www.asu.pl :: Zobacz temat - Ankieta LPG czy Benzyna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ankieta LPG czy Benzyna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 11:34    Temat postu: Ankieta LPG czy Benzyna Odpowiedz z cytatem

Sądziełem, ze wiekszosc amerykanskich samochodow jezdzi na gazie a tu jak widac rownie duzo osob jezdzi na benzynie.... Confused

Pozdarwiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e tam... wstyd sie ludziom przyznac,ze maja wypasione fury a tankuja lpg Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
CAVAZ24
*
*


Dołączył: Oct 28, 2005
Posty: 108
Skąd: OSTROWIEC SW.

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zalezy od tego ile kto jezdzi samochodem. ja do chevroleta nigdy nie zaloze gazu bo nie mam zamiaru uzywac go na codzien, takze chyba zaczne zbierac kase na benzyne do czech Very Happy
_________________
CHEVROLET CAVALIER Z24, 92r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 16:49    Temat postu: LPG Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
e tam... wstyd sie ludziom przyznac,ze maja wypasione fury a tankuja lpg Wink


Nie no ankieta jest anonimowa i raczej nikt nie klamie. Jezdzenie na LPG amerykancem to nie wstyd.... jezdzenie Ciqucento 0,7L na LPG to wstyd Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś miałem Tico w 1995 r i wsadziłem Lpg,gaz wtedy kosztował 80 gr/l i nie wstydziłem się,nawet mojego tikusia opisali w motorze,że pierwszy na gaz itd.czego się wstydzić,jak się da taniej to czemu nie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupilem bez gazu i niemam zamiaru zagazowywac mojego wini 95 3.8 caly czas na benzynce i zadnego kichania ,prychania i podobnych spraw,faktem jest tez to ze mam male przebiegi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupilem bez gazu i zagazowalem mojego pimpo 88 2.3!!! caly czas na lpg i zadnego kichania ,prychania i podobnych spraw,faktem jest tez to ze mam dosc duze przebiegi w stosunku do dochodow Laughing .
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 23:30    Temat postu: zalezy od silnika Odpowiedz z cytatem

Zalezy od tego jak silnik znosi instalacje LPG. Napewno 100% lepiej znosi go rzedowy silnika niz w ukladnie V. Ja w Tempo tez nigdy nie mialem problemow z instalacja. Predzej uklad paliwowy mi nawalil niz instalacja. Druga sprawa jest to ze musi byc dobrze zalozony.... i mozna wtedy jezdzic Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
valdi
*
*


Dołączył: Jun 21, 2005
Posty: 38
Skąd: OstrĂłda

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżdzę na gazie nie z oszczędności ale z powodu ekonomii. Rachunek ekonomiczny wygrywa na korzyść LPG. Robię średnio 3-3,5 tys. km. miesięcznie. Dodge GC 3,8 2004r. Na trasie zużycie benzyny Srednio 11,5 l, a gazu 14. Nawet przy tej cenie gazu daje to ok. 100zł na 1000 km. A w sezonie letnim benzyna skoczy powyżej 4 zł za litr, a gaz spadnie poniżej 2 zł. Do tej pory zrobiłem na gazie ok 20 tys. km i żadnych problemów. Nie kicha nie prycha a kickdown działa jak na benzynie.Co prawda instalacja sekwencyjna i wtedy gdy zakładałem były najwyższe ceny w 2005r, ale i tak zwróci się po 1,5 roku.Kolega ma Chryslera Town Coutry 3,8 z 96r, cały przebieg to 250 tys. km. z czego na gazie 130 tys km. Ma zwykłą instalację i żadnych problemów. Jedyny mankament to to że trzeba tankować średnio co 300 km w trasie. Ale skończyłem z szaleńczą jazdą jaką jeszcze niedawno preferowałem. Po to kupiłem dużego amerykana żeby zwolnić. Życie zaczyna się po 50-tce i odkrywam na nowo te jego strony których nie dostrzegałem wcześniej. Warto i chce się żyć.
_________________
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 2004 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z toba w calej rozciaglosci tematu ale nie rozumiem tego zdania:"Jeżdzę na gazie nie z oszczędności ale z powodu ekonomii."
ja tam jezdze na lpg z oszczednosci czyli z powodu ekonomii....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A życie nie zaczyna się po 50. Tylko wtedy kiedy dorośniesz do odpowiedniej jazdy odpowiednim samochodem. Do 50 mi trochę brakuje a nie szaleję 150 i więcej.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
valdi
*
*


Dołączył: Jun 21, 2005
Posty: 38
Skąd: OstrĂłda

PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy powadzisz firmę , robisz analizę ekonomiczną która niewiele ma wspólnego z oszczędzaniem. Analiza pozwala na optymalne wykorzystanie środków, co często dla niezorientowanych jest rozrzutnością, ale po dłuższym okresie eksploatacji urządzenia, maszyny, budowli itp. daje w efekcie zyski . Oszczędności są w wielu przypadkach koniecznością co często się wiąże niestety po pewnym czasie ze sporą stratą. A co do życia to prawie zawsze miałem szybkie samochody[tzn. takie dla których prędkości rzędu 150-180 km/h nie sprawiały problemu w ciągłej jeżdzie] i niestety zawsze mało czasu.A robiłem po 65-75 tys. km rocznie. Teraz mogę sobie pozwolić na zwolnienie tempa i zauważam coraz więcej w życiu rzeczy dla których warto jeszcze trochę pożyć. Pozdrawiam.
_________________
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 2004 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 2:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LPG to mniej szkodliwe spaliny - dla tych co dbaja o srodowisko naturalne Laughing

Ja kupiłem auto z zamontowaną instalacją ale przeważnie jeżdże na benzynie, niema to jak opar przepalonej etyliny Twisted Evil



______________________

Arrow DODGE caravan 3.0 V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

valdi masz racje. ja tez oszczedzam z powodow ekonomicznych;) kiedy zarabiasz grosze a do pracy masz 30 km i zadnego bezposredniego polaczenia wtedy musisz optymalnie wykorzystac swoje skromne zasoby finansowe czasem inwestujac po to aby po czasie zbierac tego owoce. tak bylo wprzypadku zalozenia przeze mnie instalacji gazowej. mimo tego,ze nie prowadze firmy(aktualnie-robilem to przez jakies 6 lat) potrafie logicznie myslec i nie cierpie na syndrom robola. ekonomia w sposob bezposredni wiaze sie z oszczedenoscia ( chyba,ze udowodnisz ,ze blizsze okreslenie to rozrzutnosc-antagonizm oszczednosci)
pozdrawiam!
darek
p.s. nie mam juz 15 lat i kreconych wlosow(mam nawet 40 i malo wlosow!!!) zycie zaczyna sie wtedy kiedy uzyskujemy swiadomosc,czyli w ok 1-2 roku zycia i kazdy jego etap oferuje nam fascynujace przezycia. stary tempo nie jest moim pierwszym samochodem,nie jest tez drugim ani trzecim, mialem znacznie szybsze auta ale nie widze potrzeby a tym bardziej mozliwosci uzywania szybkosci pow. 120 km/h(niestety nie czesto jezdze po niemieckich autostradach a to jedyne znane mi niejsce do takich wyczynow)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... założyliście tu wątek refleksyjno-egzystencjonalny Very Happy
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... no i znowu rafal(asu) dostanie maila reklamacyjnego Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem malucha ktury posuwał parę razy w tygodniu do Łodzi z Radomia i miał gaz butla zajmowała miajsce dla pasażera z tyłu ale to już było prawie samobujstwo przy zdeżeniu bo nie tyle mogło to się zapalić co ciężar butli mugł zagnieść kierowcę bo była za nim umocowana Laughing podgrzewanie gazu odbywało się w wydechu od spalin bo tam silnik chłodzony powietrzem w VW ogurku terz było tak podgrzewane w wydechu teraz to tego nie stosuje się bo nie ma do czego mija era chłodzenia powietrzem Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj GP zagazowany od samego początku, Jetta na beznynie ale rzadko nią jeżdze ('95 55tys mil) Villager jak sprowadze do Polski to też raczej go zagazuje. GP oczywiście pójdzie do żyda.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group