www.asu.pl :: Zobacz temat - Witam wszystkich forumowiczów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich forumowiczów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
white
*
*


Dołączył: Apr 17, 2006
Posty: 8

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 9:28    Temat postu: Witam wszystkich forumowiczów Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Dodge Caravan 3.0 V6 1997 z przebiegiem 47000 mil, jak na to autko to bardzo mało.
Przyjechał z Kanady do Niemiec , a później został przewieziony do Polski; więc nie zna pojęcia tandetne polskie drogi.
Mechanicy którzy go oglądali stwierdzili że chyba więcej stał niż jeździł.
Od początku mego obcowania z tym samochodzikiem miał problem z paskiem wielokrokowym - piszczał, aż któregoś dnia tuż przed świętami wjechałem w "lepszą" kałużę i spadł, straciłem wspomaganie, ładowanie akumulatora i może coś jeszcze...jakoś udało mi się go doczołgać do domu:) I tu moje pytanie, czy ja kompletny laik w tym temacie poradzę sobie z wymianą paska, bo gdy próbowałem go włożyć z powrotem, wydawało mi się, że jest lekko przydługi. Znalazłem w necie info na temat tych paseczków i tak jakby do mojego pasowałby 6PK2053, 6PK2040
U mnie pasek ma oznaczenia Micro-v 68449 co odpowiada książkowo pierwszej długości. Czy wypadałoby wymienić coś jeszcze oprócz tego paska? Oleje wymienione, płyny też. Nie wiem gdzie spojrzeć czy mam założoną chłodnicę na skrzynie, powinno być widać z góry czy z dołu?
Przepraszam za dziecinne pytania, ale od czegoś muszę zacząć, aby go sobie oswoić.
Myślę też o zagazowaniu lecz przy mojej spokojnej jeździe (bo tak naprawdę to grzech nim jechać szybko) pali mi bardzo ładnie w granicach 7,5 - 10 l. I tak naprawdę to szkoda mi silnika na gówniany Polski gaz;)
Mieszkam niedaleko serwisu na Augustówce - Wawa (jakieś 3-4 kilo) czy warto tam serwisować?
A i jeszcze jedno, czy szanowna rada starszyzny wie gdzie można byłoby dokupić zagłówki do tego modelu, jakieś zaślepki platykowe itp?


Pzdr i czekam na wszelakie info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po piewrsze gratulacje i witamy Smile

po2gie ... 7-10l ? po miescie? eh ... chyba sobie zamienie winniego na takie cos .. ale i tak nie wierze Razz


pozdrowka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
white
*
*


Dołączył: Apr 17, 2006
Posty: 8

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dubelt napisał:
po piewrsze gratulacje i witamy Smile

po2gie ... 7-10l ? po miescie? eh ... chyba sobie zamienie winniego na takie cos .. ale i tak nie wierze Razz


pozdrowka:)


Można nie wierzyć i owszem, ale nie widzę powodu aby naciągać tu prawdę, ja się z tego naprawdę bardzo cieszę. A jeżdże nim wożąc się a nie ścigając. Człowiek z Kanady powiedział mi że jak będę o niego dbał i jeździł "przyzwoicie" to będzie mi bardzo długo służył.
Pozatym ma tylko +/- 80 000 km więc to chyba też o czymś świadczy.Smile
Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm .. no ale to i tak nie ta masa i nie taka pojemnosc jak tico Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:43    Temat postu: spalanie Odpowiedz z cytatem

W 10 spokojnie mozna sie zamknac jezdzac spokojnie i nie w wielkich miastach bez obwodnic (np. Wrocław). Z paskiem spokojnie sobie poradzisz. Dodatkowa chlodnicza skrzyni jest zawsze na samym przodzie przed chlodnica klimatyzacji. Co do wymiany to najwazniejsze rzeczy widze ze wymieniles (oleje). Nie ma nic innego co powinno wymieniac sie zaraz po zakupie w tych autach.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group