www.asu.pl :: Zobacz temat - T&C 2005 samo przywróciło mi stopy w kierunkach
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

T&C 2005 samo przywróciło mi stopy w kierunkach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dalon
*
*


Dołączył: Dec 22, 2013
Posty: 3

PostWysłany: Nie Gru 22, 2013 14:29    Temat postu: T&C 2005 samo przywróciło mi stopy w kierunkach Odpowiedz z cytatem

pytanie zadałem również na bardziej ogólnym forum elektrody w podobnym temacie (link http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13087732#13087732 )

mam voyagera 2005 usa z przerobionymi światłami i wszystko było fajnie do wczoraj kiedy to załączyły mi się migacze permanentnie "on" - dziwna sprawa - w skrócie objaw jest taki:

-stacyjka na on i migacze robią się on
-nie ma to związku ze światłami postojowymi
-włączenie kierunku powoduje przerywanie jednego migacza/ drugiego lub obu przy awaryjnych - oczywiście pedał stop nie wciśnięty
-przełącznik stop przy pedale jak sprawdziłem ma przecięty kabel i poprowadzony prawdopodobnie bezpośrednio to tylnich lamp
-oprócz świecących migaczy nie działa blokada dźwigni automatu (ten taki elektromagnes, który po wciśnięciu hamulca robi "klik" i można zmienić bieg - otwiera się, jakby widział cały czas wciśnięty pedał hamulca

to co się dowiedziałem:

1) OEBD nie widzi błędów
2) wyłączenie BCM rozwiązuje problem - migacze gasną, dźwignia automatu odzyskuje blokadę i jest ona zwalniana po wciśnięciu hamulca
3) wyciągnięcie styku z kostki pod bezpiecznikami przy FCM C7pin17 (zgodnie z rysunkiem powyżej w tym temacie) powoduje przywrócenie blokady dźwigni automatu - teraz załącza się i rozłącza razem z wciskaniem pedału hamulca, ale migacze dalej działają jako światła stopu cały czas ON

oczywiście kilka dni temu wszystko było okey - może coś przymokło i dostaje gdzieś lewe napięcie a może jakiś przekaźnik się przyblokował...


tylko ja już nie mam pomysłów gdzie i co sprawdzić

jeszcze mogę wypiąć styk z bcm C3 pin 16 - to jest trzecia kostka licząc od góry czy od dołu?

gdzie jest przekaźnik od migaczy, czy one idą z BCM?

liczę na pomoc bo mam choinkę z tyłu tylko nie mryga, za to trochę razi i chciałbym to naprawić Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yankess
*
*


Dołączył: Dec 27, 2013
Posty: 12
Skąd: okolice wisły

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chryslerze 300c 5.7 migacze są sterowane przez FCM (lub zwany IPM)
Myślę, że u Ciebie będzie podobnie. Podjedź na jakiś lepszy komputer co połączy się z FCM i sprawdzi czy tam wszystko ok..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group