www.asu.pl :: Zobacz temat - Brak tempomatu.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak tempomatu.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 17:40    Temat postu: Brak tempomatu. Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie.
Sygnał dźwiękowy jest, poduszki działają jak należy, ale tempomatu nie ma.
Kiedy włączam tempomat na "P" lub "N", to tempomat jest, bo podświetla się kontrolka "cruizing", ale jak tylko włączam "D", to "cruizing" natychmiast gaśnie i tempomatu nie ma.
Nie pomaga włączanie tempomatu w czasie jazdy, bo w ogóle się nie włącza.
Najciekawsze jest to, że tempomat działa kiedy on chce, ale nie wtedy kiedy ja chcę Confused Przejechałem całą Belgię, Holandię, Niemcy, Pomorze i tempomatu brak. Na drugi dzień po powrocie do PL tempomat działa, ale... tylko przez chwilę... i tak cały czas.
Dziś sprawdzałem wszystkie przewody podciśnieniowe od tempomatu i wszystkie są ok, automat stop rozłącza zaciśnięcie hamulca jak należy, a tempomatu nadal nie ma ( albo jest, kiedy mu się chce Evil or Very Mad )
Nie zawracałbym sobie i wam tym głowy, ale przede mną znów 1150km do przejechania, a taką odległość pokonać bez tempomatu, to trochę ciężko.
Może macie jakieś ciekawe pomysły gdzie jeszcze szukać usterki, bo mnie pomysły już się wyczerpały...
Proszę nie pisać o taśmie pod kierownicą, bo ona działa, bo działają i klakson i poduchy, no chyba, że... się mylę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś po tzw. kluczykowaniu pokazało mi błąd P0581 i najśmieszniejsze jest to, że w "naszym" spisie błędów nie ma takiego oznaczenia.

Tu tabela : http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8596

Może ktoś miał już takie doświadczenie i posłuży pomocną dłonią ?

Tylko przypomnę.

Jak jest "N" lub "P" to "cruizing" mi się wyświetla, zapinam "D", "cruizing" nadal się wyświetla, ale jak tylko puszczam hamulec, to "cruizing" gaśnie.

Właśnie znalazłem coś takiego :

http://www.edgeproducts.com/product_images/customer_support_article-pdf-39.pdf

Co prawda jest to w języku angielskim, ale może komuś coś pomoże, bo mnie na tę chwilę nie bardzo.

Znalazłem mój kłopot, ale wujek google tłumaczy to tak :

P0581 - Prędkość Ctrl zwielokrotnienia Przełącz 1 Cześć

Co pod tym mogę rozumieć ?

Ps. A może to jednak taśma pod kierownicą Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P581 oznacza mniej wiecej tyle : wysoki poziom na wejsiu A obwodu wielofuncyjnego (magistrali) tempomatu.

poszukaj czy nie masz gdzies jakiegos uszkodzenia na kabelkach, ale uszkodzonej tasmy tez nie wykluczaj! tempo w tych autach to w sumie elektrozaworek sterowany kompem+podcisnienie - najczesciej sam uklad sie rozszczelnia lub mechanicznie uszkadza sie tasma i tu bym sie skupil
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki marcys za odpowiedź.
Podciśnienia sprawdzone, wymienione na nowe, a tempomatu jak nie było, tak nie ma.
Popatrzę jeszcze na elektrykę przy elektrozaworze... Tymczasem jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 5:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u ciebie to ewidentna usterka elektryczna- wiec tu szukaj.

usterka podcisnienia nie jest wogole sygnalizowana - poprostu Cruise ci swieci a tempo nie ma.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tempomat nadal nienaprawiony z braku czasu i możliwości.
Tu:
http://dodgeforum.com/forum/dodge-ram-van/228585-obd-2-trouble-codes-1-of-8-a.html

znalazłem fajną listę z propozycjami rozwiązywania problemów, ale... ale dalej mam pomroczność jasną.
Może ktoś troszkę rozjaśni to co przetłumaczył wujek google i podpowie gdzie dalej szukać przyczyny braku tempomatu.

P0581 1T: Speed ​​Control Przełącznik nr 1 Warunki Wysoka wejściowe schematy: rozpoczęła silnika; Napięcie układu na 10v i PCM wykrył przerwę lub zwarcie stan lub powyżej maksymalnej dopuszczalnej S / C napięcia przełącznika, w sygnału przełącznik regulacji szybkości obiegu. Możliwe przyczyny: S / C obwód przełącznik sygnału nr 1 jest zwarty do zasilania systemu (B +) S Przełącznik / C obwód uziemienia jest otwarty S / C obwód sygnału przełącznik jest otwarty pomiędzy PCM i clockspring S / C Sensor obwodu uziemienia jest otwarty od PCM i clockspring lub clockspring i S / C Przełącznik Clockspring nie udało S / przełącznik C (jeden lub więcej) jest uszkodzony lub nie PCM nie powiodło się.

Wymieniłem też taśmę pod kierownicą, ale objawy nadal pozostały takie jak wyżej opisałem.
Tempomat raz działa, a innym razem nie.
Wracałem z Belgi na święta i całą drogę cieszyłem się z działającego tempomatu, w kraju działa albo nie....i podobnie jest jak jestem na obczyźnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group