www.asu.pl :: Zobacz temat - Pomoc przy wyborze pickupa ( Dakota or Frontier )
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomoc przy wyborze pickupa ( Dakota or Frontier )

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Wujek
*
*


Dołączył: Feb 09, 2012
Posty: 151
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 18:59    Temat postu: Pomoc przy wyborze pickupa ( Dakota or Frontier ) Odpowiedz z cytatem

Mam dylemat co wybrać Smile
Więc mam do kupienia Dakotę z 2007 lub Frontiera z 2005r. Cena prawie taka sama i mam wielki dylemat.
Pomijając fakt że Dakota to kastrat, to chciałem się dowiedzieć coś o awaryjności dostępie części itp.
Napewno ktoś z was szanowni bracia miał już do czynienia z podobnymi autami. Czego się spodziewać co dłużej pojeździ ?
Jeden import prywatny i drugi też.
Dakota 3.7 4 drzwi 5 osób
Frontier 4.0 3 drzwi 4 osoby + napędy.

Spać nie mogę z jednej strony Dakota nowsza, ale z drugiej nie ma AWD Sad
Frontier manual, Dakota automat.
Frontier szybszy, Dakota ekonomiczniejsza...

Ehh.... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy jest sens w ładowanie się w duże V6 skoro można kupić małe V8. Nie wiem jak u Dodge'a ale w fordzie była mała różnica w spalaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek
*
*


Dołączył: Feb 09, 2012
Posty: 151
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe V8 znaczy się ?Wink 3.7 i 4.0 to nie duże V6 Wink
Tylko jak z awaryjnością wie ktoś coś może ?
Jak kupie się wysprzedaję z moich autek Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dakota 4.7? Tylko heh ciągle w serwisie gdzie robię auta stoją rozebrane chryslery z silnikami na śmietnik:)
Nie wiem czy to tylko V6 czy V8 też to dotyczy ale jak ja śmigałem dakota trochę z V8 to nic się nie działoSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek
*
*


Dołączył: Feb 09, 2012
Posty: 151
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Którą V8 ? Na allegro Magnum ceny z kosmosu Sad
Ja mam tego V6 do kupienia, tylko nie wiem jak kastrat w zime jeździ.
Olo, a ty którym się bujałeś ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze starych to śmigałem V8ką z tylnym napędem i 4x4. Z nowych 4.7 V8. Śmigałem na pomiary w teren w pole i były super. Potem kupiona została wersja kolejna 4.7 I ona była bardzo fajna. Spalanie hmm no cóż moim zdaniem warto V8. Możesz poszukać też f150 V8 są tańsze i można czasem na ale drogo coś trafić fajnego. Silnik popularny więc gratów w Polsce trochę jest. Minus to korozja bo praktycznie we wszystkich fordach USA z lat 1992-2002 gnije to samo jak śmigają u nas w zimę. Dakota o dziwo nie była tak przeżarta ale akurat miała inne problemy. Ja bym wolał V8 bo nie tracą tak na wartości jak V6tki. No i jednak to V6tke trzeba mocniej cisnąć co przekłada się na spalanie. Sporo V6 ma krótką budę a czasem miejsce w kabinie się może przydać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek
*
*


Dołączył: Feb 09, 2012
Posty: 151
Skąd: Bytom

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ma być auto dla mnie na codzień, jako taka bardziej lub mniej ucywilizowana terenówka + vatowóz.
Do normalnej jazdy mam inne auta. Nie chce typowego woła roboczego bo do niczego mi nie będzie potrzebny. Kostki brukowej nie wożę, przyczep po 3 tony nie targam...
Jednak chyba uderzę w Frontiera. Duża dostępność części w polsce, dobre silniki,a jak trzeba to z USA się coś przyciągnie.
Dakota spoko, jednak mnie tył przeraża, dziś w mrozik wlazłem do swojego MX-5 ... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
koni2305
*
*


Dołączył: Mar 04, 2012
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Dodge to tylko z napędem na cztery, kolega miał Dakotę 2WD i nawet na suchej nawierzchni bez mielenia kołami nie ruszył (miał manual). No i silnik min 4,7 V8, V6 awaryjne były. Spalanie wychodzi podobnie we wszystkich tych autach +- 2Litry to żadna różnica.
_________________
Miałem fajne DODGE DURANGO 2001 4,7, mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group