www.asu.pl :: Zobacz temat - Spalony Dodge Caravan 3.0
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spalony Dodge Caravan 3.0

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Perun75
*
*


Dołączył: Sep 16, 2014
Posty: 20

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 22:24    Temat postu: Spalony Dodge Caravan 3.0 Odpowiedz z cytatem

Dodge się spalił. Nie szukam przyczyny, nie zawracam sobie głowy dlaczego, czemu, etc. bo szkoda na to czasu i energii. Spalił się i już.

Najgorzej ucierpiała komora silnika. Wszystkie przewody, rurki, elementy z tworzywa zostały zniszczone. Akumulator praktycznie zniknął.

Nie wiem jaki wpływ miał pożar na sam silnik, skrzynię i osprzęt. Tego będę się dowiadywał zapewne w trakcie demontażu.

Nie wiem co z elektroniką, czyli z komputerami, czujnikami, etc.

Zniszczona została też klapa, pas przedni (wzmocnienie) i chłodnica. Strażacy używali pokaźnych rozmiarów brechy do otwarcia klapy.

Przednia szyba cała, okopcona lecz nie przypalona.

Podszybie zewnętrzne nadpalone, powyginane od wpływu wysokiej temperatury.

Reflektory nadpalone.

Pewnie zniszczeń jest więcej, na razie jednak samochód został odholowany w bezpieczne miejsce i go nie dotykam.

Ogień do kabiny się nie dostał aczkolwiek próbował otworami w grodzi, szybka reakcja strażaka jednak zapobiegła temu. W skutek tego jednak deska, przełączniki, zegary i co tam jeszcze jest zostało dokładnie zalane.
-------------------------------------------------------------------------------------

Pierwsza myśl po pożarze była "pozbyć się dziada" tym bardziej że zaszedł mi trochę za skórę.

Ale ...

Cholernie nie lubię tego wrażenia że zostałem pokonany (zwłaszcza się to tyczy właśnie samochodów, remontów, napraw, etc.). No nie lubię i już.

Dlatego Dodge dostanie szansę na drugie życie. I nie dlatego że na to zasłużył, czy że go lubię. Po prostu mam mu coś do udowodnienia. (i kilku mądrym inaczej osobom też, ale to inna bajka).
----------------------------------------------------------------------------------

Na początek zostanie starannie rozmontowany. Całkowicie. To co się nadaje do kosza wyląduje w koszu. To co będzie rokowało na przyszłość w miarę przyzwoicie zostanie. To pierwszy etap. O następnych napiszę jak przyjdzie na nie kolej. Będę się starał zamieszczać relacje z demontażu i wrzucać trochę zdjęć. Uprzedzam jednak że relacje będą hmm, pojawiać się niezbyt często. Właściwie jedynym dniem jaki będę mógł poświęcać Dodgowi to będą niedziele.

Na razie to tyle.

Do miłego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 22:16    Temat postu: Re: Spalony Dodge Caravan 3.0 Odpowiedz z cytatem

Perun75 napisał:
mam mu coś do udowodnienia..

jestem pod wrażeniem Very Happy
jakby co to pomogę na ile będę mógł pomóc
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymam kciuki! gratuluje zacięcia Very Happy
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
fifa15coinsfast
*
*


Dołączył: Nov 24, 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PC Inspector File RecoveryDepending on how your files were lost, it may be hard to retrieve them. But, thanks to PC Inspector File Recovery that recovering those lost files is now possible. This free hard drive data recovery software Buy Runescape Gold basically works to recover lost files and locate partitions automatically, even when the boot sector of your machine has become damaged or deleted. Another great capability of this free hard drive data recovery software is that, PC Inspector File Recovery can recover the lost data even when a file's header entry is no longer available. This free hard drive data recovery software even lets you save the recovered files on network drives, FIfa 15 Coins and it is capable or retrieving data with the original time and date stamp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group