www.asu.pl :: Zobacz temat - Wentylatory załanczają sie kiedy chcą- czy to winna czujnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wentylatory załanczają sie kiedy chcą- czy to winna czujnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 16:56    Temat postu: Wentylatory załanczają sie kiedy chcą- czy to winna czujnika Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam jeszcze mam nadzieję mały problem z moim Cirrusem z którym borykam się już od jakiegoś czasu i w końcu pasowało by go usunąć, bo coraz bardziej mnie irytuje Rolling Eyes , a chodzi o włączające się wentylatory nawet tuż po odpaleniu zimnego silnika i nie chodzi tu o fakt czy pokrętło nawiewu jest ustawione na szybę, bo nie ma to znaczenia jak je ustawię i tak się załączają, po prostu załączają się kiedy chcą nie zależnie czy silnik zimny czy już lekko nagrzany. Oczywiście chłodzenie silnika działa i nic się nie przegrzewa.
Dodam jeszcze, że klima u mnie nie działa od dość dawna, a aby wentylatory przestały samowolnie pracować kiedy im pasuje wystarczy poruszać przewodami wtyczki jak mniemam czujnika klimatyzacji lub ściągnąć ją na chwile i założyć ponownie i jest na jakiś czas spokój. Podejrzewam że uszkodzony jest ten czujnik albo coś jest nie tak w tej wtyczce ale przy ściągniętej wtyczce i manewrowaniu w niej przewodami nic się nie dzieje dopiero gdy się ją zamontuje na tym czujniku to zaczynają się harce z wentylatorami więc w sumie nie wiem czy to do końca ona winna, a nie ten sam czujnik ale nigdzie nie mogę dostać nowej w tyczki na podmianę jak i samego czujnika aby się przekonać

Czujnik ten jest zamontowany na jednym z przewodów klimatyzacji i znajduje się tuż obok wtyczki pierwszej sondy lambda i obok bagnetu oleju silnika. W chodzi do niego wtyczka z trzema przewodami, dodał by, zdjęcie tego czujnika i nie było by wątpliwości ,o który chodzi ale nie wiem jak Rolling Eyes
A w ogóle jak nazywa się fachowo ten czujnik który podejrzewam i czy ewentualnie można jeździć z odłączoną wtyczką z tego czujnika.
pozdrawiam

Alex
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinedi
*
*


Dołączył: Aug 30, 2010
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 6:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jest to przypadkiem czujnik od ilości gazu w klimie?
trochę strzelam ale u mnie w tej lokalizacji w Regalu jest właśnie ten
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
paulinedi nie wiem czy to jest akurat ten czujnik od ilości gazu w klimie, jak bym był wiedział to bym nie pytał, ale jakiś czujnik od klimy to zapewne jest tylko od czego jest i jaką spełnia funkcję to tego jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję że znawcy tematu rozwieją wątpliwości w tym temacie.
pozdrawiam
Alex
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group