www.asu.pl :: Zobacz temat - pontiac trans sport szarpanie itd
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pontiac trans sport szarpanie itd

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
soldaten
*
*


Dołączył: Nov 15, 2013
Posty: 80
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pią Lis 29, 2013 10:43    Temat postu: pontiac trans sport szarpanie itd Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie jestem właścicielem PTS 1995 3.8V6 i sił mi brak.
Tematy były na forum ale nie do końca temat został zgłębiony ponieważ mój przypadek wydaje się inny.
1)silnik zimny po zapaleniu chodzi około minuty ok potem szarpanie i obroty w przedziale 500-2500
2)gdy jest ciepły czyli osiąga mniej więcej temperaturę roboczą to śmiga w miarę lubi gasnąc na zakrętach
3)wczoraj zaczął gasnąc co paręset metrów,tzn w trakcie jazdy słychać prace nie na wszystkich cylindrach i nie reaguje na pedał gazu i gaśnie
Proszę o porady bo na chwile obecną już przekroczyłem inwestycjami cenę samochodu.Miałem już amerykany ale ten jest wyjątkowo złośliwy Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Gru 01, 2013 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uklad zaplonowy sprawny(swiece,przewody,modul)?Masz prawidlowa wartosc napiecia ladowania?
Po za tym to najlepiej podjechac na kompa.Najblizej masz w Katowicach
http://www.astroserwis.pl/
Nie sa tani,ale wymienianie na slepo generuje wiecej kosztow niz podlaczenie pod kompa.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
columbo
*
*


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 121
Skąd: Biskupiec City

PostWysłany: Nie Gru 01, 2013 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie byl ostatnio podobny lot tzn zaczal juz gasnac niedlugo po odpaleniu na postoju i wczasie jazdy. Po naglym spadku oborotow wlaczal sie service engine soon i wlasnie po tym przestawal jakby chodzic na wszystkie gary + inne pierdoly sie dzialy (na cieplym nie odpalal). Obroty szalaly, ale mialy tendencje spadkowa.
http://www.youtube.com/watch?v=NZ6G5GCXuwE trzymalem go na 2 tys obrotow i takie cuda na kiju sie dzialy
Po wymianie czujnika polozenia walu i walka, cewki calkiem inne auto. Najlepiej jest podlaczyc auto pod kompa i po diagnozie zaczac dzialac w odpowiednim kierunku.
_________________
Chevrolet Venture 3.4L 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soldaten
*
*


Dołączył: Nov 15, 2013
Posty: 80
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie dzięki za porady i zainteresowanie tematem.Faktycznie chyba lepiej będzie jak podepnę do kompa.Na razie zakupiłem zestaw kable i świece Zobaczę czy to coś pomoże Confused .Testowałem kable i przebicia mają każdy jeden.może to jest trop.Zapaliła się kontrolka silnika ponadto.
Columbo u mnie muszę powiedzieć szczerze jest mniejszy hardkor.Jeszcze da się jechać.Jedi_V dzięki za namiar na Katowice.To będzie temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja swojego PTS diagnozowalem na łubowcu. chyba 70zl placilem
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
soldaten
*
*


Dołączył: Nov 15, 2013
Posty: 80
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Marcys za namiar może zerknę do nich tyle że niezbyt bylem zadowolony z ich usług w przeszłości.pozdrawiam Jaworzno Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wcale nie napisalem za sa dobrzy! napisalem tylko ze maja sprzet ktory bez problemu sie polaczy z nawet starszymi amerykancami Smile
PS. to twoj jest ten bialy PTS obklejony jakimis kolorowymi naklejkami???
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
soldaten
*
*


Dołączył: Nov 15, 2013
Posty: 80
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Very Happy.Mój PTS jest koloru srebrnego.Tego białego z naklejkami oglądałem i przymierzałem się do kupna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soldaten
*
*


Dołączył: Nov 15, 2013
Posty: 80
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i diagnostyka komputerowa ujawniła uszkodzony przepływomierz :(Objawy coraz gorsze więc szukam sprawnej części.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m626
*
*


Dołączył: Nov 06, 2016
Posty: 1

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzeję temat. PTS 3.8 '96 odpala i gaśnie, jak w końcu zaskoczy to gaśnie po przygazowaniu lub w czasie jazdy. Przy tym poszarpuje, wskazówka obrotomierza podskakuje. Ale czasami (b.rzadko) potrafi przez 2-3 godziny jeździć jakby mu nic nie dolegało. Mam już nowe kable, świece, czujnik wałka, ale zanim zacznę wymieniać wolałbym najpierw zdiagnozować. I tu moja prośba, czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie w Jeleniej Górze lub okolicy można się podpiąć pod komputer ze skanerem ALDL ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group