www.asu.pl :: Zobacz temat - wszystko padlo voyager3,0
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wszystko padlo voyager3,0

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
nawigator3
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 12:39    Temat postu: wszystko padlo voyager3,0 Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich ciesze sie ze jest taki portal z amerykancami,mozna sie duzo dowiedziec i nauczyc i posmiac tez.
Do rzeczy-jestem mechanikiem robie prawie wszystko co do zrobienia jest z autkami głownie europejskie i japonce,amerykanskiej techniki nielubie bo jest jak ruska[bez obrazy]aaale ironia losu jest taka ze jestem posiadaczem dwuch amerykancow;chavroleta camaro 5,0 rok 91 i chryslera voyagera 3,0 rok 92.
voyagera kupilem niedawno stał u kolegi pod warsztatem połtora roku i zrobiło mi sie go zal wiec go przygarnołem zeby go znowu ozywic,.defekt silnika z wału korbowego zrobił sie wezełek[jazda bez oleju].z powodu tego ze mialem na tylach starego pleymutha,wyjolem silnik z niego byl na chodach ale przy zapalaniu poddymial juz na niebiesko wiec rozebrałem go do gołego bloku i zrobilem kapitalke wszycho nowe.
sllniczek czysciutki wsadziłem ze skrzynia do wojagera,zapalił na dotyk[chodzi jak pszczoleczka] i teraz sie zaczeło...
1,obrotomierz lerzy2,pretkosciomierz-lerzy
3,wstazniki---paliwo-cisnienie,oleju-poziom paliwa-wolty--pływaja
4tempomat -przekaznik wlancza ale w czasie jazdy niedziała
5,skrzynia 4 biegi automat działa jak jej sie chce.zauwarzylem ze jak na zimnym odrazu ruszam to przełancza do 3 biegow bardzo lagodnie ze bez obrotomierza trudno je policzyc ale juz 4 niewlaczy i w miare wzrostu teperatury przelancza coraz nizszy bieg i zostaje tylkjo 1.
wsteczny dziala bez zarzutu.
dajcie koledzy jakies typy od czego zaczac?to bedzio krucej i mniej grzebania Very Happy Very Happy
licze na wasze porady-bo człowiek całe zycie sie uczy i głupi umiera- Very Happy Very Happy Smile Crying or Very sad
aaa;skrzynka wyglada jak po regeneracji zadnych wyciekow,olej pachnacy czysciutki,i jest pomalowana ladnie srebrzanka[a morze musi tak byc] z tego co udało mi sie dowiedziec o tym aucie to jezdziło [jesli chodzi o skrzynie]do konca.
czekam na porady i pozdrawiam <piotrek> Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 16:27    Temat postu: elektryka Odpowiedz z cytatem

Mi to wyglada na niezly burdel z eletkryka. Auto jak stoi 18 miesiecy toszlak trafia styki. Jedyne co moge tutaj doradzic to wszystko pokolei sprawdzac i czyscic. Oprocz tego musisz podlaczyc pod komputer diagnostyczny aby wiedziec gdzie mniej wiecej zaczac szukac usterek. W tym momencie to jest szukanie igly w stogu siana. Bez komputera sie nie obejdzie.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nawigator3
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak myslałem ze i tak musze to zdiagnozowac komputerem bo faktycznie jest tego za durzo.sprubuje najpierw pojechac z wszystkimi wtyczkami i masami,zobaczymy co sie zmieni.a ze skrzynia czy to moze byc sterownik czy cos innego?wiem ze moze byc sto przyczyn ale chce czegos sam najpierw poszukac ,chociaz uruchomic ta skrzynie bo mieszkam daleko od wielkich miast a na 1dynce niedojade w prawdzie wolalbym skoczyc do was i nawet bede przejezdrzal obok wroclawia ale chyba tym auten niedam rady,chyba ze cos znajde,a co z zegarami? moze jakis procek padł w nich?jest to mozliwe?.
a ch i co mnie jeszcze zastanawia pod maska na lewym fartuchu blotnika [strona kierowcy]są przykrecone 4 oryginalne przekazniki z tego jeden jest odlaczony niema do niego wtyczki wcale od czego moze byc ten najblizej kierowcy?

w karzdym razie dzieki ci asu serdecznie za odpowiedz, we dwuch zawsze jest lepiej zadecydowac czy cos ustalic. dzieki i pozdrawiam piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do braku predkosciomierza i wariacji skrzyni to moze masz padniety czujnik predkosci na skrzyni oraz czujnik polozenia wału a są dwa jak padnie jeden to czasami auto chodzi normalnie a jak pada od predkosciomierza to skrzynia wariuje a jezeli to jest ok to w zegarach lubi sie wypalic pin w kostce do nich wchodzacej i tez nie dziala co nieco szczegolnie obrotomierz Smile byc moze tu lezy przyczyna czujniki są magnetoindukcyjne najlepiej sprawdzać je oscyloskopem i omomierzem czy wogóle maja przejście a może to tylko kostki do nich dochodzące ja stawiam na elektrykę Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
nawigator3
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jarecek co do zegarow to mialem juz wybebeszone, wszystko piny cale plyta czysciutka nic niewidac,a jesli chodzi o czujnik polozenia walu korbowego to niema,to maszyna 3,0i mitsubishi v6 ma 2 optoizolatory w aparacie zaplonowym i prawdopodobnie z nich sygnał biegnie do obrotomierza.a szybkosciomierz dostaje sygnał z steru głownego silnika z pinu-47.jezeli silnik pali w najleprze to sygnal ze sterownika chyba wychodzi[choc szybkosciomierz moze miec osobny modyl w sterowniku]zostalo by jedynie domowym sposobem zmienic zegary i wtedy sie okarze.no chyba ze niedziała impulsator na połosi to i wtedy ani pretkosciomierz niebedzie działal,ani tempomat i skrzynka tez zesfiruje,czy nie tak?co o tym myslisz?

pozdrawiam piotrek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nawigator3
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jarecek co do zegarow to mialem juz wybebeszone, wszystko piny cale plyta czysciutka nic niewidac,a jesli chodzi o czujnik polozenia walu korbowego to niema,to maszyna 3,0i mitsubishi v6 ma 2 optoizolatory w aparacie zaplonowym i prawdopodobnie z nich sygnał biegnie do obrotomierza.a szybkosciomierz dostaje sygnał z steru głownego silnika z pinu-47.jezeli silnik pali w najleprze to sygnal ze sterownika chyba wychodzi[choc szybkosciomierz moze miec osobny modyl w sterowniku]zostalo by jedynie domowym sposobem zmienic zegary i wtedy sie okarze.no chyba ze niedziała impulsator na połosi to i wtedy ani pretkosciomierz niebedzie działal,ani tempomat i skrzynka tez zesfiruje,czy nie tak?co o tym myslisz?

pozdrawiam piotrek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli nie dziala czujnik na półosi to na 1000% skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i świruje co do obrotomierza to sygnał powinien byc pobrany z modułu jezeli takowy posiada raczej nie stosuje sie pobierania prosto z impulsatora w aparacie Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
nawigator3
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarecek ja niemam zadnych schematow do voyager,mam tylko autodate i vivda workshopa a tam jak wiesz niema zawiele z ameryki,ale jutro zaraz sprawdze ten czujnik pretkosci na polosi,poczyszcze wszystkie wtyki i masy.to moze byc cos z tego.

dzieki za pomoc pozdrawiam. piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawigator3,wejdz na www.autozone.com i poszukaj swojego autka,schematy tez sa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
nawigator3
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 24

PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i dzieki jedi v Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group