www.asu.pl :: Zobacz temat - chyba glupi pomysl:D
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chyba glupi pomysl:D

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 18:37    Temat postu: chyba glupi pomysl:D Odpowiedz z cytatem

siedze i czytam se ten portal i jest tam o chlodnicy skrzyni biegow i tak sobie pomyslalem ze mozna zrobic taka chlodnice z nagrzewnicy np z poloneza tylko by trzeba bylo pomyslec nad wlewaniem do niej plynu Razz
skometujcie mnie jezeli to glupiu pomysl:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo bo chłodnica wodna jest inna od olejowej chodzi o konstrukcję materiał uzyty do produkcji i przekrój jak dasz za duzy to olej przeplynie za szybko nie zdazac sie ochlodzic no i wytrzymalosc na cisnienie i temperature w polonezie nie wytrzymywaly 90 stopni w ukladzie zalania plynem a co bedzie jak dostanie olej i temp 150 stopni ?? pewnie luty popuszczaja z tym bym nie ryzykowal pekniecie chlodnicy przy np 100km/h i rozszczelnienie ukladu doprowadzi do druzgoczących zniszczeń w skrzyni lepiej odzalowac te pare stowek i zalozyc dedykowaną chlodnice Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moment. Shocked Zdawało mi się, że skrzynia jest chłodzona płynem a nie olej ma oddzielną zainstalowaną chłodnicę. jak mi się zdaje to płyn chłodniczy z układu w pływa do skrzyni i ją chłodzi.
Czyżbym się mylił? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyz ale niektore skrzynie(zwlaszcza w europie) maja chlodnice oleju-czyli olej wyplywa ze skrzyni do chlodnicy specjalnej i lekko ochlodzony wraca
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u siebie w windstarze zauwarzylem że ze skrzyni wychodza dwa przewody dochodzace do durzej chlodnicy plynu wiec raczej u mnie plyn chlodzi skrzynie i jest polaczony ten obieg z silnikiem chyba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pryjom napisał:
u siebie w windstarze zauwarzylem że ze skrzyni wychodza dwa przewody dochodzace do durzej chlodnicy plynu wiec raczej u mnie plyn chlodzi skrzynie i jest polaczony ten obieg z silnikiem chyba


Tak. Wewnątrz chłodnicy silnika jest poprowadzona wężownica połączona z obiegiem oleju w ASB. W ten sposób olej jest częściowo chłodzony w chłodnicy silnika. NIESTEY!!! w niektórych przypadkach jest to zbyt mało wydajne (jazda w górach z obciążeniem, dłuższy kres podróżowania z większą prędkością np. powyżej 130 km/h, jazda w korkach).
Arrow
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wyprowadziliście mnie z malin. Dziękuję Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no myslalem ze to inaczej jest a mianowicie ze to plyn w skrzyni krazy ale niech bedzie Very Happy no to teraz juz wiem ze nie moze to byc byle jaka chlodnica Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pryjom ale to nie znaczy,ze twoj pomysl jest glupi!!! pomysl jest jak najbardziej madry tyle tylko,ze pozostaja znalezienie odpowiedniej chlodnicy z tego co jest na rynku. te,ktore montuje sie do sktrzyn biegow sa naprawde nieco drogie wiec moze znajdzie sie cos zastepczego a tanszego???
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 0:45    Temat postu: chlodnica Odpowiedz z cytatem

Chlodnica skrzyni w amerykancach chlodzi olej poprzez doprowadzenie go do chlodnicy glownej silnika oraz ( nie zawsze ) do dodatkowej chlodniczki. W amerykanskih autach nie stosuje sie chlodzenia skrzyni przez doprowadzenie do niej plynu ( przynajmniej ja sie nie spotkalem ale moga byc wyjatki ). Takie rozwiazanie jest stosowane w europejskich samochodach. W amerykancach olej wychodzi ze skrzyni i przechodzi przez chlodnice.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie kupiłem sobie chlodniczke 50*18*5 cm i mam zamiar podpiać pod skrzynie.
Nurtuje mnie pytanie jaka powinna być optymalna temp oleju i czy ona nie będzie zbyt chłodzić oleju np. w zimie. Jeżeli powrotny olej będzie zlewał się do miski i mieszał z gorącym to chyba pół biedy. Ale jeżeli mocno zimny trafia w układ to czy nie będzie to prowadziło do naprężeń i czy aby nie bedzie to miało niekożystnego wpływu na skrzynie.
Oto jest pytanie.
Mam zamiar ulżyć skrzyni a nie jej zaszkodzić. W końcu auto zrobiło już 200 tyś km bez dodatkowej chłodnicy i (odpukać) jest OK
Latem jade jednak do Chorwacji a tam cieplej niż u nas ni i troche po górkach też mam zamiar pojeździć dlatego ten pomysł z chłodniczką dodatkową.
Co wy na to koledzy?
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk napisał:
A ja właśnie kupiłem sobie chlodniczke 50*18*5 cm i mam zamiar podpiać pod skrzynie./.../ciach/.../Mam zamiar ulżyć skrzyni a nie jej zaszkodzić. W końcu auto zrobiło już 200 tyś km bez dodatkowej chłodnicy i (odpukać) jest OK
Latem jade jednak do Chorwacji a tam cieplej niż u nas ni i troche po górkach też mam zamiar pojeździć dlatego ten pomysł z chłodniczką dodatkową.
Co wy na to koledzy?


Byłem swoim w HR w zeszłym roku. Powiem Ci tak.
Jeżeli planujesz trasę do HR przez Czechy, Austrię, Słowenię to możesz sobie darować (oczywiście nie zaszkodzi). Jeżeli nawet planujesz trasę przez Słowację, Węgry, Bośnie (GORĄCO POLECAM!!!) też nie trzeba. NATOMIAST jeżeli zamierzasz "zahaczyć" o Czarnogórę (Montenegro Wink ) to namawiam. Osobiście jechałem w zeszłym roku drogami "bitymi", wyciosanymi żywcem w skale gdzie z trudem mijały się dwa samochody (osobowe) a prędkość nie przekraczała 25km/h. Bywało i tak, że musiałem się minąć z ciężarówką lub autobusem. Wtedy skrzynia dostaje swoje. Poniżej zdjęcie drogi , o której pisałem - 5km cały czas pod górę...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/x0u7k6w44hbuu18b.html

ps.
W tym roku też się tam wybieram z rodzinką Very Happy
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no co tego ze w amerykancach nie jest chlodzona skrzynia plynem tylko olej przeplywa przez chlodnice to ja mam windstara europejska wersje ale i tak nie wiem jak jest u mnie Very Happy jak ktos wie czy jest to tak samo w silnikach 3.0 i 3.8 to niech napisze bede wdzieczny pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pryjom napisał:
no co tego ze w amerykancach nie jest chlodzona skrzynia plynem tylko olej przeplywa przez chlodnice to ja mam windstara europejska wersje ale i tak nie wiem jak jest u mnie Very Happy jak ktos wie czy jest to tak samo w silnikach 3.0 i 3.8 to niech napisze bede wdzieczny pozdrawiam


Jest tak samo. Olej przeplywa przez chlodnice. 3.0 i 3.0 to prawie ta sama skrzynia .

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group