www.asu.pl :: Zobacz temat - Jaki olej?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki olej?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Kacper89
*
*


Dołączył: Mar 20, 2016
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sie 23, 2016 16:26    Temat postu: Jaki olej? Odpowiedz z cytatem

Witam.Wiem że było już 1000 tematów o zmianach oleju ale pytam po raz kolejny Smile Niestety nie bardzo mogę znaleść porady na przykładzie mojego samochodu.
Sytuacja wygląda tak :
Zakupiony Chrysler Sebring 2,4/LPG - automat (2 lata LPg)
Przebieg 107 mil.
Zalany olej 10w40 Castrol ( znalazłem stara kartkę z serwisu dowiedziałem się ,że wcześniej miał lany Shell 10w40 - czyli generalnie zalewany półsyntetykiem.)
Na korku jest napisane 5w20 , w instrukcji obsługi , że 5w30.(syntetyk?)
Co do jazdy oleju ubyło ok.0,5 przy 7000 km. Nie widzę żadnych wycieków , silnik pracuje równo i chicho.
Jakim olejem zalać teraz samochód?Powrót do oleju fabrycznego może zakończyć się rozszczelnieniem silnika , może wybrac coś pośredniego(mniejsze zło ) o jak najmniejszej gęstości oleju?Np.Petro Canada 10w30 byłby chyba lepszy od oleju X 10w40 i dodatkowo spełnia normę chryslera.
Będę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Wto Sie 23, 2016 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalewaj takim jaki przewiduje serwis -producent autka ,u mnie zaleca 10W/30 i 5W/30 nie wiem jak jest u ciebie
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG


Ostatnio zmieniony przez robisum1 dnia Sro Paź 12, 2016 19:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
helandal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2016
Posty: 9

PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nasze warunki klimatyczne najlepiej nadal lać 10w40. Jakiś motul, millers powinien się sprawdzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Paź 12, 2016 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanie 10w40 do nowych silników przygotowanych do jazdy na wodzie (5w20) to nieporozumienie... ja bym spróbował 5w40 i jak będzie ok zakończyć na 5w30...
uprzedzając jak miałem Voyagera jajko przeszedłem drogę 15w40 - 10w40 - 10w30 i silnik przyjął zmiany ok. Pamiętajcie, że nowe silniki mają bardzo wąskie kanały olejowe i 10w40 zimą jest gęsty niemal jak 15w40, reszta chyba nie wymaga komentarza
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group