www.asu.pl :: Zobacz temat - Blokowanie hamulca jednego z kol
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blokowanie hamulca jednego z kol

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Ali
*
*


Dołączył: Feb 04, 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 8:54    Temat postu: Blokowanie hamulca jednego z kol Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam duży problem w moim grand a mianowicie chodzi o hamulce tył przyszedł czas wymiany tarcz i klocków jak również szczęk ręcznego hamulca spraw prosta i tak zrobiłem kupiłem nowe części + zestaw do wymiany szczęk czyli sprężyny , gwożdzie i rozpieraki , wszystko wyczyściłem + nowe gumki prowadnic zacisku no i gumki przesmarowałem poskładałem odpowietrzyłem i jazda tzw. próbna no i po jakiś 8 km zaczeło mi blokować prawą tylną stronę aż felga się rozgrzała więc na drugi dzień rozebrałem to wszystko jeszcze raz ( dwie strony ) poskładałem , pojechałem i to samo prawa strona gorąca i śmierdzi klockami o co chodzi Panowie Idea Idea Question Question Question Pomóżcie mi . Alek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam co prada inne auto ale zasada dzialania hamulcy jest taka sama
Jesli masz regulacje linki to czy po zlozeniu i kilkukrotnym nacisnieciu hamulca recznego i noznego kolo obraca sie bez wyczowalnego oporu .Moze masz za duzo naciągnięta linkę ,założyłeś nowe szczeki a linka byla naciagnieta do zużytych szczek .
Pytanie tez jest co blokuje kolo -reczny czy nożny .
A moze szlag trafil przewód hamulcowy gumowy jak u mnie w PTS-ie
ZA zewnatrz bylo ok zadnych wyciekow ale rozwarstwil sie w srodku i blokowal odplyw plyny hamulcowego

http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14630
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poluzuj trochę śrubą rozpieraka szczeki od ręcznego i wtedy sprawdź czy jeszcze blokuje , z tyłu masz tarczo bębny czy bębny?
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group