest na pewno klima 3 strefowa . i od komory silnika idą dwa przewody z wodą do tyłu samochodu . w nich jest płyn chłodzący bo kiedyś jeden z wężyków był uszkodzony i uciekła mi woda . czyli do parownika też dochodzi woda z chłodnicy ????
_________________
CHRAYSLER VOYAGER 3.3 2003r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zmień ten podpis i nie będzie już wprowadzał w błąd,no klima jest 3 strefowa w grandzie ale czy ogrzewanie też jest to nie wiem, zapraszam na forum chryslerów tam więcej jest użytkowników tych auta
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group