www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Cirrus kręci, a nie odpala - kod 11 - o co chodzi?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Cirrus kręci, a nie odpala - kod 11 - o co chodzi?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 20:19    Temat postu: Chrysler Cirrus kręci, a nie odpala - kod 11 - o co chodzi? Odpowiedz z cytatem

Witam
właśnie byłem zmuszony zostawić mojego cirrusa na marketowskim parkingu bo nie chciał mi odpalić, a nic na to wcześniej nie wskazywało jak jechałem w małą trasę - około 100 km, a gdy po powrocie wybrałem się na szybkie wieczorne zakupy silnik już nie odpalił, kręci skubany tylko rozrusznikiem ale nie odpala.
Sprawdziłem na szybko kody z kluczyka i Check Engine wyświetliło mi mi kody 12, 11 , 55. Dodam iż mam stwierdzoną uszkodzoną sondę lambda gdyż w czasie jazdy nagminnie wywalało mi kod 51 ale nie zdążyłem jej jeszcze wymienić ale to chyba nie ma wpływu na to ze nie chce odpalić - prawda?

Dodam iż kasowanie kodów poprzez odłączenie akumulatora nic nie zmienia w stanie auta, a kod 11 powraca nie z włącznie po zakręceniu rozrusznikiem.

Sprawdziłem jeszcze doraźnie , bo już noc i nie wiele widać czy dźwigienki w pierwszej pokrywie zaworów podczas kręcenia rozrusznikiem się ruszają i się ruszają więc chyba to raczej nie siadł rozrząd, pytanie tylko co go tak nagle unieruchomiło. Miał już ktoś podobny przypadek z kodem 11.

Panowie pomocy bo 1 listopada zapasem i auto potrzebne na gwałt.

pozdrawiam

Alex
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Sro Paź 30, 2013 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu możesz rozszyfrować kody.
http://www.troublecodes.net/chrysler/
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Sro Paź 30, 2013 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie

Znalazłem informację w necie niestety nie na tej stronie co kolega grabsik mi podał ,a może źle szukałem ale nie szkodzi nie mniej jednak kod 11 oznacza że: W czasie obracania silnika korbą nie wykryto wzorcowego sygnału zapłonu.

A teraz może ktoś rozwinie temat gdzie szukać usterki?
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawid27
*
*


Dołączył: Aug 12, 2012
Posty: 197

PostWysłany: Sro Paź 30, 2013 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czujnik polozenia walu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Sro Paź 30, 2013 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak też znalazłem właśnie informację, że do sprawdzenia czujnik położenia wału korbowego i ewentualnie czujnik położenia wałka rozrządu.
Ale żeby tak zdechło bez ostrzeżenia Rolling Eyes

Wysyłam go więc na lawecie do mechanika ze wskazówką co do wyświetlanego kodu i niech kombinuje, bo pewnie dostęp do tych czujników fatalny jest, a to nie na moje nerwy i czas też nie odpowiedni na samodzielne naprawy.
Dam znać o efektach, oczywiście jak by ktoś miał jakieś sugestie do dodania to jak najbardziej mile widziane są.

pozdrawiam

Alex
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Paź 30, 2013 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w visionie kod 11 pojawil sie przy uszkodzeniu czujnika walka rozrzadu. dostep mialem rewelacyjny, czas wymiany ok.2min Smile

PS. kod 11 oznacza uszkodzenie albo czujnika walka albo walu, wiec zanim mechanik ci sie wezmie za wymiane niech zmierzy ktory faktycznie jest walniety! opis jak to zrobic znajdziesz na autozone.com
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

walnięty jest czujnik położenia wału = on jest od iskry.
Czujnik wałka jest odpowiedzialny za paliwo
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

merkava ale kolega alex nie napisal ze nie ma iskry! a kod 11 oznaczac moze blad jednego lub drugiego czujnika. malo tego nawet po wymienie czujki zeby silnik odpalil trzeba najpierw skasowac bleda poprzez minimum 2h odlaczenie akumulatora(lub skanerem), w innym przypadku zgasnie kontrolka, ale silnik nie odpali - mialem tak w visionie Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
merkava ale kolega alex nie napisal ze nie ma iskry!

sory - mój błąd
ale
Alex napisał:
kręci skubany tylko rozrusznikiem ale nie odpala.

znajomy ma cirrusa 2,5 z 96 roku - mam przyjemność pogonić nim od czasu do czasu i pogrzebać co nieco. Jak go kupił miał analogiczną sytuację - rozrusznik kręcił ale auto nie odpalało. Pomagało otwarcie maski na 40 min.
Co się okazało: cirrusy mają komputery skrzyni i silnika bardzo blisko silnika. U niego komputer silnika się grzał i nie pozwłał uruchomić auta. Iskra- ok, paliwo - dochodziło.
pomogło usuniecie obudowy filta powietrza i wywalenie kompa silnika w miejsce obudowy filtra. Teraz ma komp silnika pod fotelem kierowcy - przedłuzone obie wiązki o 2,5 metra.
niestety komputer dostaje przez swoją fabryczną lokalizację po d....pie i trzeba szukać nowego.
marcys napisał:
kod 11 oznaczac moze blad jednego lub drugiego czujnika.

kod 11 oznacza:
11 Brak sygnalu synchronizacji zaplonu z czujnika w aparacie zaplonowym - do '92
11 Brak sygnalu synchronizacji z czujnika walka rozrzadu lub walu korbowego - '92-'95
marcys napisał:
malo tego nawet po wymienie czujki zeby silnik odpalil trzeba najpierw skasowac bleda poprzez minimum 2h odlaczenie akumulatora(lub skanerem), w innym przypadku zgasnie kontrolka, ale silnik nie odpali - mialem tak w visionie Smile

nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Wystarczyło odpiąć akumulator (przy braku skanera) na 5-10 min i auto odpalało bez problemów
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kulkagsx1200
*
*


Dołączył: Mar 03, 2006
Posty: 139
Skąd: ok.strzelina

PostWysłany: Sro Lis 06, 2013 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czujnik polozenia walu , ten sam kod co w jeepie
_________________
 RAM 5.7 HEMI
eVo 1340 bobber
 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lis 06, 2013 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to moze komputery pomiedzy visionem a cirrusem sie roznia w kwestii pamieci bledow Smile
w visionie mialem tak, ze jak np. uszkodzil sie cz.walka czy jak mialem uszkodzony panel klimatronika i szukajac problemu zrobilem niechcacy zwarcie to komp odcial zasilanie na uszkodzony obwod i wtedy odlaczenie aku na chwile zalatwialo tylko problem samej kontrolki... ale zeby urzadzenie znow wystartowalo to cza bylo juz wyczyscic mu cala pamiec - moze nie trzeba bylo czekac calych 2h, ale napewno klikuminutowe odlaczenie nie pomagalo, a 2h bylo zawsze gwarancja Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lis 06, 2013 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam jak Rafal(ASU) przekladal w swoim cirrusie/stratusie komp w inne miejsce,ze wzgledu na problemy z temp.,wiec cos jest na rzeczy
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam panowie Smile

Widzę , że mój post nie pozostał bez odpowiedzi i bardzo dobrze, że tu jest taka koleżeńska pomoc. A powracając do mojego Cirrusa to już działa a przyczyną tej usterki i kodu 11 był uszkodzony czujnik wału.

Po jego wymianie i oczywiście wykasowaniu komputera i żeby było jasne nie trzeba 2 godzin bynajmniej jeśli chodzi o Cirrusa, wystarczy odłączyć masę akumulatora na około 15 minut i w między czasie nacisnąć kilka razy hamulec i powinno być w porządku, u mnie bynajmniej tak było, bo samochód odpalił bez problemu i jak na razie działa i mam nadzieję że już tych awarii na ten rok koniec będzie, dodam jeszcze że iskry w czasie uszkodzenia tego czujnika nie było.
Czujnik firmy Standard zakupiony w ASU i mam nadzieję że trochę podziała.

pozdrawiam

Alex
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group