www.asu.pl :: Zobacz temat - powietrzny regulator wolnych obrotów (silniczek krokowy)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

powietrzny regulator wolnych obrotów (silniczek krokowy)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
T0MEK
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 30
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 11:06    Temat postu: powietrzny regulator wolnych obrotów (silniczek krokowy) Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie w nowym wontku

Chodzi mi o to jak sprawdzić to ustrojstwo tzn. czy można to przetestować przy pomocy prostownika, lub np. przez przekręcenie kluczyka w stacyjce.
Gdy przekręcam kluczyk silniczek tyka, ale zaworek się nie rusza, jest cały czas lekko otwarty. Może gdyby go pod prostownik podłączyć to by się zamknąął lub otworzył, albo by było wiadomo, że nie działa, tylko nie wiem, czy on jest sterowany przez 12V czy też może to by go zabiło.
_________________
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ford Aerostar 3.0 zagazowany i zamagnesowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek, jeżeli chcesz to mogę Ci wysłać silniczek krokowy czy jak to zwą. W ubiegłym roku wymieniałem na nowy i ten co zdemontowałem mam u siebie. U mnie objawy były takie , że przy zatrzymywaniu auta nie trzymał obrotów. Przy odpalaniu było ok. Może w kwesti kontrolnej mozna by je zamienić. Jak co to daj namiary na siebie.

artur

arturperier@op.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 9:44    Temat postu: Re: powietrzny regulator wolnych obrotów (silniczek krokowy) Odpowiedz z cytatem

T0MEK napisał:
Witam ponownie w nowym wontku

Chodzi mi o to jak sprawdzić to ustrojstwo tzn. czy można to przetestować przy pomocy prostownika, lub np. przez przekręcenie kluczyka w stacyjce.
Gdy przekręcam kluczyk silniczek tyka, ale zaworek się nie rusza, jest cały czas lekko otwarty. Może gdyby go pod prostownik podłączyć to by się zamknąął lub otworzył, albo by było wiadomo, że nie działa, tylko nie wiem, czy on jest sterowany przez 12V czy też może to by go zabiło.


hmmm. Toretycznie przez wlaczenie zaplonu zaworek powinien sie ruszyc.... Moze jest zatarty.... Najlepiej wsadzic drugi na probe.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T0MEK
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 30
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Artur,
tylko skoro też ci padł i wymieniłeś to po co mi padnięty. Będę zamawiał w najbliższym czasie ze szrotu alaternator, bo mi popękał w zimie (tak twierdzą machanicy, którzy pompę wody wymieniali, chociaż myślę, że to ich sparwka) i przy okazji mógłbym zamówić też silniczek, niestety szrotowy. Ty, Artur, kupowałeś nowy? Jeśli tak to daj namiary.
Muszę jeszcze sprawdzić te lewe powietrze, o którym pisał Asu, zanim zacznę wydawać pieniądze. (szkoda, że Wrocław tak daleko)
_________________
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ford Aerostar 3.0 zagazowany i zamagnesowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim aerostarze kiedyś też spadł przewód podciśnienia przy wystrzale gazu ale obroty nie falowały tylko spadły drastycznie tak że prawie gasł
Pozdrawiam Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 23:04    Temat postu: podcisnienie Odpowiedz z cytatem

Zalezy ktore spadnie. Jest ich mnostwo ( MAP itd.)

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś pomoże Confused

Na przewodach podciśnienia mam jakiś sterownik, podłączone są do niego 2 przewody (+) i (-),

Do czego to służy ???

Pytam bo zbiera mi sie tam woda i kolektor zasysa tą wode co z tym zrobić ???

Do tego wszystkiego w kostce urwała się wsówka i prawdopodobnie to coś nie działa. Rolling Eyes

Pomocy

_______________________

Arrow DODGE caravan 3.0 V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 8:59    Temat postu: MAP Odpowiedz z cytatem

Moze to MAP sensor (mierzy podcisnienie w kolektorze i zamienia je na sygnal ektryczny), a moze cos z EGR.... Podeslij zdjecie na info@asu.pl to bede mogl cos wiecej powiedziec.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.

Zdjęcia poszły, jakby takie urzadzenie było dostępne to chętnie bym zakupił.

Pozdrawiam

___________________

Arrow DODGE caravan 3.0 V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO TOMKA!!!!
Tomek a gdzie jezdzisz do lekarza ze swoim amerykancem masz moze sprawdzone i atrakcyjne cenowo warsztaty w tej okolicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
T0MEK
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 30
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest zakup części na przez internet i naprawianie u sprawdzonych mechaników. Problem w tym kedy nie wiadomo dokładnie co jest zepsute, w takiej sytuacji jeżdżę do Rybnika. Dokładne namiary mogę Ci dać jak znajdę, muszę poszukać. Można u niego porobić wszystko, choć tani chyba nie jest. Gdy mi padła pompa wody, zadzwoniłem do niego i w następny dzień miałem już sprawne auto. Tylko kosztowało mnie to 700 zł. Pompa kosztuje na internecie 190, wymiana u zwykłego mechanika to nie więcej niż 200zł. Za Chiny nie wychodzi 700.
_________________
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ford Aerostar 3.0 zagazowany i zamagnesowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to nie baniaczek lub elektrozawór od tempomatu jest i lewe powietrze zasysa ??
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek, zapytaj się ASU czy ma ten silniczkek krokowy na stanie i po ile. Na twoim miejscu nie kupowałbym używki , bo nie masz pewności ile na tym pojeździsz. Ja za swój ( i to w dość drogim serwisie bo nie miałem jeszcze orientacji w inych firmach ) płaciłem około 270pln. A odnośnie tej wymiany pompy to biorąc ceny w serwisach nie jest dziwna. Jak przy okazji pytałem się o cenę , powiedzieli 460pln za pompę 110 za płyn i 80 za wymianę . Ta pompa którą sprzedaje gościu na Allegro to najtńszy z dostępnych zamienników - możesz sobie zaglądnąć http://www.rockauto.com/catalog/catalog.php?carcode=1105119&parttype=2208
A jak się sprawdzi to zobaczę , bo właśnie ją kupiłem Question

pozdrawiam

artur
Ford Aerostar 3.0 93'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T0MEK
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 30
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asu - więc pytam - czy masz takowy silniczek Question
lub może ktokowliwiek, kto ma dojście do nowych części?
_________________
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ford Aerostar 3.0 zagazowany i zamagnesowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOMEK!!!!
Chodzi ci o B.Sitko z Kokocimia,kakretne naprawy tez u niego robie choc jak mowisz jest dosc drogi ale z tego co tam bylem widac ze sie zna ,z elektryka jezdze do Zor .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
T0MEK
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 30
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. To o niego chodzi.
A do Żor, to gdzie?
pod komputer bym chciał się podpiąć - to w Żorach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marian napisał:
OK.

Zdjęcia poszły, jakby takie urzadzenie było dostępne to chętnie bym zakupił.

Pozdrawiam

___________________

Arrow DODGE caravan 3.0 V6 Exclamation


To jest zawor od sterowania EGR. Mam takie cus Very Happy . Jesli jestes zainteresowany to napisz mi e-maila.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 0:33    Temat postu: silniczek krokowy Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Tomek, zapytaj się ASU czy ma ten silniczkek krokowy na stanie i po ile. Na twoim miejscu nie kupowałbym używki , bo nie masz pewności ile na tym pojeździsz. Ja za swój ( i to w dość drogim serwisie bo nie miałem jeszcze orientacji w inych firmach ) płaciłem około 270pln. A odnośnie tej wymiany pompy to biorąc ceny w serwisach nie jest dziwna. Jak przy okazji pytałem się o cenę , powiedzieli 460pln za pompę 110 za płyn i 80 za wymianę . Ta pompa którą sprzedaje gościu na Allegro to najtńszy z dostępnych zamienników - możesz sobie zaglądnąć http://www.rockauto.com/catalog/catalog.php?carcode=1105119&parttype=2208
A jak się sprawdzi to zobaczę , bo właśnie ją kupiłem Question

pozdrawiam

artur
Ford Aerostar 3.0 93'


Mam takie silniczki krokowe ale uzywane (jeden praktycznie jakm nowy). Bliższe informacje na e-mail.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
T0MEK
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 30
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2006 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem w końcu ten silniczek (używany - za 200zł). Rzeczywiście poprawiło się, ale nie do końca. Teraz nie wiem, czy muszę jeszcze trochę więcej na nim pojeździć (dzisiaj go założyłem) czy to dlatego, że chociaż dostałem go jako do Aerostara 3.0 to nie jest to taki jak na rysunku na stronie: [url] http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/14/aa/59/0900823d8014aa59.jsp [/url] ale taki jak ten na zdjęciach poniżej rysunku (ma wtyczkę wzdłuż, nie ma tego koreczka jest dłuższy i skręcany śrubami). Czy jest to zamiennik, czy też lepiej poszukać takiego jak miałem. Proszę o w miarę szybką odpowiedź lub sugestie, bo jeśli mam go oddać, to nie chcę przedłużać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lidon
*
*


Dołączył: Dec 26, 2005
Posty: 16

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomaszu z jastrzębia czym jezdzisz moze się mijaliśmy na drodze.Chętnie wymienię się doświadczeniami i kontaktami.Też jestem z jastrzębia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T0MEK
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 30
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 7:56    Temat postu: Poczytaj stopkę u samej góry ;) Odpowiedz z cytatem

No to nie ma wyjścia, musieliśmy się mijać.
A odpowiedzi na twoje pytanie są powyżej,
niczego nie ukrywam Wink .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group