www.asu.pl :: Zobacz temat - ILE STOPNI MUSI OSIAGNAC SILNIK ABY SIE WLACZYL GAZ
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ILE STOPNI MUSI OSIAGNAC SILNIK ABY SIE WLACZYL GAZ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ASTRA
*
*


Dołączył: Jan 21, 2006
Posty: 13

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 10:23    Temat postu: ILE STOPNI MUSI OSIAGNAC SILNIK ABY SIE WLACZYL GAZ Odpowiedz z cytatem

Witam mam opla astre 1.8 i zeby sie zalaczyl gaz musi silnik osiagnac 30 stopni to chyba za duzo musze z 5-7 kilometrow zrobic by sie silnik nagrzal do takiej tempeatury ,a mozna ustawic na 10 stopni i ni sie nie stanie prosze odpisac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak już w innym poście ktoś wspomniał możesz odpalać silnik z gazu. (0 st C.) Ale w ten sposób niszczysz parownik i możesz mieć gorsze spalanie na początku jazdy. Parownik ma za zadanie zwiększyć prężność gazów zmieniająć jego postać ciekłą na gazową, aby lepiej mieszał się z powietrzem i lepsze było jego spalanie. Ja w Dodge mam ustawiony komputer na 25 st.C.. Po przejechaniu około 1km przechodzi mi na gaz. (w warunkach zimowych) Natomiast w Oplu nie mam czujnika temperatury i przechrzucam na gaz obrotami silnika. Ale nie jestem z tego zadowolony.
Co do spalania to masz faktycznie duże. Pojechał bym NA JAKĄŚ REGULACJĘ.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim voyagerze mam ustawioną temperaturę przełanczania na 25 stopni przełączenie po 1,5 km. ale ostatnio kiedy jest już rozgrzany przy obrotach ok 5000 i obciążeniu silnika przełancza się spowrotem na benzynę.
Gazownicy podłączyli laptopa podczas jazdy i okazało się że przy duzym obciążeniu spada temperatura gazu do 21 stopni i dlatego spowrotem przełancza się na benznę.
Twierdzą że tak się dzieje ze względu na niskie temperatury i że zbiornik mam na zewnatrz zamiast koła i nic z tym się nieda zrobic tylko czekać na ocieplenie.
Trudno mi się z tym pogodzić, instalacja BRC seqent 24 na gwarancji.
Poradzcie co z tym można zrobić?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obniżyć temperaturę przełączania - nawet jak przez to szybciej zużyją się membrany w reduktorze - koszt zestawu naprawczego do BRC to tylko 70-90 zeta

pozdr. Smile
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos nie bardzo aby temperatura parownika tak drastycznie spadala ze sie na benzyne przelacza moze nie ma odpowiedniego przeplywu cieczy chlodzacej ja tez mam na zewnatrz zbiornik i po 2 km mam temperature okolo 40 stopni na parowniku !! A mialem ostatnio okazje zimnego odpalac i z kompem na kolanach sprawdzac stan ustawien instalacji i nie spadalo tylko rosla temperatura bardzo szybko i stanela na 70 stopniach przy mrozach -17 stopni a auto stalo 2 dni nie odpalane wiec cos nie tak jest u ciebie i wciskaja kit chlopaki zimny gaz w postaci plynnej wpadajacy do rozgrzanego kolektora a potem na gniazda zaworowe poprostu je niszczy !! A co do obrotów to ja mam ustawiony powrót na benzyne przy 5000 obr/min aby nie rozwalic silnika bo na gazie jest to graniczna predkosc ze wzgledu na bezwladnosc postaci lotnej paliwa czyli gazu poprostu mozna rozwalic wał,panewki itd..... a na benzynie przy 5500 zostaje ograniczony elektronicznie Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało tego że przy dużym obciążeniu i bardzo wysokich obrotach ok5000
przełancza się na benzynę i piszczy brak gazu,
dodatkowo po uruchomieniu go pierwszy raz z rana po przejechaniu 1,5 km przełancza się na gaz (swiecą kontrolki gazu na zielono) ale silnik nie chce jechać i gaśnie, dopiero po chwili takiej jazdy zaczyna jechać na gazie jest to ze 20 metrów w tym czasie staję się zawalidrogą i jak na złość zreguły gdzieś w ruchliwym miejscu.
Gazownicy Swidniccy z ul. saperów twierdzą że ostatnio we wszystkich samochodach tak się dzieje ze względu na niskie temperaturu i słabą jakość gazu.
Podniesienie temperatury przełanczania na gaz nic nie daje bo już to przerabiali - należy czekać na ocieplenie.
Co o tym sadzicie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wygląda to tak ,że po przejściu na gaz ,przez chwilę nie dochodzi on do wtryskiwaczy (pamiętam że masz sekwencję)

może trzeba ustawić na emulatorze dłuższy czas przejścia benzyna-gaz Exclamation

pozdr.
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówiłem o tym gazownikom , stwierdzili że są to nano sekundy i niema regulacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam typu Twojego emulatora - ale w moim (maxilambda) regulacja jest - i na pewno zakres większy od nanosekund - kiedy podłączałem centralkę i emulator musiałem doświadczalnie ustalić czas pracy równoległej Smile - kiedy był on za krótki - objawy były podobne jak Twoje - "dziura" po przełączeniu na gaz Exclamation

pozdr.
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sekwencji czas nakladania paliw zeczywiscie jest minimalny ale byc moze w te mrozy wyszedl fakt ze masz pociagniety glowny przewod z zbiornika za cienki do reduktora i drastycznie spada cisnienie a z tego co pamietam to masz maly parownik ktory byl stosowany w JUST HEAVY tzw.wtrysk równoległy i byc moze w te mrozy poprostu nie ma takiej mozliwosci aby rozprezyc gaz w wystarczajacym stopniu aby zasilic silnik gazem w fazie lotnej i wrzuca w fazie płynnej i z tąd jest efekt zamulenia lub nazbierala sie woda w filtrze gazu ktora ogranicza przeplyw pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdsę ociepliło tempetatura rano dodatnia przejście z benzyny na gaz jest już bez zakłuceń.
Sądze jak Jarecek - pewnie jest za cienka rurka dioprowadzająca gaz z butli do parownika i to mogło być przyczyną, że w momencie pierwszego przejścia z benz - gaz spadała temp. gazu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

padł poraz czwarty czujnik ciśnienia gazu przy listwie wtryskiwaczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,niewiem jak masz w twoim autku ,ale ja w villager mam ustawione na 10 stopni i wtedy przelacza na gaz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group