www.asu.pl :: Zobacz temat - Jaki olej do silnika????
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki olej do silnika????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
artysta
*
*


Dołączył: Feb 26, 2011
Posty: 17
Skąd: Wągrowiec

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 14:30    Temat postu: Jaki olej do silnika???? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jaki olej do silnika Chrysler GTS 2,5 t 1989r przejechane 193000 km.?????
Poprzedni właściciel serwisował i naprawiał we Wrocławiu i tam mu lali Mobila 10W40.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co masz na korku wlewu oleju napisane ?
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie tylko oil Wink. Zobacz co mówi instrukcja i byle nie gorzej, ale tak żeby też nie polepszyć za bardzo. Przebieg auta nie bardzo ma znacznie. Ja u siebie zmieniłem na lepszy" i generalnie jest fajnie allle przy mocno nagrzanym motorze np.w korku ciśnienieoleju jest niższe niż przy tym który jest zalecany bo ten który mam jest ,,żadszy"...tak więc z głową...
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwierzu Chrysler w przeciwieństwie do GM i Forda, nie umieszcza na korkach informacji o oleju

Także informacja engine oil for gasoline engine za wiele nie mówi Wink

wg Chryslera tradycyjnie 10w30 więc 10w40 go nie zepsuje aczkolwiek jak chcesz zrobić silnikowi dobrze na stare lata lej 10w30 jak fabryka pisze Smile
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewien inzynier z GM byl na szkoleniu ATSG. Powiedział do mnie tak. Może inaczej. Najpierw spytał jak są projektowane silniki. Odpowiedziałem nie wiem nigdy tego nie robiłem. W odpowiedzi powiedział "pod konkretny typ oleju" A to dlatego że każdy olej o innej lepkości ma inny film inne parametry. Silnik i jego tolerancję wszystkich ruchomych obliczają pod konkretny typ oleju. Facet mówi że śledzi wiele for internetowych i się pyta dlaczego w Polsce macie takie problemy z silnikami w autach amerykańskich. Znowu mówię nie wiem. W odpowiedz słyszę "bo lejecie byle jakie oleje, bo mechanicy niewiadomo skąd wytrzasneli sobie teorię że im starszy silnik tym gęstszy olej itp. Nic bardziej mylnego mówi do tych silników leje się taki sam olej na cała jego żywotność. Mówi dalej potem wam liftery cykają, zawory klepią, dziwne odgłosy itp itd. Ja mówię krótko lejesz to co fabryka każe a jak masz inne zdanie "bo mechanik powiedział" to nie przychodź i nie mów że klepie Ci cały silnik. Osobiście leje to co fabryka kazała i mam święty spokój. Faktycznie nie wiem czy coś pisze na autach z koncernu Chrysler ale instrukcja prawdę powie mihauek1 jak mówisz
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
artysta
*
*


Dołączył: Feb 26, 2011
Posty: 17
Skąd: Wągrowiec

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc zastosuję się do instrukcji chryslera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10w30 petro canada i będzie Pan zadowolony Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mihauek1 rozumiem że na zlocie w Miliczu będziesz ?
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ba Wink w zeszłym roku zjadłem tylko kiełbaskę od Krissa i musiałem uciekać ale w tym na pewno na dłużej Very Happy

BTW widziałem Cię ostatnio na mieście w nocy, ryczałeś jak dobre V8 Twisted Evil
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo on tak chodzi. Zabieram na zlot przyczepę. Będzie komplet pewnie chwilę po zmroku się doturlam więc będzie świecąca choinka. Sory za OT
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to posiedzim, popijem, pogwarzym Laughing

dobra koniec OT bo się jeszcze moderator jakiś obudzi Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwierzak napisał:
. Osobiście leje to co fabryka kazała i mam święty spokój. Faktycznie nie wiem czy coś pisze na autach z koncernu Chrysler ale instrukcja prawdę powie mihauek1 jak mówisz


Też się stosuje do tej zasady, obecnie w Pacy mam zalany Petro Canada 10w30, mimo że ma przelatane już 290kkm a tak wygląda korek


_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Chrysler poszedł do przodu, ja zarówno w Voyagerze jak i w 300M miałem tylko podany wyżej "Engine oil for gasoline engines"

i prawda jest taka, że lać to co fabryka każe a nie stosować się do rad "mechaników" uczonych na PF125 i 126 Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyciąg ze strony 115 obsługa Chrysler Voyager instrukcja obsługi model 96-2000
Lepkość oleju silnikowego(według klasy SAE)
zalecane jest stosowanie olejów klasy SAE 15W-40 spełniających normy chrysler MS-6395, dopuszczalne jest także stosowanie olejów SAE 10W-40
Oleje niskiej lepkości:
ułatwiają rozruch silnika w niskich temperaturach.przy stale utrzymujących się temperaturach poniżej -12stopni Celsjusza zalecane są oleje SAE 5W-30 lub 10W-30
UWAGA oleje o niskiej lepkości muszą mieć jakość odpowiadającą powyższym klasom API lub CCMC G5
Oleje oszczędzające energie
oleje nowoczesne dzięki swoim właściwościom obniżają zużycie paliwa, oznaczone są one Energi Conserving oraz Energi Conserving II, te drugie szczególnie korzystne (oszczędność paliwa do 5%) sa godne polecenia i rekomendowane przez Chryslera
------------------------------------------------------------------------------------
to na tyle co mówi książka
Pamiętacie wypowiedź kolegi mark seven, że to ekolodzy wymuszają na producentach samochodów ażeby stosowali coraz to rzadsze oleje bo wtedy samochód mniej spala benzyny, ale że tego rzadszego oleju przepali silnik parę litrów więcej TO JUŻ K...A JEST MAŁO ISTOTNE, ekologia psia ich mać,lakiery eko do bani ,nawet rozpuszczalnik nitro eco nie rozpuści styropianu,
a tak się trochę wyżaliłem Wink
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldek cytujesz polską instrukcję? Jeżeli tak to jest ona delikatnie mówiąc do dupy o czym pewnie wiesz.

Ja mam service manual dla serwisów w USA i Kanadzie oraz instrukcję z Niemiec i stoi jak byk 10w30 dla benzyn (w razie niedostępności 10w40) oraz 15w40 dla Diesla.
U nas pisali o 15w40 ze wzgl na cudowny 2.5 TD VM, który robił 90% sprzedaży, druga sprawa, że dostanie u nas 10w30 w tamtych latach nie było łatwe o ile w ogóle możliwe.

Niech mi ktoś palcem pokaże 15w40 z lat 90-tych, który spełni benzynową normę dla Chryslera.

Co do reszty pełna zgoda ale weź pod uwagę, że Amerykanie lali oleje np 5w30 mineralne już w latach 70-tych, gdzie u nas Selektor Specjal był przełomem technologicznym Laughing Dodatkowo biorąc pod uwagę specyfikę np. Twojego silnika (3.3 i pewnie 3.Cool tzn wąskie kanały olejowe nie odważyłbym się na lanie tam 15w40
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group