www.asu.pl :: Zobacz temat - skrzynia chrysler t&c 4x4 limited 3.8 2001 skrzynia
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skrzynia chrysler t&c 4x4 limited 3.8 2001 skrzynia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
papkinson
*
*


Dołączył: Apr 07, 2014
Posty: 9

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 22:03    Temat postu: skrzynia chrysler t&c 4x4 limited 3.8 2001 skrzynia Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich od niedawna jestem uzytkownikiem chryslera t&c 3.8 limited 2001 4x4 tylko nie wiem dokladnie bo widzialem ze sa chyba dwa rodzaje awd i jakis inny.i mam problem mianowicie strasznie mocno mi szarpie i boksuje jak dodam wiecej gazu(szybsze ruszenie czy cos w tym rodzaju)jest dos spory problem bo jezeli cos szybciej jedzie a chcialbym przejechac szybciej to moge sie nadziac bo szarpnie i ledwo jedzie jak puszcze gaz i powoli dodam to jedzie normalnie.drugi problem to na biegu wstecznym mam wrazenie ze zbyt malo mocy lub cos w tym rodzajubo jak chcialem podjechac pod kraweznik to tak jakby sie slizgal czy po prostu nie mial sil.mam wrazenie ze nie ciagnie mi na 4 kola.bylem u mechanika i stwierdzil ze skrzynia i reduktor jrest do wymiany i koszt takiej uslugi wyniesie nie mniej niz 4000 to troche duzo i nie wiem czy to nie jakas inna przyczyna ktora by byla tansza.i wsumie problem tez z otwieraniem drzwi ze srodka i z pilota juz mi dzialaja tylko jedne i to nie zawsze. zna ktos jakis fachowcow godnych polecenia w okolicach zielonej gory woj.lubuskie/z gory za pomoc dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 23:05    Temat postu: Re: skrzynia chrysler t&c 4x4 limited 3.8 2001 skrzynia Odpowiedz z cytatem

papkinson napisał:
jestem uzytkownikiem chryslera t&c 3.8 limited 2001 4x4 tylko nie wiem dokladnie bo widzialem ze sa chyba dwa rodzaje awd i jakis inny.i mam problem mianowicie strasznie mocno mi szarpie i boksuje jak dodam wiecej gazu

odepnij tylny wał - jesli szarpania nie będzie to cały tylny napęd do sprawdzenia
papkinson napisał:
drugi problem to na biegu wstecznym mam wrazenie ze zbyt malo mocy lub cos w tym rodzajubo jak chcialem podjechac pod kraweznik to tak jakby sie slizgal czy po prostu nie mial sil.

jeśli się slizga to sprawdź czy olej w skrzyni nie śmierdzi lub nie jest czarny.
Sprawdź stan oleju.
Jeśli jest wszystko Ok to z odpiętym wałem sprawdź czy auto sobie lepiej poradzi na krawężniku
papkinson napisał:
skrzynia i reduktor jrest do wymiany i koszt takiej uslugi wyniesie nie mniej niz 4000 to troche duzo

skrzynia to rozumiem że do remontu. Ale reduktor? co powiedział na jego temat?
papkinson napisał:
problem tez z otwieraniem drzwi ze srodka i z pilota juz mi dzialaja tylko jedne i to nie zawsze

problem z wiązką elektryczną - chodzi o drzwi suwane?
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
papkinson
*
*


Dołączył: Apr 07, 2014
Posty: 9

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki za pomoc.olej dolewalismy i niby to nie ta przyczyna.z reduktorem wsumie tylko powiedzial ze do wymiany ale nie bylo nic wiecej precyzowane.tak o drzwi suwane i klapa z tylu tez nie dziala tylko z kluczyka.z tym odpieciem walu poradze sobie sam jezeli powiedzmy jestem kiepskim mechanikiem i z ta skrzynia czy na pewno do remontu i ile takie cos moze kosztowac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
papkinson
*
*


Dołączył: Apr 07, 2014
Posty: 9

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ta klapa to ktos mi podpowiedzial ze to moze byc od swiatla stopu bo tam jest podrdzewiale i niby woda tam sie dostaje i jakas zware robi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papkinson strasznie chaotycznie piszesz Wink
Na sprawdzenie skrzyni byłeś u mechanika który ma doświadczenie z tymi skrzyniami, czy jakiś przypadkowy?
Dolałeś olej do ASB bo było go mało? W jakim stanie jest ten olej? Orientujesz się kiedy był wymieniany?
Ja na pierwszy rzut po kupnie samochodu wymieniam olej w ASB wraz z filtrem, kiedy zrzucisz miskę skrzyni zobaczysz co się przylepiło na magnesie.
Napisz też z jakich rejonów Polski jesteś.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
papkinson
*
*


Dołączył: Apr 07, 2014
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2014 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.fakt nie jestem mistrzem pisowni heh
mechanik zna sie na amerykanskich skrzyniach,olej byl wlewany wlasnie zeby spr.czy nie jest za malo ale nie wiem w jakim stanie i kiedy byl wymieniany, wsumie nie bylo mnie nawet przy tym tylko mi powiedzial ze to nie ta przyczyna.nie znam sie na samochodach i musze polegac w 100% na innych w tej sprawie.jestem z zielonej gory woj/lubuskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2014 4:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz niedaleko do Wroca, to umów się z ASU na diagnostykę i będzie wiadomo co jest.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
papkinson
*
*


Dołączył: Apr 07, 2014
Posty: 9

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzieki za pomoc
jakby ktos mogl w jaki kolwiek jeszcze sposob podpowiedziec, pomuc bede wdzieczny i z gory dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak_kn
*
*


Dołączył: Dec 06, 2012
Posty: 98
Skąd: Konin Wielkopolska

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"witam wszystkich od niedawna jestem uzytkownikiem chryslera t&c 3.8 limited 2001 4x4 tylko nie wiem dokladnie bo widzialem ze sa chyba dwa rodzaje awd i jakis inny.i mam problem mianowicie strasznie mocno mi szarpie i boksuje jak dodam wiecej gazu(szybsze ruszenie czy cos w tym rodzaju)"

witam to nie masz awd w tym aucie napęd 4x4 jest włączany w momencie ruszania i nie ma możliwości żeby auto ruszyło z poślizgiem której kolwiek osi no chyba że ruszasz na lodzie śniegu lub śliskim (głębokim) błocie musisz sprawdzać poszczególne elementy napędu od skrzyni rozdzielczej do tylnego mostu i elektronikę

pozdrawiam
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD LE 93r

statek z jasną skórzaną kajutąSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
papkinson
*
*


Dołączył: Apr 07, 2014
Posty: 9

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.dzieki za pomoc musze znalezc jakiegos fachowca zeby to posprawdzal bo ja sie nie znam na tyle.rozmawialem z wczesniejszym wlascicielem i mowil ze jego mechanik powiedzial ze to normalne w napedzie na 4kola i trzeba powoli ruszac to nie bedzie boksowal a wczoraj jechalem z jednym znajomym siedzial z tylu i mowil ze to wal szarpie podczas jazdy ze on tak mial.
jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group