www.asu.pl :: Zobacz temat -
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 



 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

leje mi się z wyjścia z dyfra na lewą przednią półoś. Kiedyś na szybko zmieniłem uszczelniacz (nie pamiętam już, czy był identyczny z oryginalnym, czy też tylko podobny w budowie), nie spodziewałem się jednak cudownego ozdrowienia i tak też się stało - po kilku tysiącach leje się jeszcze mocniej. W dodatku ktoś już tam był, bo pogięta była ta blaszka chroniąca jak mniemam przed nadmiernych chlapaniem olejuna półoś.
Podejrzewam, że łożyska dyfra umarły. Luz poprzeczny do półosi jest spory, jak na mój gust zbyt duży.

Czy zmieniał ktoś te dwa łożyska stożkowe? Były dostępne w sklepie z łożyskami, czy też tylko "speszial order"? Po necie widzę, że Timkeny jakieś występują, ciężko powiedzieć jaki numer konkretnie będzie w mojej wersji. Nie wiem jeszcze czy mam dwa małe, czy też jedno małe, a drugie duże.

Kolejna kwestia to ustawienie dyfra po zmianie łożysk. Podkładki jak rozumiem tylko ASO?

Spotkałem się z czymś takim jak "uszczelniacz stabilizujący półoś". Sprzedawca w sklepie (Midparts) nie potrafi wyjaśnić czymś się różni owy od zwykłego. Może jutro ustali, choć szczerze wątpię.

Generalnie - wiedzę mechaniczną mam, warsztat mam, instrukcje serwisowe mam. Natomiast nie chciałbym tracić czasu, stąd pytanie do kogoś, kto już się za to zabierał, albo wie dokładnie jakie niespodziewanki czyhają za rogiem.

BTW - planuję wstępnie zrobić to "na aucie". Nie przyglądałem się jeszcze dokładnie, ale chyba da się to zrobić bez demontażu skrzyni. Przeszkadzać będzie berso, pompa ABSu itp, ale to można zapewne dość szybko usunąć.

Będę wdzięczny za info.

Widziałem, że np. @zereb bebeszył całą skrzynkę, więc może coś podpowie. Zaatakuję go na PW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj w ASO.
Ceny netto w zł. Jako ciekawostka - w aso łożysko stożkowe występuje w dwóch oddzielnych częściach. Bez sensu, skoro i tak wymienia się w całości...

Podkładka (1szt. dowolnego rozmiaru) 14,51
Szalka mała 76,58
Szalka duża 109,83
Koszyk łożyska 46,6
Koszyk łożyska 48,29
Uszczelniacz półosi 33,93

Podkładek teoretycznie jest 21 rozmiarów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group