www.asu.pl :: Zobacz temat - Piasta tyl - co kupic?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Piasta tyl - co kupic?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
RadekNet
*
*


Dołączył: Jul 03, 2012
Posty: 90
Skąd: Dublin

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 21:16    Temat postu: Piasta tyl - co kupic? Odpowiedz z cytatem

Czesc!

Buczy mi kolo z tylu przy jezdzie w lewo (czyli prawe). Co kupic, zeby szybko do tematu piasty/lozyska nie wracac?

W sklepie ASU widze tylko CBK - jaki przebieg powinno sie na niej zrobic?

Czy w okolicach mojego rocznika (06') byly jakies zmiany i nalezy szczegolnie uwazac? Kupie zapewne przez ebaya, wiec niewygodnie bylo by zwracac towar Wink
_________________
Jest: Volvo 142 69' + Chrysler Voyager 2.4 LX 06'
Byl: Dodge Grand Caravan 3.3 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
RadekNet
*
*


Dołączył: Jul 03, 2012
Posty: 90
Skąd: Dublin

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cisza w temacie to sam cos dopisze Wink

Dostalem oferte na piasty ATLAS/EDGE - podobno gorna polka? Cena 450 zl
Piasty STD 370 zl, CBK za niecale 400 zl i jakas totalna chinszczyzna (w sporej ilosci na Allegro) w okolicach 200 zl.

Chyba sie na te Atlasy zdecyduje z nadzieja, ze juz wiecej o nich myslec nie bede musial Wink
_________________
Jest: Volvo 142 69' + Chrysler Voyager 2.4 LX 06'
Byl: Dodge Grand Caravan 3.3 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radek lepiej podjedz na stacje diagnostyczną i niech ci sprawdzą która piasta dokładnie huczy. U mnie huczało i wydawało mi się że huczy z tyłu, przy jezdzie w lewo przestawało huczeć, czyli niby lewa tylna piasta. Kupiłem tylną piastę, wymieniłem i co dalej huczy. Podjechałem na stację diagnostyczną, rozpędzili przednie koła osobno i okazało się że huczy prawa strona.

Wracając do twojego pytania jaka piasta to na tył założyłem chinczyka z ebaya, zrobione 2000km, a na przód kupiłem NTY z tej aukcji http://allegro.pl/lozysko-piasta-przod-dodge-caravan-ii-iii-96-i4115062769.html zrobione 1000km
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
RadekNet
*
*


Dołączył: Jul 03, 2012
Posty: 90
Skąd: Dublin

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Radek lepiej podjedz na stacje diagnostyczną i niech ci sprawdzą która piasta dokładnie huczy. U mnie huczało i wydawało mi się że huczy z tyłu, przy jezdzie w lewo przestawało huczeć, czyli niby lewa tylna piasta. Kupiłem tylną piastę, wymieniłem i co dalej huczy. Podjechałem na stację diagnostyczną, rozpędzili przednie koła osobno i okazało się że huczy prawa strona.


Jestem w Irlandii i nie mam pomyslu kto by tu mial takie urzadzenie, ale moj mechanik mowi, ze to na pewno prawe kolo.

Lutek34 napisał:

Wracając do twojego pytania jaka piasta to na tył założyłem chinczyka z ebaya, zrobione 2000km, a na przód kupiłem NTY z tej aukcji http://allegro.pl/lozysko-piasta-przod-dodge-caravan-ii-iii-96-i4115062769.html zrobione 1000km


Chyba sie zdecyduje na tego Atlasa. Niby to drugie tyle co chinczyk (445zl vs 200zl), ale mam nadzieje, ze bedzie "do konca zycia". Sprzedawca (tak, wiem co czesto mozna zrobic z opinia sprzedawcy Wink ) mowi, ze na te tanie mieli reklamacje a na Atlasa jeszcze nigdy.
_________________
Jest: Volvo 142 69' + Chrysler Voyager 2.4 LX 06'
Byl: Dodge Grand Caravan 3.3 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
RadekNet
*
*


Dołączył: Jul 03, 2012
Posty: 90
Skąd: Dublin

PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem juz po wymiane piasty i bylo jak u kolegi wyzej Smile Tzn. ja bym sobie dal glowe uciac, ze to prawy tyl, a mechanik na podnosniku pokrecil kolami i wyraznie szumialo lewe lozysko Smile

Mam nadzieje, ze ten Atlas/EDGE pare kilometrow zrobi ...
_________________
Jest: Volvo 142 69' + Chrysler Voyager 2.4 LX 06'
Byl: Dodge Grand Caravan 3.3 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szlag mnie trafi za chwilę z piastami tylnymi w moim awd.
Kupiłem kiedyś jakieś chińczyki za 230, o takie: http://allegro.pl/lozysko-piasta-chrysler-voyager-ii-iii-awd-4x4-tyl-i4314920653.html . Wytrzymywały po kilka miesięcy. Kupiłem dwa. Oba śmieć.
Potem brałem od lokalnego handlarza używki. Jedne huczały bardziej niż moje chinole, drugie wytrzymały całe 200km i rozhuczały się jeszcze bardziej niż zamontowane wcześniej Mr. Green
Nie uśmiecha mi się wybecalować 500 za sztukę - uważam to za zdecydowane przegięcie cenowe do takiego starego syfa. Prędzej zacznę myśleć jak przerobić piasty pod standardowe łożysko, hehe.
Ktoś testował najtańsze dostępne na Allegro piasty firmy Starmann? Chińczyk, czy jednak coś odrobinę lepszego? 150zł/szt. Rozważam zakup dla testów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ernil a nie dokręcasz półosi za mocno?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
RadekNet
*
*


Dołączył: Jul 03, 2012
Posty: 90
Skąd: Dublin

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ernil, potwierdzasz, ze za jakosc sie placi ... Na nowej piascie juz cos kolo 8 tys km robilem i wszystko jest ok (odpukac!!).
_________________
Jest: Volvo 142 69' + Chrysler Voyager 2.4 LX 06'
Byl: Dodge Grand Caravan 3.3 96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że za jakość się płaci, co nie zmienia faktu, że jest to prosta jak budowa cepa piasta. Rozumiem, że oryginał wytrzymuje >200kkm, ale od zamiennika, nawet chińskiego, oczekuję 50kkm od bidy...

Lutek - 200Nm to jest dużo i ciut (a tyle jest wg manuala o ile pamiętam). Poza tym - łożyska dwurzędowego kulkowego (w przeciwieństwie do stożkowych) nie da się raczej skręcić za mocno. Szalki się zejdą i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro Lip 02, 2014 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za dużo zabawy z przeróbką. Raz, że trzeba toczyć wewnątrz piastę, która jest zarazem jedną z szalek łożyska (upierdliwe, ale wykonalne), a dwa, że nie widzę zbytnio miejsca na wsadzenie sensownego łożyska typowego.
Zamówiłem jakieś zamienniki z ryżu po 200 sztuka u lokalnego dilera, przynajmniej będzie blisko do reklamacji Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założyłem dzisiaj wieczorkiem łożyska. Chinole jakieś, jutro podam nazwę, bo nie oglądałem nawet pudełek.
Wreszcie nastała cisza. Ciekawe na jak długo.
Przejadę gdzieś dalej to wyczaję na pewno siedem innych dźwięków, które do tej pory zagłuszały piasty Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ernil napisał:

Przejadę gdzieś dalej to wyczaję na pewno siedem innych dźwięków, które do tej pory zagłuszały piasty Mr. Green


Widzę że Ty masz tak samo jak ja Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musiałem karwa daleko jechać.
Coś piszczy w osprzęcie Mr. Green
Widzę, że sezon na łożyska jest w tym roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszły mi dzisiaj nivomaty. Wyglądają zacnie, myślę, że tak też będą działać.
Zastąpią tymczasowo zastosowane przeze mnie rozwiązanie zwykłego amora z dodatkową sprężyną wspomagającą (do kupienia na allegro).
Pośmiejemy.
Dumam też nad przednim stabilizatorem. Irytuje mnie częsta wymiana łączników, albo zrobie sobie to na uniballach, albo zastosuje końcówki kierownicze z czegoś Mr. Green
Oryginał tani nie jest, a i specjalnie pancernością nie grzeszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ernil
*
*


Dołączył: Jul 23, 2012
Posty: 80
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nivomaty zamontowane, piszczący napinacz wymieniony w całości (koślawy jakiś był już).
Cisza i spokój wreszcie.
W wolnej chwili cyknę się jeszcze z tym przednim stabilizatorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group