www.asu.pl :: Zobacz temat - grand voyager 3.3 + lpg 2001 P0205
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

grand voyager 3.3 + lpg 2001 P0205

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pawels
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 9:23    Temat postu: grand voyager 3.3 + lpg 2001 P0205 Odpowiedz z cytatem

wszystko chodziło dłuuuugo bez zarzutu, aż tu nagle ... Nie pracuje 5 cylinder. Sprawdzone wszystkie przewody, brak kontaktu z wtryskiem 5 wykazuje komputer samochodowy. na komputerze gazowym też nie widzi tego wtrysku. Sprawdzałem wtrysk sposobem z książki serwisowej, na moment dałem masę na wtyczce od komputera pin piątego wtrysku i pięknie cyka. Czyli zasilanie ma, przewód sterujący ok, wygląda to na komputer, zaczęło się jak dosyć mocno walnąłem na progu zwalniającym (wysoki z kostki). Robiłem pomiar napięcia na przewodach sterujących, akurat 4 i 5 cylinder. stały plus na jednym przewodzie miernika i przykładając drugi do przewodu sterującego na 4 są zamiany napięcia, na przewodzie 5 wtrysku, brak reakcji.
Czy mogę spróbować wrzucic inny komputer na próbę? czy będzie sygnał na wszystkie wtryski? wtedy upewnię się, czy to komputer, ale każdy komputer ma swoje numery, jaka musi być zgodność, żebym mógł zrobic taka próbę. Czy uszkodzony komputer wykaże błąd p 0205? wtryski zamieniłem 5 z 6. czyli wtrysk ok. bo działa normalnie. początkowo myślałem, że to cewka. odłączałem weżyk z wtrysku gazowego, żeby zobaczyć, czy poleci gaz, okazuje się, że jak gaz nie dostanie sygnału z wtrysku benzynowego to nie działa wtrysk gazowy (też na 5). Zrobiłem próbę z dioda, na 4 mruga zgodnie z wtryskiem, na 5 nie reaguje. Pytanie: wysiadł komputer, czy może ma jakieś zabezpieczenie i odciął ten wtrysk po wykryciu nieprawidłowości? Jeśli komputer, to czytałem na forach, że siadają tranzystory. Proszę o pomoc. Dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group