www.asu.pl :: Zobacz temat - Chevrolet Trans Sport 3.4 V6 - opinie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chevrolet Trans Sport 3.4 V6 - opinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dziadek86
*
*


Dołączył: Apr 28, 2015
Posty: 2

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 22:38    Temat postu: Chevrolet Trans Sport 3.4 V6 - opinie Odpowiedz z cytatem

Witam pięknie Very Happy
Jako "świeżak" na forum, chciałbym zaczerpnąć od Was parę informacji na temat Chevroleta Trans Sport 3.4 V6
Rocznik 2003, przebieg 160 tys km, skóry, bajery itp. Auto ze Szwajcarii.

Szukam auta rodzinnego, przestronnego i funkcjonalnego. Podoba mi się taki Chevi Very Happy

Czy możecie coś podrzucić na temat takiego auta? Jak z trwałością ? Tam rozrząd jest na łańcuchu ? Jak z częściami i serwisowaniem ?

Nie miałem nigdy do czynienia z Amerykańcami.

W sobotę jadę obadać autko na żywo i chciałbym uzyskać jak najwięcej opinii i info.

Dziękuję i pozdrawiam.

Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pią Maj 01, 2015 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najmniej problemow jest z transportami/luminami z silnikiem 3.1.
silnik 3.4 jest ok o ile byl dbany, natomiast 3.1 ze starszej(plastikowej) wersji jest prawie niezniszczalny.
Warto sprwdzic stan blacharski zwlaszcza podloge.
olej w skrzyni ma byc klarowny i nie smierdziec plackami zmnieczanymi.
Jazda testowa powinna byc dluga tak aby rozgrzac auto.
wtedy sprawdz stan oleju w skrzyni oraz jego zapach(oczywiscie sprawdzaj na odpalonym simniku).

Z czesciami przypalów raczej nie ma ale za to znalezienie "normalnego" mechanika moze byc problemem ;/

powodzonka
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dziadek86
*
*


Dołączył: Apr 28, 2015
Posty: 2

PostWysłany: Pią Maj 01, 2015 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.

Pozwoliłem sobie napisać na priv Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martcin
*
*


Dołączył: May 19, 2015
Posty: 3

PostWysłany: Wto Maj 19, 2015 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam na imię Marcin i jestem z Łodzi. W mojej rodzinie ,konkretnie u rodziców, ale sam też dużo nim jeździłem jest Ford Escape 2006 pochodzący z Kanady a kupiony w Polsce w 2008 roku. To był pierwszy w rodzinie amcar. Moja żona z kolei kiedyś jeździła Luminą, ponieważ jej tata taką posiadał też wersję kanadyjską i mówiła ,że super się tym autem jeździło.Niestety została już dawno temu sprzedana, ale pozostały wspomnienia. W związku z tym, że nasz syn poważnie zachorował, chcemy mu zapewnić jak największy komfort w podróżowaniu. Na codzień jeździmy Astrą G, ale jest ona bez klimatyzacji i dlatego myśleliśmy nad zmiana auta na vana, głównie była brana pod uwagę
Zafira A. Ale w pracy jeden z pracowników ma Zafirę i jak zobaczyłem, że w środku jest to jednak ciasne auto to pierwsza myśl jaka mnie naszła, to że jeśli chodzi o komfort nic nie przebije Amerykańskich vanów, a to jest dla nas bardzo ważne w obliczu choroby naszego dziecka. Zresztą kiedyś na autostopa zabrał mnie człowiek PTS-em i do tej pory pamiętam jak się tym jechało..
Zacząłem się więc zastanawiać nad kupnem PTS-a/Luminy ale ciężko już znaleźć te auta, więc mówię może następcę tych aut czyli Chevroleta Trans Sporta, ale opisy na forum problemów z silnikami 3,4 trochę mnie przystopowały.Obejrzeliśmy jednego Chevy TS bo akurat jest z Łodzi, ale klima nie chłodzi i ma jeszcze parę innych drobiazgów, które trzeba na dzięń dobry zrobić, choć auto ogólnie nam się podobało.Możecie coś doradzić, na co się zdecydować.Czy lepiej poszukać starszych Pontiaków/Lumin czy skupić się bardziej na tych nowszych?Najlepszy byłby pewnie PTS/Lumina 3.1 ale może ten 3.8 też nie byłby zły..Mam trochę mętlik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli wiek auta Cie nie przeraża to pts/lumina apv 3.1, najprostsze rozwiązanie, które ma też swoje wady...Jeżeli chcesz nowsze to 3.4 nie jest złe ale mogą wystąpić problemy zwłaszcza z głowicą...
Ciężki wybór... ja polecę voyagera jajko 3.3 - dużo na rynku, ceny jak na złomie za kg, ilość części nowych i używanych jak do passata b5 Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
martcin
*
*


Dołączył: May 19, 2015
Posty: 3

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odp. Doszliśmy do podobnych wniosków po rozmowie ze znajomymi i szukamy Dodge/Chrysler Grand. Bardzo nam się spodobał ten system stown&go więc szukamy takich.Oczywiście silnik 3.3 bo chyba mniejszego to nie ma co. Jeszcze raz dzięki za odp.Mamy jechać obejrzeć jutro Dodge'a.Pochwalę się jak już coś kupimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group