www.asu.pl :: Zobacz temat - pts 3.8 '95 czy to tarcze?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pts 3.8 '95 czy to tarcze?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zebzek79
*
*


Dołączył: Mar 18, 2013
Posty: 99
Skąd: Strzyżów podkarpacie

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 12:07    Temat postu: pts 3.8 '95 czy to tarcze? Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio wymieniałem amortyzatory z przodu i klocki hamulcowe za jednym zamachem bo już były liche. Praktycznie zaraz po założeniu zauważyłem bicie na kierownicy przy hamowaniu. Z im większej prędkości hamuję,tym gorzej trzęsie. Na niższych prędkościach czuć tylko pulsowanie pedału hamulca. Nadmienię,że przy starych klockach tego efektu nie było.
Czy to wina tarcz,czy jest coś źle skręcone? Czy klocki się ułożą i przestanie telepać? Czy to jeszcze coś innego?
_________________
chrysler voyager 2.5 TD '97 - był
pontiac trans sport 3.8 PB + LPG AUT '95- jest
Alfa romeo 145 1.7 BOXER PB- jest
http://majusiaprosiopomoc.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dawid27
*
*


Dołączył: Aug 12, 2012
Posty: 197

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakladajac tarcze wyczysciles piaste ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zebzek79
*
*


Dołączył: Mar 18, 2013
Posty: 99
Skąd: Strzyżów podkarpacie

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tarcze nie były ściągane. Rano na zimno hamował bez wibracji jedynie pulsowanie na pedale hamulca. Teraz mam raczej pewność,że to tarcze. Czy się ułożą,czy do wymiany. Dziś zrobię 400 kilosów,czyli razem ok.tysiąca od wymiany klocków i zobacze.
_________________
chrysler voyager 2.5 TD '97 - był
pontiac trans sport 3.8 PB + LPG AUT '95- jest
Alfa romeo 145 1.7 BOXER PB- jest
http://majusiaprosiopomoc.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj je stoczyć jeżeli są jeszcze wystarczająco grube - zawsze parę pln-ów w kieszeni
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na starym zestawie, klocki były cieńsze i dlatego odbijały dalej, teraz założyłeś nowe grube klocki i odległośc się zmieniła. a stary tłoczek nie może sobie poradzić z nową pozycją bo dawno w niej nie pracował. Klocki nie odbijają i grzeją się tarcze powodując w rezultacie wibracje. Na początku jazdy jak tarcze zimne jest ok. Rozebrać szczęki i przeczyścić ewentualnie nawet wytargać tłok i przesmarować zakładając nowe gumki uszczelniające. trochę pracy a będzie dużo lepiej i nie zjedziesz w miesiąc klocków i tarcz.
to wszystko. pozdrawiam.
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zebzek79
*
*


Dołączył: Mar 18, 2013
Posty: 99
Skąd: Strzyżów podkarpacie

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem już ponad 1,5 k km. i zaczęło mniej telepać. Trochę się pewnie dotarły. ale tarcze i tak muszę zmienić. Jeszcze jedno mnie zastanawia,byłem na szarpaku bo przy hamowaniu telepało kołem i było słychać jakiś luz ale luzu żadnego nie ma. Tak się zastanawiam czy to maglownica się nie konczy.
_________________
chrysler voyager 2.5 TD '97 - był
pontiac trans sport 3.8 PB + LPG AUT '95- jest
Alfa romeo 145 1.7 BOXER PB- jest
http://majusiaprosiopomoc.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szczery2008
*
*


Dołączył: Oct 16, 2013
Posty: 146
Skąd: Giżycko i okolice

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,jeżeli mogę się podłączyć do tematu to też mam lekki defekt z hamulcem.Mianowicie wszystko działa i hamuje lecz po przyciśnięciu hamulca ten wibruje,ale tak jakbym czuł ABS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...na zużyte i krzywe tarcze nie ma rady...
Zjawisko opisał <kobys>...
Toczenie to zabawa na bardzo krotką metę. Wyjaśnił mi znajomy tokarz, dlaczego tarcz tzw wentylowanych nie powinno sie "przetaczać". Nie bedę tu cytował jego opowieści, ale mnie przekonała.
Efekt wibracji wraca jak bumerang i nawet po kilku takich zabawach, nawet u bardzo dobrego tokarza, wędrujesz w końcu do sklepu po tarcze, a że uszczupliłeś już mocno swój portfel, to idziesz na Allegro i szukasz tych najtańszych...
Po zakupie cieszysz się jak dziecko z braku wibracji ze sto-dwieście kilometrów, i najdalej za kwartał masz tak samo jak przed całą zabawą...
To sprawdzona droga - przeszedłem ją - teraz nie bawię się w "lizanie" tarcz na maszynie, tylko szukam nowych i dobrych - nie koniecznie tanich...

Ukłony BM
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zebzek79
*
*


Dołączył: Mar 18, 2013
Posty: 99
Skąd: Strzyżów podkarpacie

PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa rozwiązana. Kupiłem dziś nowe tarcze LUCASa po 140 za sztukę. Założyłem i drgania ustały. Temat zamknięty.
_________________
chrysler voyager 2.5 TD '97 - był
pontiac trans sport 3.8 PB + LPG AUT '95- jest
Alfa romeo 145 1.7 BOXER PB- jest
http://majusiaprosiopomoc.blogspot.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group