www.asu.pl :: Zobacz temat - uszcz. pod głowicę-windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uszcz. pod głowicę-windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sho
*
*


Dołączył:
Posty: 9
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Lip 13, 2004 23:17    Temat postu: uszcz. pod głowicę-windstar Odpowiedz z cytatem

Czeka mnie wymiana uszczelek w windstarze 3.8 200KM 96rok. Nie wiem dlaczego, ale jak dotąd każdy warsztat który odwiedziłem oferował jeden typ uszczelek dla roczników powyżej 1996. Sprawdziłem w Autozone i okazuje się, że rok 1996 to zupełnie inna uszczelka(przynajmniej symbol) niż lata 1997-1998(przy takim samym silniku). Jeśli ktoś ma na zbyciu komplet na góre silnika FELPRO 2934 PT oraz nowe śruby FELPRO ES 72156 to chetnie kupię.
A może one wszystkie takie same...Smile sam już nie wiem...A ta moja dociekliwość, to tylko efekt spotkań z partactwem wielu naszych "pseudo-US"warsztatów.
pozdrawiam
_________________
windstar 3.8 205KM (był), taurus 3.0 SHO (pozostał), chevy 5.7 StepVan30 (budzi się do zycia)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wołoszyn Zbigniew



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Nie Lip 18, 2004 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pomogę ci w twoim problemie ale chcę nawiązać do twojej wzmianki o pseudo warsztatach samochodów amerykańskich. Zakupiłem sobie Forda Winstara w niemczech i po drodze mialem problemy ze skrzynią okazało się ze byl w niej przepracowany olej więć zleciłem wymiane oleju w warsztacie wraz z filtrem zaplacilem jak za zboże ale to z wlasnej niewiedzy ile co kosztuje lecz nic by nie bylo w tym takiego niezwyklego gdyby nie to że ten świetny warsztat nie wymienil uszczelki pod misą która byla jak sę pożniej okazało przerwana w dwóch miejscach do których napaćkali sylikonu . Silikon rozszczelnil sie 1000km od domu i aby dojechac po drodze dolewalem olej w ilości 5l Po wjechaniu do tego warsztatu wlasciciel powiedzial ze uderzyłem w skrzynię i miska się przesuneła co spowodowało rozszczelnienie. Tylko dla czego nie założono nowej uszczelki tego mi już nikyt nie powiedział, przecież filtr jest sprzedawany w komplecie z uszczelka!!! Jestem za zrobieniem strony na której bedzie można wpisywać takich partaczy aby ustrzec innych warsztat który zrobił tą fuszerkę to :

TEDPOL WROCŁAW
U.S. PROFESIONAL AUTO-SERVICE
G.M. FORD-USA CHRYSLER
WROCŁAW UL. OPOLSKA 1-3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sie 04, 2004 0:42    Temat postu: Re uszczelki Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam propozycje Very Happy . Wydaje mi sie ze nie powinno byc roznicy. Podam taki przyklad dotyczacy uszczelek pod glowice :
Naprawialismy AEROSTARA 3.0L . Klient sam sobie zalatwial uszczelki pod glowice i komplet gory. Przywiozl 2 rozne uszczelki pod glowice ( roznily sie wygladem , firma , kolorem - jedna biala, druga szara , symbolami ) , a jednak pasowaly i do tej pory jezdzi bez problemu.
Najlepiej sciagnac glowice i z uszczelkami pojechac do serwisu i sprawdzic ( jak beda te same to nie ma co sie zastanawiac ).

Co do TEDPOLu to zostawie to bez komentarza Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sie 04, 2004 0:44    Temat postu: Re uszczelki Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam propozycje Very Happy . Wydaje mi sie ze nie powinno byc roznicy. Podam taki przyklad dotyczacy uszczelek pod glowice :
Naprawialismy AEROSTARA 3.0L . Klient sam sobie zalatwial uszczelki pod glowice i komplet gory. Przywiozl 2 rozne uszczelki pod glowice ( roznily sie wygladem , firma , kolorem - jedna biala, druga szara , symbolami ) , a jednak pasowaly i do tej pory jezdzi bez problemu.
Najlepiej sciagnac glowice i z uszczelkami pojechac do serwisu i sprawdzic ( jak beda te same to nie ma co sie zastanawiac ).

Co do TEDPOLu to zostawie to bez komentarza, gdyz jest to nasza konkurencja i nie ladnie zbysmy sie wypowiadli na ten temat Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sho
*
*


Dołączył:
Posty: 9
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Sie 04, 2004 1:01    Temat postu: Re: Re uszczelki Odpowiedz z cytatem

Witam i dzięki za podpowiedź. Tak jak już wcześniej pisałem, sam nie jestem pewien czy są to jednakowe uszcz od modelu 96 w górę. Sugerowłem się jedynie symbolami podawanymi przez Autozone. Być może to wszystko są jednakowe uszcz. pomimo różnych symboli.
Szczerze mówiąc wolałbym aby nie były to te same uszczelki:) - o wiele niższa cena do 96:)
a jęśli chodzi o TEDPOL, to ja w przeciwieństwie do asu mogę głośno to powiedzieć: PARTACZE!!! a ceny mają zbliżone do autoryzowanego serwisu Ferrari! może czas się przekwalifikować? Idea
_________________
windstar 3.8 205KM (był), taurus 3.0 SHO (pozostał), chevy 5.7 StepVan30 (budzi się do zycia)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sie 04, 2004 1:06    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hehehee Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group