www.asu.pl :: Zobacz temat - ubywanie plynu hamulcowego.... i dziwna wtyczka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ubywanie plynu hamulcowego.... i dziwna wtyczka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 16:29    Temat postu: ubywanie plynu hamulcowego.... i dziwna wtyczka Odpowiedz z cytatem

od momentu odebrania w styczniu samochodu z warszatu lokalnego ubywa mi plyn .. tj widzialem ze gdzies kapie pod zbiorniczkiem .. nie wiedzialem czemu. dzis sie wkurzylem bo przez 1000km zjadlo mi polowe plynu i zaczelo znowu mrygac ze cos mu nie pasuje na rozdzielce.

rozmontowalem ladnie wszycho zeby sie tam dostac.. patrze wszystko pod ufajdane w syfie na maxa .. no to zabieram sie za czysszczenie ... natknelem sie na kabelek 2 zylowy z koncowka ... ufajdany do kwadratu .. wzielem wyczyscilem, kostke zdemontowalem umylem .. patrze .. hmm dziwnie bo ma uszczelki w sobie .. patrze pozniej dalej to kapie z takiego dziwnego czegos pod zbiorniczkiem .. tj nie kapie ale widac na suchym papierze ze sie co jakis czas troszke zbiera .. plama na elementach zaraz pod tym .. no to mowie fajnie cos nie teges ...
(dla chetnych mam foty, nie wiem jak tu na asu wrzucic zeby dzialalo)

znalazlem takie cos http://www.autozone.com/images/cds/gif/large/0900823d801d3f6f.gif
gdzie mowimy o elemencie nr8 .. koncowka nie ma co wymyslac jest do tego ... wpielem jak narazie .. zobaczymy co sie bedzie dzialo.

czy ktos moze mi powiedziec co to jest do czego sluzy i dlaczego przecieka ? Smile
no i jesli wiecie to jak wymienic i ile koszci. Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest czujnik z tempomatu. podaje syganal na tempomat, ze hamujesz wiec tempomat odpuszcza gaz. jesli nie jezdzisz z tempomatem to po odpieciu nic sie nie bedzie dzialo.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jesli to nie bylo podpiete to tempomat nie powinien sie wogole wlaczyc (bo przestal mi dzialac jakis czas temu)?


tak pozatym to tamtedy leci mi plyn Neutral ... jakis pomysl?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyny realny pomysł to szukać nowego lub zaślepić chwilowo aczkolwiek może być podłączony równierz do ABS ale skoro bez zapiętego nic z hamulcami się nie dzialo to znaczy że tylko jest do tempomatu jak napisał @esdarek Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ja bym się zakręcił za jakimś " ORINGIEM" bo prawdopodobnie tam jest coś takiego, albo powinno być. Rolling Eyes


______________________________

Arrow DODGE caravan 3.0 V6 + zapalniczka Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 23:36    Temat postu: Re: ubywanie plynu hamulcowego.... i dziwna wtyczka Odpowiedz z cytatem

dubelt napisał:
od momentu odebrania w styczniu samochodu z warszatu lokalnego ubywa mi plyn .. tj widzialem ze gdzies kapie pod zbiorniczkiem .. nie wiedzialem czemu. dzis sie wkurzylem bo przez 1000km zjadlo mi polowe plynu i zaczelo znowu mrygac ze cos mu nie pasuje na rozdzielce.

rozmontowalem ladnie wszycho zeby sie tam dostac.. patrze wszystko pod ufajdane w syfie na maxa .. no to zabieram sie za czysszczenie ... natknelem sie na kabelek 2 zylowy z koncowka ... ufajdany do kwadratu .. wzielem wyczyscilem, kostke zdemontowalem umylem .. patrze .. hmm dziwnie bo ma uszczelki w sobie .. patrze pozniej dalej to kapie z takiego dziwnego czegos pod zbiorniczkiem .. tj nie kapie ale widac na suchym papierze ze sie co jakis czas troszke zbiera .. plama na elementach zaraz pod tym .. no to mowie fajnie cos nie teges ...
(dla chetnych mam foty, nie wiem jak tu na asu wrzucic zeby dzialalo)

znalazlem takie cos http://www.autozone.com/images/cds/gif/large/0900823d801d3f6f.gif
gdzie mowimy o elemencie nr8 .. koncowka nie ma co wymyslac jest do tego ... wpielem jak narazie .. zobaczymy co sie bedzie dzialo.

czy ktos moze mi powiedziec co to jest do czego sluzy i dlaczego przecieka ? Smile
no i jesli wiecie to jak wymienic i ile koszci. Smile

pozdrawiam


Niedlugo bedzie upload i tam bedziecie mogli wgrywac pliki, zdjecia itp. Co do plynu to pewnie kapie gdzie kolo czujnika ilosci plynu ham. Napisz jeszcze jakie auto.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 3:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

windstar 96

w linku masz pokazane gdzie niby kapie .. narazie nie widze sladow .. zobaczymy za kilka dni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 9:04    Temat postu: TEMPOMAT Odpowiedz z cytatem

A dziala ci Tempomat ??

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie Smile
... w sumie to moglem w jednym watku wszystko napisac Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej to pękła membranka w tym czujniku i przez niego ci cieknie wytrzyj go dobrze i na ciśnij kilka razy hamulec przy uruchomionym motorze a zobaczysz z kąd cieknie napewno przez obudowę tego czujnika nie pozostaje nic innego jak zamówić nowy i wymienić może ASU ma taki u siebie Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no na to wyglada ze ta membranka .. ckieknac to nie cieknie baaardzo .. no i tka jak mowisz tylko w momencie dociskania .. na trasie 1k km nie ubylo mi prawie nic .. jak przyjechalem do miasta to raptem pol zbiorniczna poszlo w jeden dzien ..


zatem PYTANIE DO ASU Smile czy jest i za ile Very Happy Razz i czemu tak drogo .. rozumiem ze to bez problema sie odkreca i wkreca nowy .. i finito ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na twoim miejscu bym sie nie zastanawial dluzej.albo zakup nowego albo zaslepic jak sie da jakas sruba bo jak ci w najmniej odpowiednim momencie braknie plynu to bedzie smutno
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyzwyczailem sie do dolewania Wink zobaczymy co ASU znajdzie .. jak bedzie cenowo gitara to wymieniam .. jak nie to chyba wykrece i zaslepie jakims zatyczkiem .. znajac zycie bede musial go zrobic bo nie bedzie metryczny gwint... Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 1:09    Temat postu: czujnik Odpowiedz z cytatem

Jutro poszukam i dam znac.... Gdzies go widzialem ... Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leon
*
*


Dołączył: Dec 09, 2005
Posty: 5

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

U mnie byl to czujnik cisnienia plynu chamulcowego, kupilem uzywany za ok. 50 zl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze wiesz gdzie mozanby dorwac w rownie sensownej cenie? nowka to 130zl .. nie wiem czy mi sie chce tyle inwestowac Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group