www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Vision świecąca kontrolka ABS i Off Trafic
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Vision świecąca kontrolka ABS i Off Trafic

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
artemio
*
*


Dołączył: Apr 25, 2014
Posty: 31

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 17:26    Temat postu: Chrysler Vision świecąca kontrolka ABS i Off Trafic Odpowiedz z cytatem

Witam w moim kolejnym poście. Nie opisuję wszystkich problemów w jednym aby nie robić zamieszania.
Chodzi o to że po odpaleniu samochodu i ruszeniu zaświeca się pomarańczowa kontrolka ABS i Off Trafic. Przycisk Trafic Control nie reaguje. Pomyślałem że może być problem z bezpiecznikiem od ABS. Zamieniłem więc bezpieczniki z mojego starego Visiona do nowego i to samo. Czyli bezpiecznik nie jest problemem.
Kody błędów jakie wyskakują po kluczykowaniu:
12 i 55 czyli żadnego błędu nie wykazuje.

Proszę o poradę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artek z tego co pamietam visio ma osobno bezpiecznik od abs i osobno od kontroli trakcji, jest tam tez chyba przekaznik (ale tego nei jestem pewny). pozatym zeby dzialala trakcja i abs musisz miec wszystkie czujniki przy kolach sprawne
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
artemio
*
*


Dołączył: Apr 25, 2014
Posty: 31

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Zakupy do Visiona robię zawsze tutaj: http://sklepjeep.redcart.pl/ ale tutaj nie ma czujników ABS. Znasz jakiś sklep internetowy gdzie mogą być? Również tarczobębnów nowych na tył nigdzie nie mogę znaleźć :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawid27
*
*


Dołączył: Aug 12, 2012
Posty: 197

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego najpierw sie zorientuj ktory czujnik abs jest uszkodzony
ja zawsze biore omomierz podpinam do czujnika i ruszam kolem , wszystko idealnie widac ktory czujnik uszkodzony Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja do swojego kiedys szukalem czujki to znalazlem nowe za chyba 370zl/szt ;/ troche drogo...poszukaj na allegro uzywanych, ale predzej kupisz za pare zlotych kompletna zwrotnice z czujka niz sama czujke....ja za cala zwrotnice z czujka zaplacilem 49zl Smile
generalnie z czujkami ABS w visionie jest problem bo ich demontaz jest praktycznie nie mozliwy bez uszkodzenia czujki ;/ takie same czujki z tego pamietam ma tez 300M. juz nie pamietam dokladnie ale rezystancja czujki z przodu to cos kolo 4,2 ohm, ale moge sie mylic Smile w kazdym razie pomierzysz to bez problemu miernikiem! aha no i kluczykowaniem nie wywali ci bledu poduszek ani ABSu!!! tarczo bebny znajdziesz chyba w wiekszosci sklepow - tylko nie szukaj tarczobebnow a normalnie "tarcze tylne".
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
artemio
*
*


Dołączył: Apr 25, 2014
Posty: 31

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać że jak wracałem tym autem do domu to nie przekraczałem 80/h z powodu takiego, że mi dupą zarzucało. Była mokra droga, częsciowo padało. Jadąc prosto na autostradzie zarzucało mi dupą na lewo i prawo. 1 mała podłużna nierówność na drodze i zeskok w prawo o 10 cm jakieś i powrót. Jak zjechałem na zwykłą droge, to jak jechałem po tym chropowatym asfalcie to nawet jakoś jechał. Ale na innym asfalcie tragedia. Może nie ma problemu z ABS a z felgami lub oponami? albo z belką? Dzisiaj byłem na diagnostyce to mi powiedział gość że z tyłu wszystko niby w porządku. Tylko bak nie jest dobrze przymocowany bo troche lata :/
_________________
Chrysler/Eagle Vision 3.5 LPG 1994

Chrysler/Eagle Vision 3.5 LPG 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
artemio
*
*


Dołączył: Apr 25, 2014
Posty: 31

PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat uważam za zamknięty. Problemem był walnięty przegub prawy przedni zewnętrzny. Po wymianie trac control i abs nie świecą.

Dzięki za porady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group