www.asu.pl :: Zobacz temat - Zapowietrzające się ciągle lewe przednie koło Voyager 2003
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapowietrzające się ciągle lewe przednie koło Voyager 2003

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
malinshop
*
*


Dołączył: May 25, 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 15:15    Temat postu: Zapowietrzające się ciągle lewe przednie koło Voyager 2003 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich . Koledzy pomocy , od ponad pół roku meczę się z ciągle zapowietrzającym się przednim lewym kołem . Jest tak ,że po odpowietrzeniu przejadę około 100 km i wracam do domu na miękkim pedale w podłodze i auto lekko tylko zwalnia .
wymienione po kolei :
-zestaw naprawczy zacisku
-przewód miękki lewy przód
-nowe klocki
-używana pompa hamulcowa ( od Kolegi Parkera z Nadarzyna)
-nowa tarcza przód L+P
-używany zacisk (Parker)
-wymieniony płyn na nowy
Już nie mam planów co wymienić , mechanik mówi ,że może przewody gdzieś tam zamienić miejscami i jeśli pójdzie na inne koło to cos tam z tego bedzie wynikało .
Kilka razy w miesiącu jadę do mechanika on poluzowuje tą srubkę , ja pompuję pedałem , robi się pssyt trochę powietrza i jest spokój na ok 100km . Dodam ,że świeci mi ABS i z kompa wyszło ,że lewy przedni czujnik wywalony ale chyba to nie ma nic wspólnego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz spotykam sie z taka usterka,a jezdze samochodami od 30 lat.
Przychodzi mi do glowy tylko,że jest luz miedzy tlokiem a zaciskiem i tamtedy sie zapowietrza.Wiem,pisales,ze tlok nowy a zacisk uzywka sprawna.Ale nie widze innej mozliwosci-skoro wszystko inne wymieniles na nowe,tylko sam zacisk jest uzywany i pompa,ale przez pompe raczej sie nie zapowietrzy.Bo wątpie,żeby nieszczelność na przewodach zostala niezauwazona.

Najprościej wymienić zacisk na sprawdzony uzywany i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem to w mustangu 3.8 i 5.0 oraz w grand marquis i jednym taurusie. Czasem zestaw naprawczy do zacisku nie pomaga i trzeba kupić drugi zacisk. Ew idzie przewód hamulcowy jeszcze ale jak był robiony to tylko zacisk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malinshop
*
*


Dołączył: May 25, 2013
Posty: 9

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może na początek tańszą opcją będzie kupno nowego zestawu naprawczego jakiejś dobrej firmy a potem jeszcze raz wymienię zacisk , chociaż ten był naprawdę z dobrego źródła używany , trzymany w magazynie pod dachem itd ...
a może tą pompę hamulcową używaną zregenerować jeszcze do tego to będę wiedział ,że jest napewno okej ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malinshop napisał:
To może na początek tańszą opcją będzie kupno nowego zestawu naprawczego jakiejś dobrej firmy a potem jeszcze raz wymienię zacisk , chociaż ten był naprawdę z dobrego źródła używany , trzymany w magazynie pod dachem itd ...
a może tą pompę hamulcową używaną zregenerować jeszcze do tego to będę wiedział ,że jest napewno okej ...

Ja bym kupil uzywany zacisk,ale z auta,ktore sam sprawdzisz czy hamulec dziala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a sprawdz sobie przewod hamulcowy ten metalowy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
malinshop
*
*


Dołączył: May 25, 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sro Gru 10, 2014 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, u mnie teraz sprawa wygląda tak ,że jeździłem sobie co jakiś czas na odpowietrzanie hamulca lewy przód no i tak coraz rzadziej... coraz rzadziej... no i teraz już zrobiłem dobre kilka tys kilometrów i hamulce są cały czas..... mechanik nie ma pojęcia co było, prawie rok męki, pół przodu wymienione , no i naprawiło się samo.... Smile dzięki wszystkim za pomoc. pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group