www.asu.pl :: Zobacz temat - audi A3 2002 r. przebieg 80tys.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

audi A3 2002 r. przebieg 80tys.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bullitt
*
*


Dołączył: Oct 02, 2013
Posty: 27

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 13:47    Temat postu: audi A3 2002 r. przebieg 80tys. Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/audi-a3-2002-i-wlasciciel-salon-polska-80000km-wwa-i4279902297.html

Nie Amcar, ale zdecydowałem się wrzucić bo widziałem już tu jakieś pojedyncze ogłoszenia aut nie-amerykańskich.
Zanim ktoś mi powie, że pojechałem z ceną niech weźmie pod uwagę, że cena jest do negocjacji i porówna sobie z autami od Mirków Wink
Ostatnio sprzedałem mojego Opla Astrę z 2x wyższym przebiegiem od tego Audi i jak przyjechał zainteresowany po powrocie z oglądania podobnego auta w komisie, wziął od razu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz to nie amcar więc się szybko sprzeda.
Ja szukałem ale już kupiłem TDI 5 cylindrów tyle że 2.5 litra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bullitt
*
*


Dołączył: Oct 02, 2013
Posty: 27

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś na razie niestety się sprzedaję, jak auto z usa - marne zainteresowanie, jak znam życie i polski rynek nikt nie wierzy w przebieg. Cena wysoka ale, ale stopniowo obniżam i cały czas będzie do negocjacji. Nawet znalazłem komplet faktur dziadka z ASO - ale go kosili na tych prostych przeglądach Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
d
*
*


Dołączył: Nov 19, 2009
Posty: 61

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak z ciekawosci: 80kkm i wymieniany rozrzad?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bullitt
*
*


Dołączył: Oct 02, 2013
Posty: 27

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d napisał:
tak z ciekawosci: 80kkm i wymieniany rozrzad?


zacytuję znajomego mechanika "on się ze starości sypnie zaraz, trzeba wymienić". Więc zleciłem żeby dziadkowi wymienili w zeszłym roku. Jakbym ja płacił to bym się pewnie zastanowił. Poza tym trochę nim pojeździłem w zeszłym roku po kolejnym cytacie "auto tak nie może stać w garażu, trzeba nim jeździć trochę" Smile

aktualne ogłoszenie z ceną obniżoną (cały czas do negocjacji) po raz kolejny:
http://otomoto.pl/audi-a3-1-wlasciciel-salon-polska-nowa-cena-C33219296.html

Ogólnie ciężka sprawa sprzedaż. Dzwonią ludzie i dają tyle za ile można kupić takie audiki u mirków z kreconymi przebiegami i Bóg wie z czym jeszcze za uszami.

PS.
dla ciekawostki dodam, że znalazłem paragony z shella z ostatnich 5 lat które zbierał dziadek. Jakby ktoś mi wmawiał "Panie na pewno byle jakie paliwo było lane, daję za auto 6 tys. max" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
d
*
*


Dołączył: Nov 19, 2009
Posty: 61

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No powodzenia w sprzedazy. Ale wiesz jak to sie czyta "starszy pan" ...
_________________
Grand Voyager '98 3.3L + lpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JapanTD
*
*


Dołączył: Mar 04, 2014
Posty: 28

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bullit - nie wiem jak ci napisac, zebys sie nie obrazil Confused (ale akurat jesli chodzi o Niemce - to moge ci cos poradzic - ot chociazby sam posiadam, sprzedaje, kupuje czasem).

"Kazdy sprzedajacy moze zadac za swoj samochod ile tylko chce - natomiast jego oferte i tak zweryfikuje rynek" - taka stara maxyma.

Ale do rzeczy. (bedzie milo i mniej milo - ale po to, zeby ci pomoc).

Najpierw moze CENA.

Wystawiles 17600 do negocjacji. Chlopie. Taniej kupisz BMW 5 z ostatniego lifta z tego samego roku, na pelnym wyposazeniu - w skorze, automacie, kompie pokladowym, NIVO i do tego w dieslu na CR (2.5d, 3.0d), xenonie i jeszcze szeregu innych dupereli. Owszem przebieg bedzie wiekszy - ale idzie utrafic okolice 200kkm. A w tej klasie spokojnie do przodu.

Spojrz co oferujesz.
Stary model A3 (przedliftowe), na jednym z najslabszych silnikow (1.8 Turbo to tutaj absolutne minimum), w "szmacie" (czyli materialowa tapicerka), nawet felgi ze standardu.
W ogloszeniu jest pelno bledow techniczno-formalnych, albo ja juz zle widze - w koncu zdjecia sa tak chusteczkowej jakosci, niczym stare kombajny rodem z PRL-u.

- Skorzana tapicerka ??? WTF. Na zdjeciach szara materialowa.
- Podgrzewane fotele ? Zweryfikuj. (ja nie widzialem Audi grzanego w szmacie)

Poza tym wyluszczasz braki, ktore sam przy odrobinie checi moglbys usunac. Przykladowo - odpadajace uszczelki...kuzwa, nie mozesz tego podkleic np jakims cyjanopanem czy silikonem i o tym nie wspominac ?

Ten upalony fotel - ja bym oddal do tapicera i zmienil obszycie siedziska - koszt ok 100zl-120zl. Co oznacza upalony fotel ? W Samochodzie bylo PALONE. Narta i 2 tysiaki w dol conajmniej. Tak to wyglada.

Twoj ATUT - Przebieg Oryginalny. Bez watpienia. Ale prezencja samochodu na zdjeciach kompletnie za tym nie przemawia. Nawet gorzej. Zdjecia sa szare, wyblakle....a porownaj do zdjec Mirków - Swieci sie, nablyszczone, wszystko lsni na 2 kilometry - a czlowiek na Allegro kupuje oczami. Proste.

Wejdz sobie w Allegro w dzial Audi. Wybierz model nowszy od swojego - popatrz, porownaj. W tej kasie chodza samochody juz dawno po lifcie, czesto w skorze, z wiekszymi silnikami.

Przygotuj ten samochod do sprzedazy profesjonalnie. Bo poki co wyglada to strasznie marnie.

- Myjnia + Wosk
- Srodek Myjnia + PLAK wszedzie
- Spray do Opon (czernidlo)
- Plastiki zewnetrzne czarne tez czernidlem
- Pod progami wyplowiale plastiki - Farba Aerozol Czarny Mat

Pozniej Profesjonalne Zdjecia w fajnym otoczeniu. Najlepiej na tle jakiegos fajnego osiedla (domkow, kurna nie blokow). A pozniej delikatna korekta kolorow w Photoshopie albo PhotoFiltre (najlatwiejszy) i jedziesz.

A jak nie umiesz to popros esDarka - on wie o co chodzi i na pewno jak go ladnie poprosisz i uwzglednisz ze czyjs czas nie jest darmowy - to z pewnoscia ci pomoze i opchnie ta bryke w krotkim czasie.

Tylko na koniec - ZWERYFIKUJ Cene Dodatkowo bo z ta go sobie zostawisz do wlasnej emerytury niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pełna zgoda z przedmówcą, ja dodałbym jeszcze ustawienie daty 01.01.2002 od razu kojarzy się ze zdjęciem przebiegu...
aha przełącznik świateł w moim a6, które ma licznikowe 336 tysi wygląda lepiej...

chcesz sprzedać drogo, to musisz niestety przygotować auto
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JapanTD
*
*


Dołączył: Mar 04, 2014
Posty: 28

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatkowo zrobilbym na twoim miejscu polerke, i pousuwal te "przecierki" a i lakier nabralby blasku. Przepolerowalbym tez lampy.

Realnie (moja opinia) to autko na rynku bedzie warte ok 12k-13k i to do negocjacji. Niestety, ale samym przebiegiem - np braku wyposazenia, odpowiedniego silnika itd nie uzupelnisz. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bullitt
*
*


Dołączył: Oct 02, 2013
Posty: 27

PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje Panowie za rady, to się ceni. Szczególnie po tym, jak kolega wrzucił ogłoszenie na jakiś FB a potem czytałem jakieś kretyńskie komentarze typu, że widać, że bity, ze kręcony itp.

Może problem polega na tym, że 3 miesiące temu sprzedałem moją własną astrę GTC z dwa razy wyższym przebiegiem, ze sprzęgłem do roboty za...18,5 tys. zł za które pewnie nie jedną bumę z ksenonami można kupić... I tu chcę nawiązać do rad odpicowania auta - kupujący powiedział mi, że oglądał kilka astr u mirków i wszystkie były wyplakowane, wypolerowane, każda z przebiegiem max. 120 tys. i sporo tańsze od tego Audi. Może po prostu liczę na powtórkę...

Nawiązując jeszcze do tematu wyglądu auta to 90% dzwoniących dzwoni z ulicy i mówi, że auto wygląda świetnie. Może poza myjnią zbytnio się nie przyłożyłem przez brak czasu. W związku z tym rozważam czynności wymienione w waszych postach. Co do ceny to po to jest opcja do negocjacji by negocjować. Dziwię się tylko, że nie ma chętnych na negocjacje, bo mi zależy by auto sprzedać i nie będę się trzymał tej rzekomo zaporowej ceny. Piszę 'rzekomo' bo patrzę trochę przez swój pryzmat. Ja bym wolał auto za 16tys. niż za 9 tys. z dwa razy wyższym przebiegiem w które trzeba 5 kafli włożyć. Z resztą jak piszę w ogłoszeniu, każdy może sobie auto na lewo i prawo sprawdzić, gdzie i jak chce. Mimo że mi to nie na rękę bo wiadomo trzeba na to poświęcić czas, a klient zawsze może się wycofać. Tydzień temu byłem przedłużyć badanie techniczne, wiadomo jak ci starzy łapówkarze wszystkiego się czepiają (przynajmniej w Warszawie) do Audi nie mieli absolutnie nic oprócz 'pocącego' się filtra oleju. Na koniec powiedziałem im ile bym chciał (mniej niż w ogłoszeniu) usłyszałem "sporo, ale za auto w tym stanie to się nie dziwię, że Pan tyle chce, trochę Pan spuści i na pewno ktoś łyknie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JapanTD
*
*


Dołączył: Mar 04, 2014
Posty: 28

PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bullit tak wlasnie przeczytalem to co napisales....Napisze w punktach bo nie chce mi sie cytowac. Na wstepie - pisze z DOBREJ woli, nie ze zlosliwosci. Po prostu chce zebys to auto sprzedal.

1. 90% dzwoniacych mowi ze auto wyglada swietnie - Co z tego ze mowia, jak nikt nie kupuje. Opowiadaczy-Gawedziarzy dzis mnostwo...Niestety.

2. Rozwazam czynnosci wymienione w postach - Kolego tu nie ma co rzwazac. Albo to zrobisz i ubijesz cene albo samochodu nie sprzedasz. To absolutny MUS

3. Ja bym wolal auto za 16k - OK. Ale szereg ludzi woli dac malo i sobie "na raty" pousuwac wady. W to twoje Audi tez cos na pewno trzeba bedzie wlozyc (no bo nie ma sily) a cena jest niestety Zaporowa.

4. Badanie Techniczne - Kolego, dzis to nie jest wiekszy problem. Zbyt duza konkurencja wsrod stacji diagnostycznych. Pisze o tym bo to ZADEN atut jesli chodzi o ogloszenie o sprzedazy

Rozumiem patrzenie prez TWOJ PRYZMAT. Chcesz uzyskac jak najwiecej i szybko sprzedac. Ale musisz sobie zdac sprawe ze samym niskim przebiegiem cudow nie zyskasz. A cena ktora proponujesz - jest nie da sie ukryc - Zaporowa. Oczywiscie masz pelna prawo do tego jako Sprzedajacy. Tylko pozostaje pytanie czy ty chcesz ten samochod sprzedac, czy sie "bawic w sprzedaz" ?

Staralem sie napisac otwarcie, bo szereg moich znajomych na codzien prowadzi komisy. Czesto przy tym jestem, czesto sam cos sprzedam-kupie. Mowie ci od strony handlowej - jak to wyglada.

ps. A co do przebiegu. Widzisz to tez nie jest jakis Super wyznanicznik. Dlaczego ? Bo inaczej wyglada np 300kkm przejechane w klasie Premium a inaczej w Budzetowej. Premium bedzie praktycznie niezuzytu, ale Budzet juz mocno umeczony. Z czegos sie to bierze - a dokladniej z JAKOSCI uzytych do produkcji materialow. W koncu budzet nie kosztuje tyle co Premium. I to oczywiste.

Zycze ci sukcesow w sprzedazy, i mam nadzieje ze uda ci sie sprzedaz satysfakcjonujaco ten samochod.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bullitt
*
*


Dołączył: Oct 02, 2013
Posty: 27

PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

18,5 tys. za Opla Astrę ze sprzęgłem do roboty to też była cena zaporowa. A poszedł. Klient docenił to, że mu nie wciskam kitu, nie wymyłem silnika, wyplakowałem wnętrza itd. Ale rozumiem, miałem szczęście.
Audi prędzej, czy później i tak wyląduje w komisie w cenie nazwijmy to mniej zaporowej, bo szkoda sprzedać mi je w cenie tych złomów z allegro. No właśnie, polecacie jakiś komis w Warszawie? Bo jest taki jeden bardzo znany blisko mnie, ale po tym, jak przeczytałem na forum Mustanga, co oni tam wyrabiają z klientami to nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.

A co do tzw. 'klasy premium' i trwałości, jakości materiałów to bym polemizował bo przygodach mojego ojca z jego niemieckimi autami 'premium' z salonu.
Ale nie róbmy offtopa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bullitt
*
*


Dołączył: Oct 02, 2013
Posty: 27

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto sprzedane. Ale powiem, że po doświadczeniach z 'fanami' niemieckich aut (w 90% pieniaczami i dyletantami wychodzącymi z założenia, że chcę ich oszukać i na pewno wciskam im kit) następnym razem, jak będę miał na sprzedaż tego typu auto to albo wstawię do komisu (mniej dostanę, ale zaoszczędzę czas i nerwy), albo oddam komuś potrzebującemu z rodziny.

P.S.

Trans Sport mojej dziewczyny cały czas na sprzedaż. Na razie oglądała 1 osoba z forum. Bardzo sympatyczny i konkretny człowiek (w przeciwieństwie do wspomnianych miłośników niemieckiej motoryzacji). Twierdził, że auto jest w satysfakcjonującym stanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group