www.asu.pl :: Zobacz temat - Towarzysze Pomozecie?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Towarzysze Pomozecie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
duzy32
*
*


Dołączył: Jan 01, 2013
Posty: 52

PostWysłany: Sob Gru 27, 2014 20:32    Temat postu: Towarzysze Pomozecie? Odpowiedz z cytatem

Jako ze malo tu siedze a znowu mi odawalilo i przymierzam sie do kupna vana, chcialem sie doradzic, w co sie ladowac choc wiadomo zdania sa podzielone.
Nie wiem co wybrac :pts 2.3 czy 3.1? oczywiscie lpg
voyager 2.4 2.5 czy 3.3?lpg

wiadomo ze roznice sa takie ze tu 4 cylindy a tu 6, tu manual a tu automat.
zeby np te tzw male silniczki nie wpijaly wiecej niz v6


Ostatnio zmieniony przez duzy32 dnia Sob Gru 27, 2014 20:55, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Gru 27, 2014 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak PTSa to nie bierz 2.3 i tylko ten jest w manualu. 3.1 i cała reszta już w automacie. 3.1 jest najmniej awaryjny ze wszystkich. Tak samo i skrzynia która jest w pełni hydrauliczna. Dosłownie minimalna ilość elektroniki. Co do reszty się nie wypowiem
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie moje 2.3 chwalę,ale to jest ten jeden konkretny egzemplarz. A co do spalania niestety ale łyka więcej niż V6 mam porównanie bo wcześniej jeździłem 3.1.
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt właśnie że 3.1 jest najsłabszą jednostką napędową w tych budach. Co dziwne 120 KM niby a ciągnie 1,5 tony na haku z palcem w doopie.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Sty 07, 2015 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie polecam 3.8 nędza i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agosiek
*
*


Dołączył: Feb 22, 2012
Posty: 14
Skąd: Ustka

PostWysłany: Sro Sty 07, 2015 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bierz voyagera 3,3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
duzy32
*
*


Dołączył: Jan 01, 2013
Posty: 52

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez sie zastanawialem nad 3.3 ale kurde mam mieszane uczucia ,bo tutaj zalezy na spalaniu a nie jezdzie, 2.3 moze spalic 13 a 3.3 tez 13, albo 2.3 17 a 3.3 tez 17 no i...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robisum1
Admin
Admin


Dołączył: Jul 14, 2009
Posty: 356

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Nie polecam 3.8 nędza i tyle.


Alex nie przesadzaj -) . nie przesadzaj chlopie ,cenie twoje zdanie ale pozwól ze sie z nim nie zgodzę .
Mam zgoła inne i jak najbardziej polecam silnik 3.8 .

Opisze swoja przygode dla czego polecam silnik 3.8 a po przeczytaniu napisz dla czego Ty nie polecasz ,jak długo miałeś -masz autko z tym silnikiem ,co sie działo ze twierdzisz ze jest taki beeeee.

Swoje pierwsze auto ze stajni GM kupiłem prawie 16 lat temu w 1999 roku .Musialem miec auto do pracy i uzytku codziennego a nie stac mnie wtedy bylo na 2 auta.
Wybór padł na Lumina Apv 3.8 1993 - zauroczyła mnie w tamtym czasie dlugosc przedniej konsoli ,przyspieszenie jak na vena w tamtym czasie bylo dla mnie -ekstra ,wygoda,przestrzeń i komfort jazdy .
Luminka- mój rekinek kupiony byl gdy miał 6 lat i przez dokładnie natepne 11 lat wozil mnie i moje klamoty do pracy dzien w dzien ,a przez pierwszych 6 lat także na wypady weekendowe ,ryby,grzyby ,wakacje czesto po 2 tys km .
Po 11 latach wspolnego zycia mogę troche na temat tego autka i silnika 3.8 powiedzieć .

Przede wszystkim Rekinek -NIGDY MNIE NIE ZAWIODL ,nawet jak mogłem byc w tarapatach to mnie uratował ale o tym napisze za chwile .
Raz tylko ,padło ładowanie i nie wróciłem normalnie z pracy do domu tylko na lawecie .
Nawet kiedys jak przez moje lenistwo i chec jak najszybszego powrotu z pracy do domu zabraklo mi paliwa to uwierzcie ale bez paliwa na luzie dojechałem do bramy swojego podwórka - az nie mogłem sam w to uwierzyć .I jak nie mozna miec sentymentu do tego autka .

Po 11 latach z przyczyn od Rekinka niezależnych musialem sie z nim rozstać Odjechał na własnych kolach - pierwszy klient -przyjechal zobaczyl zapłacił i odjechal fakt cena była ja za darmo .


Silnik nie byl naprawiany nigdy nie odmowil posłuszeństwa, a pod koniec konsumował olej w ilosci ok 0,7 litra od wymiany do wymiany .
Auto Kupiłem przy przebiegu 115 tys km a sprzedałem przy prawie 300tys mil czyli ok 480 tys km
Skrzynia nigdy nie padła ale byla raz remontowana bo tak zdecydowalem ,czując ze moze niedługo odmówić posłuszeństwa ,a bylem wtedy na urlopie- innym juz autkiem, wstawiłem do znajomego warsztatu .
Mechanik mowi mozesz pojezdzic ale tez moze stanc w kazdej chwili, ok rób -naprawiaj ,regeneruj - bo jak padnie to tydzien z pracy stracony .I zregenerowal .

Tylko tyle bylo grubszych napraw.

Z drobnych to co pamiętam nie liczac opon,klocków,żarówek filtrów ,płynów ustrojowych itd to;\
-Uszczelki pod pokrywami zaworow
-Egr
-katalizator
-pompa paliwa
-poduszki slinika ,
-wentylator chłodnicy silnika
-chłodnica
-sprężarka klimatyzacji
-dmuchawa
-klamki x 2
-alternator
-rozrusznik
-2x akumulator
-tylna klapa -często sie urywał uchwyt od otwierania bo za niego ciągnąłem klape
- przeguby x 2
-napinacz
-pompa wody
-przewód hamulcowy lewy przód - pękł przetarł się podczas jazdy a raczej parkowania na parkingu przy predkosc 2 km /h zatrzymalem sie na krawezniku leciutko go tylko dotykajac , nikomu ani niczemu nic sie nie stalo - a wczesniej 100km trasy na autostradzie - i o te właśnie tarapaty mi chodziło- bo kilka minut wczensiej zjechałem z autostrady wiec wiadomo jak mogło się to skończyć.

kurcze wiecej na techwile nie pamietam .

Wiec powiedzcie czy to sa złe autka -silniki .

Teraz po 5 latach zatęskniłem za GM 3.8 i zakupiłem tym razem PTSa 3.8 1993 .
Autko kupilem w 90% z sentymentu 10% to inne mniej ważne aspekty
Moj ponti jest Wam znany od lat bo jest na tym forum dłużej niż ja, i jest tak samo zadbany jak był mój rekinek .Prawda JEDY_V ?
Mam zamiar teraz dbać o niego osobiście bo kiedyś jak cos nawalilo to do warsztatu i po sprawie .
Teraz chce wszystko co mogę robić sam bo pewnym wieku o niektóre rzeczy trzeba więcej dbać , opiekować ,głaskać a w warsztacie to znieczulica nikt nie wyslucha nie opuka nie dojrzy nie zajrzy .
Zamówiłem juz odpowiednia lekturę fachowa -medyczna i pare rzeczy .

Powiem tak .Jak sie o auto dba naprawia wymienia co należy w czas to rzadko nas zawiedzie .

To tyle ile mam do powiedzenia w kwestii rzekomo nędznego silnika 3.8.
Jak ALex napisze o doświadczeniach ,zlych doświadczeniach to ocencie sami jak to jest z tymi 3.8
Acha moja opinia dotyczy silnika ktore nie wiedzialo co to LPG. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group