www.asu.pl :: Zobacz temat - PTS 3.8 Bardzo duze spalanie 26l na 100km
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PTS 3.8 Bardzo duze spalanie 26l na 100km

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek_82
*
*


Dołączył: Oct 17, 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 10:36    Temat postu: PTS 3.8 Bardzo duze spalanie 26l na 100km Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich uzytkownikow forum.
Troche glupio na pierwszy post wyskakiwac z problemami od razu, ale na pewno w przyszlosci to nadrobie...

jednak ze biala strzala nie daje mi spac po nocach musze sie ratowac gdzie popadnie...

Pierwszy problem to spalanie.
pacjent to PTS 3.8, 95rok,

Autem co tydzien pokonuje trase Rzeszow - Poznan, w dwie strony, w sumie ok 1500km, i jadac w trasie bardzo oszczednie na autostradzie nie spalil mi mniej niz 26l na 100km, a standardowo ok 30. W miescie na zbiorniku 62l robie 150-170km.
dodatkowo, bardzo czuc gazem w aucie i w spalinach, jadac na pb tez czuc benzyne ale mniej. spalania benzyny nie jestem w stanie okreslic dokladnie ale zdecydowanie jest tez za wysokie.

Z moich obserwacji :
odpala bardzo ladnie, praktycznie na tyk, na benzynie chodzi ladnie, rowno, ale raz na jakis czas ma taki objaw, jakby po lekkim wcisnieciu gazu nie pracowal na 2-3 cylindry, dopiero jak sie wcisnie do konca to chodzi rowno,

na gazie prakrtycznie nie ma wolnych obrotow, nie da sie plynnie przyspieszac trzeba mocno cisnac zeby silnik rowno chodzil, jak dodaje sie gazu powoli to przerywa i szarpie, czasami gasnie.

po przejechaniu kilku km zapala sie kontrolka CE, zapala sie rowniez na benzynie (tzn po odlaczeniu aku nie przelaczam na gaz a i tak po jakims czasie sie zapali), zdarzylio mi sie ze zrobilem ok 200km zanim CE sie zapalilo ale i tak spalanie bylo duze.

I teraz do tego mam pare pytan:
jak wymrugac bledy -wiem, szukalem, jednak wg informacji albo mam inne gniazdo diagnostyczne, albo robie cos nie tak, albo sie nie da, albo jest cos zepsute

2. czy na az takie spalanie moze miec wplyw EGR?
mysle troche o sondzie, ale na lpg jest przeciez emulator wiec sama sonda nie powinna miec wplywu

3. Na co inne zwracac uwage?

w instalacji gazowej profilaktycznie zmienilem reduktor i wtryskiwacze, nie pomoglo ani nie zaszkodzilo bardziej...

4. Czy jest ktos ze skanerem z okolic rzeszowa lub pozniania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Nie Lut 28, 2016 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poradziłeś sobie z problemem .Dopiero teraz Twój post ma widoczny temat wiec jak nie poradziłeś sobie to daj znać będziemy myśleć a jak poradziłeś to skrobnij parę zdań co było przyczyna .
Mi w trasie spala 12-13 LPG ,w kolo komina 15max
Test spinaczowy chyba w twoim autku jest nie do wykonania zostaje tylko podpięcie pod komp .
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group