www.asu.pl :: Zobacz temat - Zmiana konstrukcyjna pojazdu.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana konstrukcyjna pojazdu.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 10:25    Temat postu: Zmiana konstrukcyjna pojazdu. Odpowiedz z cytatem

Wiatajcie,może ktoś z was przerabiał ten temat i mógłby mnie poprowadzić bo ponoć teraz nie jest to takie łatwe. Tak więc,mój ponton od lat świetlnych jest zarejestrowany jako dwu osobowy ciężarowy. Kratkę zdemontowałem ze trzy lata temu żeby normalnie śmigać ze wszystkimi fotelami,ale teraz chcę go zarejestrować na siedem osób bo w uk mi taka jazda nie przejdzie. I teraz co muszę zrobić? Z tego co sam dopytałem to muszę mieć dokumentacje foto auta z kratką,później kwit od firmy która montuje kratki że mi ją zdemontowali i ponownie foto(obie fotki zrobione przez diagnoste na stacji). No i świadectwo homologacji na fotele,tylko kto mi wystawi owe świadectwo na 20-letnie fotele? Być może wiecie jak to ugryść i czyczegoś nie pominołem?
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz tylko :
- zalatwic fakture z zakladu ktory w urzedzie statystycznym w swym zakresie zawarl zapis o naprawach (grupa 45.20.Z wg US) czyli praktycznie kazdy warsztat Smile na fakturze musi byc zapis "demontaz kraty lub sciany grodziowej + montaz foteli/kanapy co tam bedziesz mial oraz podane maja byc dane twoje jako wlasciciela oraz najlepiej numer rejestracyjny samochodu.
- potem jedziesz do przegladu i robisz przeglad lub ewentualnie same badania uzupelniajace na zmiane przeznaczenia pojazdu (chyba 20zl to kosztuje). diagnosta ci wtedy wypisze kartke o zmianach wporwadzonych i tyle.
- idziesz do wydzialu komunikacji i zmieniasz dowod lub robia ci adnotacje - to samo w ksiazce pojazdu jesli masz.
- potem idziesz do PZU i tam tez zmieniasz!!!!
i tyle.... sprawa do zalatwienia w 1 popoludnie Smile

PS. jak pojedziesz do przegladu to musisz miec zainstalowane tyle foteli ile chcesz miec i tyle z iloma byl homologowany fabrycznie pojazd!!! tu juz musisz poszukac w necie na ile osob byly homologowane PTSy bo niestety tylko taka ilosc miejsc diagnosta jest w stanie wklepac!!! najlatwiej wsadzic poprostu 7 siedzien bo na tyle na 100% byly homologowane + oczywiscie pasy Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 18:51    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wielkie Dzięki, myślałem że będzie wielka katorga a tak to luzik.
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie ma tak strasznie Smile mnie cala impreza kosztowala :
- 50 zl faktura za demontaz grodzi oraz montaz kanapy
- 100 przeglad (bo u mnie sie skonczyl, ale jesli jest aktualny to nie trzeba robic!)
- 20 lub 30 doplaty do przegladu za zmiane warunkow techniczych
(ja od razu zmienialem kategorie z ciezarowej 3osobowej na osobowa 6osobowke)

jedynie problem mialem bo oryginalna 3 osobowa kanape z przodu zamienilem na 2 kapitany, do tylu wlozylem 3 osobowa lawke (czyli w sumie mialem 5 osob) i gosc na przegladzie nie mogl znalezc 5 osobowej wersji T3 i przegladu nie chcial podbic! pojechalem do domu i na szybko wsadzilem stara obesraną i potargana kanape i z taka prowizorka bez mrugniecia okiem wydal kwit Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group