www.asu.pl :: Zobacz temat - Windstar - nie sympatyczne zjawisko -pomocy!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windstar - nie sympatyczne zjawisko -pomocy!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 23:11    Temat postu: Windstar - nie sympatyczne zjawisko -pomocy!! Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Kupiłem całkiem miłą maszynkę - Windstar 3,0 z 2001 roku. Wybrałem się nim w delegację do Anglii. I trafiło mnie już na pierwszej dłuższej prostej. Otóż po przekroczeniu prędkości 120 km/h włącza się brżęczyk...Całą drogę nie więcej niż 120....Trudno sobie to wyobrazić. Coś niesamowitego. Może ktoś z kolegów ma pomysła, co z tym zrobić? Byłem w 2 serwisach, ale w życiu takiego czegoś nie widzieli. Pozdrawiam. Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 23:15    Temat postu: brzeczyk Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Pierwszy raz sie z czyms takim spotykam. Moze ktos bedzie mial jakies pomysly bo mi narazie nic do glowy nie przychodzi. Nie da sie szybciej jechac ?? Z kad ten odglos sie wydobywa ??

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 23:23    Temat postu: ABS Odpowiedz z cytatem

Tak mysle ze to urzadzenie musi byc wpiete w VSS (predkosciomierz) lub ABS. Nie ma innej mozliwosci. Wpciagnij bezpiecznik z ABS i sprawdz wtedy Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli ten brzeczyk jest tym samym co ostrzega np.o wlaczonych swiatlach przy wychodzeniu to sterowany moze byc besposrednio z kompa lub tak jak @ASU napisał ABS,VSS i bedzie ciezki temat zeby to ktos kto ma znikome pojecie o elektronice samochodowej ci usunoł ale nie wydaje mi sie aby to była seryjna rzecz raczej jest to element który mozna zaprogramować w jakiś sposób Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec na początek (zanim nie znajdzie sie sposobu) zostaje pstryczek odłączający bzyczek na czas podróży
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 10:51    Temat postu: Re: brzeczyk Odpowiedz z cytatem

Witam. Jechać się da szybciej, jak najbardziej. Dzwonek jest dokładnie taki, jak wydobywa się po wyłączeniu silnika i pozostawieniu świateł bądź kluczyka w stacyjce.
Licznik został sprowadzony z USA i wymieniony. Domyślam się tylko, że jest to kolejna niespodzianka amerykańców, którzy ostrzegają o przekroczeniu prędkości. Niestety żaden serwis nie jest w stanie ustawić tego komputerowo.
U Zdanowicza mądry elektronik wyciągnął mi bezpiecznik od brżęczenia, jednak po odjechaniu z serwisu okazało się, że nie mogę wyłączyć ani świateł, ani zamknąć auta, ani nie ma podświetlenia w środku etc. Zatem znów zostałem z cenzurą w czasie jazdy.
Pozdrawiam "forumowiczów". Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 14:57    Temat postu: schematy Odpowiedz z cytatem

Przejrzalem schematy i powiem ze nie mam pojecia jak to odlaczyc. Dzwonilem w tej sprawie do znajomego warsztatu w USA i dzis maja mi oddzwonic jak to zrobic aby to odlaczyc. Jak tyko bede wiedzial cos to odrazu napisze.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 15:04    Temat postu: Re: schematy Odpowiedz z cytatem

Dziękuję kolego za zainteresowanie. Może się uda.
Pozdrawiam serdecznie.
Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 14:04    Temat postu: klopoty Windstar Odpowiedz z cytatem

No to powiem Ci, ze twoje auto sprawia klopot nawet w warsztatach w USA. Dzwonili wlasnie, ze wyslali zapytanie do dealera o udostepnienie dokumentacji z tym zwiazanej ( na szczescie tam jest calkiem inaczej niz w Polsce i autoryzaowani dealerzy pomagaja warsztatom ). Dzisiaj moze jeszcze zdaza mi oddzwonic ( jak nie to max. jutro ) i powiedza mi jak sobie z tym poradzic.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 14:40    Temat postu: Re: klopoty Windstar Odpowiedz z cytatem

Dziękuję ogromnie, nawet nie masz pojęcia jaki to problem dla mnie.
Już jestem ogromnie wdzięczny. Ale swoją drogą, pierwszy raz w życiu spotkał mnie taki los:))) To chyba Bozia na to wpłynęła za moje mandaty:))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 14:41    Temat postu: mandaty Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 6:11    Temat postu: Re: mandaty Odpowiedz z cytatem

Korzystam, a i owszem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
erikson
*
*


Dołączył: Feb 09, 2006
Posty: 21

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ciesz sie ze nie masz ustawione na przepisowe 90 Very Happy ,ja w BMW miałem taka mozliwosc zaprogramowania max pretkosci ,po jej przekroczeniu wydobywał sie gong i dioda na kompie pokładowym migała(gdzies słyszałem ze w niektorych autach to po chwil same zwalniaja Question ). A czy nieda sie odciac samego głosniczka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 11:10    Temat postu: Windstar Odpowiedz z cytatem

Więc tak :
Windstar nie ma fabrycznie nic takiego montowanego. Jeśli nie było nic dokładane to jest możliwe ze odglos z "glosniczka" moze powodowac uszkodzony czujnik lub silownik w drzwiach. Na tylnim prawym blotniku jest tylny sterownik odpowiadajacy za czujniki w drzwiach itp. Odlacz go i wtedy sie przejedz.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A JAK TO NIE POMOŻE TO SPRÓBUJ NUMERU Z GUMĄ DO ŻUCIA Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Speed control mam coś takiego w Lagunie. Też fajna sprawa:))
Co do głośniczka, jest ten sam, z którego wydobywa się gong otwartych drzwi, niezgaszonych świateł, gong komputera itp. I nie mam mocni...Niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon
*
*


Dołączył: Dec 09, 2005
Posty: 5

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

moj znajomy mial identyczne objawy w amerykanskej admianie Suzuki Swift (chevrolet sprint?), wlaczalo sie pikanie po pczekroczeniu 120kmh, i bylo to zwiazane scisle z predkoscia. Auto bylo nowe wiec ustrki raczej nie wchodzily w gre.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group