www.asu.pl :: Zobacz temat - Byk
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Byk

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 20:42    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

A wiec jak mowilem: trzymajcie mnie!!!!!! Twisted Evil Evil or Very Mad Crying or Very sad
Bylem dzisiaj u irlandzkiego mechanika, specjalizujacego sie w wymianie oleji, opon,chamulcy itd. Podniesli mi samochod by zabrac sie do wymiany oleju w skrzyni. Oto dialog, ktory przeprowadzilem z fachowcem:
- Nie wymienimy Panu oleju w tej skrzyni
- Dlaczego? Shocked
- Bo normalnie w naszych irlandzkich samochodach jest jedna sroba, ktora Pan odkreca i przez nia leci olej. Tu tych srub jest 8 czy 10.
- Prosze Pana itak trzeba mi odkrecic miske, bo trzeba wyczyscic nieczystosci po docieraniu sie skrzyni. Ona byla naprawiana 3000 kilometrow temu.
- Proponuje Panu jechac do Forda, ale niech sie Pan liczy z tym, ze Pana ostro policza... Crying or Very sad

Nic dodac, nic ujac.


Prosze powiedzcie mi przyjaciele na co musze uwazac przy wymianie oleju w "TEJ" skrzyni. Nie widze problemu by odkrecic pare srub, przez lejacy sie olej, bo mozna poczekac az sie troche wyleje luzujac sruby a po jednej stronie poluzowac wiecej. Zdjac miske, wyczyscic ja benzyna, sprawdzic uszczelke, jesli jest peknieta zalozyc nowa, zakrecic miske i wlac olej.
Czy o czyms zapomnialem??? Poradzcie prosze. Jak juz wymienie ten olej to zajade do niego i powiem mu, ze wymienilem olej internetowo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic prostszego od wymiany eleju nie ma Smile Najlepiej jak jest auto nagrzane bo olej jest rzadki ale uwaga jest goracy !! Popuszczasz śruby na misce az zacznie olej leciec z pod uszczelki jak jusz zleci nadmiar w misce odkrecasz po koleji sruby ,zdejmujesz delikatnie uszczelke po czym sprawdzasz co jest na magnesach w misce nastepnie ja dokladnie myjesz i wycierasz tkanina ktora nie pozostawia nici wlosow itd... zdejmujesz filtr zakladasz nowy zakladasz uszczelke i miske najlepiej nowa uszczelke jak nie masz to trudno ale zapomnij o silikonie nie wolno go stosowac !! dokrecasz sruby rownomiernie na poprzek nie po koleji ! nastepnie zalewasz olej az pokaze sie na bagnecie wlewasz go przez rurke bagnetu odpalasz auto po chwili przelaczasz po wszystkich biegach powoli sprawdzasz stan uzupelniasz braki oleju i w droge Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 0:31    Temat postu: Re: Byk Odpowiedz z cytatem

[quote="taurus"]A wiec jak mowilem: trzymajcie mnie!!!!!! Twisted Evil Evil or Very Mad Crying or Very sad
Bylem dzisiaj u irlandzkiego mechanika, specjalizujacego sie w wymianie oleji, opon,chamulcy itd. Podniesli mi samochod by zabrac sie do wymiany oleju w skrzyni. Oto dialog, ktory przeprowadzilem z fachowcem:
- Nie wymienimy Panu oleju w tej skrzyni
- Dlaczego? Shocked
- Bo normalnie w naszych irlandzkich samochodach jest jedna sroba, ktora Pan odkreca i przez nia leci olej. Tu tych srub jest 8 czy 10.
- Prosze Pana itak trzeba mi odkrecic miske, bo trzeba wyczyscic nieczystosci po docieraniu sie skrzyni. Ona byla naprawiana 3000 kilometrow temu.
- Proponuje Panu jechac do Forda, ale niech sie Pan liczy z tym, ze Pana ostro policza... Crying or Very sad

Nic dodac, nic ujac.

Ale barany i co nie podjeli się tej skomplikowanej usługi?
Nie ma tam jeszcze jakiegoś polskiego zakładu? Bo w takim razie to miałby pełne ręce roboty przy samochodach polaków, słowaków, czechów, litwinów itd.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypuszczam ze te osiołki były by w stanie nalać olej do manualnych skrzyń biegów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 21:55    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Wam bracia za rade!
Nie podjeli mi sie tej skomplikowanej uslugi. Nawiasem mowiac, tutaj trzeba normalnego mechanika, ale Polaka lub po prostu Slowianina. Po 4 miesiacach dzialalnosci odbilby wszystkim wszystkich klientow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 9:01    Temat postu: mechanik Odpowiedz z cytatem

Hmmmmm Very Happy Naprawde.... ? Very Happy Dobrze wiedziec jak by tu zabraklo roboty (choc sie nie zapowiada... Very Happy )

Co do wymiany to faktycznie nic trudnego. Ale zawsze musisz wymieniac filtr z uszczelka !!!! Wymiana oleju bez filtra nie ma sensu !!!!

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:20    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

No widzisz, a facet powiedzial, ze tym razem filtru nie musze wymieniac... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:22    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Moge ten filtr jakos przeczyscic na wypadek gdybym go nie mogl TUTAJ dostac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:22    Temat postu: filtr Odpowiedz z cytatem

Nie musisz bo nie mial Very Happy Zawsze trzeba wymieniac !!

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za karzdym razem wymienia się filtr oleju w skrzyni. To koszt 60zł. Będziesz tyle oszczędzał? A jak wymienasz w silniku to jak - wymienia się czy zostawia stary?

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:30    Temat postu: amerykanie Odpowiedz z cytatem

Miedzy innymi amerykanie (pewnie dlatego) nie zrobili korka spustowego. Musisz odkrecic miske zeby zmienic olej, a jak masz odkrecona miske to juz filtr latwo wymienic.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 13:36    Temat postu: ASU Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o oszczednosci...
Asu wyslesz mi komplet uszczelek i filtr do Irlandii. Jak moge zaplacic? Mam karte kredytowa w walucie Euro. Czy to problem?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie mieszkasz w tej irlandii moze gdzies kolo dublina lub cork ?? To jak nie bedzie jak wyslac moze koles moj by ci zabral od @asu i zawiozl jak bedzie jechal ale to dopiero za miesiac Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 18:40    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Galway.
To po drugiej stronie Dublina. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group