www.asu.pl :: Zobacz temat - ...az wstyd pisac....
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...az wstyd pisac....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o paliwo to bylo tak: w czwartek tankowalem gaz a wskazowka benzyny juz lezala na dole. jakis bezsensowny ruch zrobilem twierdzac ,ze do nastepnego tankowania gazu styknie...(gdzie tu logika?) .w felerna sobote bylem na imprezie.kiedy tam jechalem przez centrum miasta byly polmetrowe kaluze solanki. wracajac w nocy wszystko juz marzlo. auto zostalo zaparkowane "z gorki" co przy pustym baku tez nie bylo najszczesliwsze. rano kobieta poszla odpalic auto i reszte juz wiecie. nie wiem jak wygladalo odpalenie,czy cos sie dymiolo,strzelalo,parskalo,kaszlalo i raczej sie nie dowiem...
reszte juz znacie.

zbiegly sie nast czynniki:
-max wody i soli a potem mroz
-brak paliwa(no nie calkowity ale jednak)
-spalony(zwarty) emulator wtryskow(lpg)

probowalem tez mijac filtr powietrza zdejmujac tlumik szmerow ssania. oczywiscie nie probowalem nic robic z przeplywomierzem poza odpaleniem auta bez niego.
potem kupilem piatke paliwa i dolalem do baku.

co by nie powiedziec ciagle mam zalane swiece a auto nie zakaszle nawet...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jussttyna
*
*


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 7
Skąd: Radom/Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej!!!
Wiem, ze jestem kobieta i moje rady tutaj moga byc nie calkiem serio odbierane, ale chodzi o to , ze wlasnie mialam (nadal mam) taki sam problem z moim samochodem. Mam forda mondeo z 98 roku i do tej pory bylo wszystko ok. W dzien przed tymi wielkimi mrozami wyjelam (niepotrzebnie) akumulator z samochodu i moj mondek tak stal 2 dni na parkingu. 2 dni pozniej wlozylam akumulator i zapalil ale strasznie dziwnie chodzil wiec go od razu zgasilam. No i pojawil sie problem z ponownym odpalaniem samochodu. Próbowałam tego wszystkiego co ty przez kolejne 5 dni, a nawet go probowałam odpalić w czasie holowania i nic. Paliwo było podawane, iskra była a nie chciał zaskoczyć. Nawet na poczatku myslalam ze wtryskiwacze zamarzly (bo zostawilam go po jezdzie na gazie) i podawalm mu paliwo przez strzykawke ale nic nie dalo bo tylko zalewalam swiece i non stop je suszylam i wymienialam na zapasowe Sad.
No ale, wszystko sie skonczylo bo w piatu dzien znow go wzielam z kumplem na hol i odpali ale cos strasznie syczalo i zgasl, potem bylo caly czas tak samo, odpalal i gasl, az w koncu kumpel mu odlaczyl 2 rurki ktore podaja spaliny do ukladu wydechowego i co sie okazalo NIE GASL.
DIAGNOZA: zapchany katalizator Sad, no ale przynajmniej wiadomo o co chodzi. Moj mondek teraz stoi u kumpla i czeka na naprawe badz wymiane, zobaczymy. Ale sprawdz i ty u siebie, bo moze byc podobna sprawa. Objawy identyczne!!!
Pozdrawiam i zycze szybkiej diagnozy i naprawy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 12:55    Temat postu: Jestem pod wrazeniem :) Odpowiedz z cytatem

Lol.Jestem pod wrazeniem ze kobieta moze sie tak znac na samochodzie Very Happy Wtryskiwacze, katalizator .... 99% kobiet nawet nie wie co to jest Very Happy Jednym slowem jestem w szoku i Twoje rady jak najbardziej sie tu przydadza.

A tak w nawiasie to przypomnialo mi sie jak slyszlaem w radiu wypowiedz (wyczytali gdzies na forum mtoryzacyjnym) :

Kobieta : "Slyszalam ze jak jest slisko to trzeba hamowac jak najwiecej silnikiem. Tylko gdzie jest ten hamulec silnika w Seicento bo przeszukalam wszystko i nie moge znalezc ??"

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakies 3 lata temu zmienilem partnerke i okazuje sie,ze kobiety czasami moga sie na czyms znac a nawet miec racje!!! justynko bralismy pod uwage uklad wydechowy ale nie sam katalizator.mam tam rurki (chyba od recyrkulacji spalin lub dopalania czegos co ie wydobywa z komory korbowej. zawsze moge to odpiac ale....jak sie tam dostavc jak to pod autem??Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jussttyna
*
*


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 7
Skąd: Radom/Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że mnie miło powitaliście.
Jeśli chodzi o te dwie rurki, to u mnie w mondeo znajdują się one mniej więcej po środku samochodu zaraz pod przednią szybą (oczywiście po otworzeniu maski Smile) Są umieszczone poziomo, jedna obok drugiej i nie są one grube.
Więc nadal życze powodzenie

Ps. Mam tez spore doświadczenie co może się zepsuc w samochodzie jak gaz strzeli, bo teŻ to już przeżyłam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli to czytasz to znaczy,ze jestes masochista,cwiczysz joge albo mnie kochasz:)
dzisiaj otrzymalem z asu nowy komp...
zalozylem...
przekrecilem stacyjke...
odpalil za pierwszym razem...
pochodzil ok minuty...
zgasl...
nie zyje...

jutro przyjezdza po niego serwis astro z katowic ul. rozdzienskiego. bedziemy chociaz mieli kolejna opinie o tym serwisie...
pozdrawiam:|
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek , to i tak już coś, przynajmniej minutę. Jutro napewno " ożyje "

trzymam kciuki

artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla justynki:
wierze ci,ze one sa tam i ze da sie je odpiac...moge ci jednak na maila poslac fotke tego co ja mam pod maska(fotka ta nie zawiera jeszcze instalacji gazowej) i jednoczesnie rozpisac konkurs pt"wloz tu kostke rubika,zamknij klape bez wlazenia na nia a wygrasz skrzynke piwa" Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widze ze jednak sie poddales darku no ale nie majac odpowiednich narzedzi i sprzetu w twoim przypadku to nie ma sie czego dziwic i tak powinienes dostac medal za wytrwalosc na takim mrozie Shocked A co do rurek to jest to recyrkulacja spalin i owszem moze dostac sie wilgoc do EGR i zamarznac ale ze pomoglo zdjecie rurek i zapala to dziwne tam jest maly przekrj aby spaliny swobodnie uciekaly no ale tej zimy to zaczne we wszelakie cuda wierzyc dzis nowy leon odmowil odpalania a wina czujnik temperatury w aucie z przebiegiem 50 tys km to skandal no ale to europa Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jussttyna
*
*


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 7
Skąd: Radom/Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda, jest to mały przekrój rurek, odpalał i jeżdził w ten sposób (z odpiętymi rurkami) ale maksymalna jego prędkość to była 30 km/h i przy tym przerażliwie syczał !!! Teraz po wymianie katalizatora jeździ i zachowuje się normalnie, jakby nic się nie stało.
Co prawda Darek może mi nie wierzyć, że to działa, przynajmniej na mojego forda, na twój samochód może nie.
Chciałam tylko pomóc, a że ten post skierowany do mnie jakoś dziwnie zabrzmiał to tylko świadczy o tym, że na tej stronie bedę musiała logować się pod męskim imieniem, szkoda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty mnie tu jarek powaznego auta do grupy vw nie porownuj;)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wlasnie nie porownuje nie lubie VW Smile
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

justyno jesli zle mnie zrozumialas to bardzo cie przepraszam-nie taka byla moja intencja:( po prostu napisalem,ze u mnie jest drastyczna gestwina kabli,przewodow ,rurek,instalacji ,osprzetu itp . autko stoi na lodzie a dostep do wiekszosci elementow jest tylko z dolu. zagladalem juz pod niejedne maski(bez aluzji) i szczerze powiedziawszy u mnie jest ciezko( znaczy w moim aucie...). nie masz sie czego wstydzic a nawet powinnas byc dumna z tego,ze jestes kobieta i tez masz wiele do powiedzenia na poruszane tu tematy.jeszcze raz odzegnuje sie tu oficjalnie od szowinistycznych zapedow i przepraszam jesli cie urazilem. pozwole sobie tylko tu dodac(nie bez uszczypliwosci),ze to wlasnie wasze(kobiece)przewrazliwienie i kompleksy sa waszym problemem a nie wasza "gorszosc" od nas....
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mnie tez justyno nie zwracaj uwagi ja to wogole mam dziwny charakter i trudno mi jest cos wytlumaczyc to takie zboczenie zawodowe i wcale nie neguje ze auto odpala bez tych rurek tylko wlasnie nie bedzie za bardzo dalo sie nim poszalec Smile To wtedy auto dla mojej zony bo boi siepredkosci a do 30 to jakos ciagnie Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
CAVAZ24
*
*


Dołączył: Oct 28, 2005
Posty: 108
Skąd: OSTROWIEC SW.

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEST XXI WIEK I NIC SIE NIE ZMIENILO - KOBIETA SIE OBRAZI A FACET MUSI SIE NIEZLE NATLUMACZYC I PRZEPRASZAC Very Happy
A TAK NA MARGINESIE TO DOBRZE JUSTYNKO ZE JESTES NA FORUM I NIE ZMIENIAJ WIRTUALNEJ PLCI
_________________
CHEVROLET CAVALIER Z24, 92r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no proszę.
dziewczyna sie odezwała, a kolegom testery już skaczą.

a tak na poważnie, to prawda, że ford gówno wort. panowie czas na zmianę wózków. ja rozstałem się z fordami 13 lat temu i czuję się o wiele lepiej.
_________________
kilka uplander'ow i kilka jeepkow

jablonna k/w-wy
tel 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na testosteron przy takich okazjach juz jestem za stary ,a to gowno warte auto jezdzilo wzorowo u mnie przez kilkanascie lat i jest zywym dowodem na to,ze ten producent(moze tylko za oceanem) robi solidne samochody. rownoroczne sierry i skorpiony juz dawno ulegly biodegradacji(pomijajac ich stan zaraz po tym jak opuscily fabryke....)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednak obserwując problemy wśród znajomych mających fordy oraz opinie warsztatów przerzycających całą masę aut. statystyki są smutne dla fordów. a kto przeżył batalię z fordem mówi nigdy więcej. ja również
_________________
kilka uplander'ow i kilka jeepkow

jablonna k/w-wy
tel 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie po jednym przypadku na kilkanascie lat nie zrazam.od 15 lat handluje elektronika i tez mnie smiesza opinie ,z telewizor to tylko sony a magnetowid panasonic a komorka to nokia-gowno prawda,chore obiegowe opinie dyletantow.najgorsze co moze byc to przywiazanie(lub krytykowanie) jednej marki.kazdy z liczacych sie producetow robi mniej lub bardziej udane urzadzenia ,a czesto te na widok ktorych klient sie slini to najwiekszy chlam(wiem cos o tym...Wink
reasumujac bylbym daleki od podzielania tzw. obiegowych opinii i uogolniania .poza tym ford europa i ford usa maja tyle wspolnego co chvrolet usa i chevrolet dat korea:P
musielibysmy tez zapytac typowego johna browna jakie wierszyki tam ludzie o markach samochodow ukladaja przy kufelku budlighta:)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsze info z serwisu astro-dziwne ale nie glupie:
"rozrusznik dziwnie wolno kreci mimo podlaczenia go do zewnetrznego urzadzenia rozruchowego"
fakt,sam tez to zauwazylem ale myslalem,ze to efekt mrozow a co za tym idzie zwiekszonych oporow i wyeksploatoania(niepelnego naladowania prostownikiem) akumulatora. aktualnie wymieniaja kabel z automatu do rozrusznika i rozbieraja sam rozrusznik.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratuluję wyboru serwisu-od razu załatw sobie kredyt na naprawę-obdzierają tam ze skóry Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slyszalem o tym niestety ale nie bardzo mialem wybor...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego,jest na naszym terenie wielu ludzi ,dla których nie jest problemem naprawa amerykańca,wiem coś o tym bo jeżdżę już 15 lat amerykanami.raz z 10 lat temu tam byłem,facet wsiadł do mojego pontiaca i pojechał w siną dal,żebym nie wiedział gdzie jedzie,a oni po prostu byli jak biuro podawcze-zabierali autka i rozwozili po zaprzyjaźnionych warsztatach głównie w jaworznie,a człowiek naiwnie wierzył,że to serwis z prawdziwego zdarzenia,pomijam już "kulturę" właściciela Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przecze. mialem tez z nimi do czynienia wczesniej i nie wspominam tego mile. zrozum jednak,ze po tygodniu bezskutecznych prob bylem powaznie zdeterminowany a nawet zdesperowany...
nie mam zamiaru zaplacic im wiecej niz innym za taka sama naprawe. kazalem sie informowac na biezaco o kosztach,zabronilem wymiany jakiejkolwiek czesci bez konsultacji ze mna. poza tym siedzialem tam z godzine i rozmawialem z nimi wiec wiedza,ze nie maja do czynienia z blondynka...
nie zapomnialem tez wspomniec o tym forum i jego sile oddzialywania na opine uzytkownikow samochodow z usa. mam nadzieje,ze sobie wzieli do serca...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem zdania,ze kazdemu trza dac duga szans-moze zrobia szybko,solidnie i tanio a moze zle dlugo i drogo-jakkolwiek sie nie stanie napewno zostanie to tutaj bardzo dokladnie opisane.maja jedyna szanse na 1000 aby przelamac stereotyp najdrozszego serwisu w regionie. czy ja wykorzystaja-tego sie dowiemy za czas jakis...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a swoja droga jesli macie namiary na wiarygodne serwisy na slasku to bardzo bym prosil gdyz ja przez kilkanascie lat nie znalazlem ani jednego...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chętnie mogę służyć swoimi namiarami,aczkolwiek nie są to serwisy,ponieważ nie mam pieniedzy na wyrzucenie,są to ludzie,którzy pracują w autoryzowanych serwisach różnych marek,a niejako pokątnie dorabiają sobie po godzinach i biorą a to całkiem logiczne pieniądze.Ztego zrozumiałego względu raczej nie mogę publikować konkretnych namiarów,ale jak astro nie pomoże to na pewno jeżeli będziesz chciał coś się sensownego wykombinuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zapamietajcie ze w autoryzowanych stacjach zadko spotyka sie fachowcow z praktyka nie dalej jak 2 tygodnie temu dzwoni do mnie babka ktora ma problem z renaultem i opisuje przebieg zdazenia i ze dala auto wlasnie elektrykowi z serwisu i on 2 tygodnie nic nie wymyslij tylko kazal kupic komputer nowy to kobieta kupila a ze byl immobiliser to dzwoni do mnie wiec mowie ze to nie problem 30 minut zabawy i po klopocie przywozi mi dwa komputery zagladam do tego orginalnego a tam wsio wyrwane probowal sam wydlubac zywice ktora sa zalane kompy w renault zeby se na niego popatrzec nie majac zielonego pojecia co tam siedzi i z kompa zero szans na odzyskanie zawartosci pamieci aby nie kombinowac no i jedyna szansa bylo wywalenie immo z kompa oddalem jej kompa wlozyli a auto nie pali jade na miejsce a tam wtryski 2szt mialy zwarcie i taki oto elektryk naraziel kobiete na na wydatek niepotrzebny rzędu 1500zł a koszt zeczywisty naprawy byl 350zł z wtryskami wiec moral z tego taki ze od takiego speca kasy nie odzyskasz jak ci nawymysla co masz kupic a serwis daje zawsze jakas gwarancje na wykonana usluge lub ktos kto ma firme i zawsze cos mozna wyegzekwowac Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy gdzies w moich postach pisalo,ze ja mam za duzo pieniedzy???
nawet gdybm mial to znam dla nich inne zastosowania:) chyba nie musze tym ktorzy mnie troche znaja tlumaczyc mojego podejscia do napraw ale jesli trza to to zrobie:
-pierw probuje sam rozwiazac problem
-potem konsultuje sie z kims kto wie w temacie wiecej
-kiedy wyczerpia sie wszelkie inne sposoby oddaje auto do mechanika
(przez mechanika rozumiemy maly zaklad ktory-jak pisze slusznie jarecek-w razie czego moze brac odpowiedzialnosc za to co zrobil)
-nie oddaje aut nigdy do tzw sewisow autoryzowanych i innych tego typu wynalazkow.
aktualny przypadek jest nieco inny.otoz od 2-3 lat mieszkam w pieknym miescie ktore jest oddalone ok 30 km od miasta w ktorym mieszkalem dotychczas,gzie jako tako z mechanikmi sobie radzilem. niemniej przerastaly ich czsto drobne sprawy jak wymiana klockow, wymaian gum stabilizatora itp. w zwiazku z tym nie ryzykowalem lawety po to tylko zeby na miejscu uslyszec"panie darku ale to sie nie da...." co wiecej wczesniej zadzwonilem tam w kilka miejsc i nikt sie nie chcial podjac...
tu(miasto wieksze) niestety nie znam nikogo madreso,moi znajomi tez nie znaja wiec mialaem tylko jedno wyjscie-astro. co z tego wyniknie,jak sie sprawa zakonczy i czy bede bral kredyt-napewno wy sie dowiecie jako pierwsi. w kazdym razie albo okaze sie ,ze nareszcie mam serwis z fachowcami albo ludzie zaczna ich omijac szerokim lukiem.....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozebrali rozrusznik i okazlo sie ,ze jest mocno rozruszany:)
tuleje ulegly biodegradacji a szczotki dawaly ostatnie oznaki zycia. domyslam sie kto zarznal rozrusznik krecac nim i depczac po gazie ale to juz musztarda po obiedzie;) ja go dobilem potem pilujac jeszcze przez tydzien...
moze sie okazac,ze po jego naprawie problem zniknie...
oby:)
poki co napewno 200-250 nie moje .zobzczymy w jakiej kwocie sie zamkniemy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam,a niby co i jak można wyegzekwować od serwisu czy kogoś kto ma firmę,czy masz n a myśli sprawy z powództwa cywilnego,jesteście urodzonymi pesymistami i zawsze przytaczacie jakieś skrajności typu,że zawsze ktoś kogoś oszukał lub celowo lub bezwiednie coś komuś zepsuł Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ,ja tam jestem z domu optymista i moge dac do naprawy auto nawet radiestecie byla skutek byl pozytywny a rachunek adekwatny do przeprowadzonych napraw...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie jade po tempo
przyczyna 2 tygodni zdychania byl...rozrusznik!!!
panowie podobno go zregenerowali(tuleje,szczotki) poustawiali cos przy wolnych obrotach(podobno nie mial za dobrych) cos tam poczyscili i skasowali 300 zl. razem z holowaniem (ok 5km)
ocencie sami czy to duzo-ja ocenie jak (i czy) to auto jezdzi.
pozdrawiam!
(mam nadzieje,ze to definitywny koniec tego przynudnego juz tematu;) )
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!!! NO TO SUPER !!!
Najważniejsze ze autko chodzi. A swoją drogą kto by pomyślał że rozrusznik, przecież kręcił. Ale tak sobie to tłumacze ze pewnie pracował prawie jak na zwarcu kradnąc cały prąd i nie starczało go na elektronike.
A co do ceny to pewnie po takich przejściach człowiek jest w stanie dać kazde pieniadze Ocazywiście w granicach rozsądku Laughing

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 zagazowany


Ostatnio zmieniony przez wk dnia Czw Lut 02, 2006 15:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to gratulacje darek,ja na astro nie narzekam,jezdze amerykancami od 20lat,kiedys byli bardzo drodzy ale teraz jest konkurencja,wtedy nie moglem kupic czesci przez internet,wiec oni byli monopolistami.Tez posiadam dobrego mechanika ktory dorabia po godzinach,ostatnio wymienial mi sprzeglo,ale niestety nasze autka od czasu do czasu trzeba podpiac po kompa, a pan Henio napewno kompa nie posiada chociaz dobry z niego mechanik.Tez za tydzien jade do ASTRO na kompa i drobne regulacje.A na ich stawki skladaja sie rozne czynniki:wynagrodzenie pracownika,zus,skarbowka,zysk firmy,i inne jeszcze podatki w naszym kochanym kraju.Nie stety pan Henio czasami pewnych rzeczy nie jest wstaniei przeskoczyc.A mysle ze 300 zl to jeszcze nie jest zle,samo podpiecie pod kompa kosztuje 100,a popytajcie sie czy ktos wam dokladnie zregeneruje rozrusznik za 200 zl+oczywiscie jego zysk do tego,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 20:07    Temat postu: Cena Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem cena dobra, wiec nic tylko jezdzic Smile

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak...poki co jestem mile zaskoczony.
cena byla w granicach normy. dodatkowo zazyczylem se wymiane oleju-dali midland + filtr + srube spustowa miski oleju(fakt moja byla juz mocno zuzyta) to wszystko za za 115 zl i pol litra na dolewki. do tego poskrecali rozne elementy ktore ja sam zdemontowalem. nie dali auta wprawdzie umytego i zatankowanego ale to chyba nie ta bajka:P rozwalili mi jedna swiece(ceramike-ciekawe jak sie to robi?) ale dali w zamian nowa. jutro udaje sie wszystko poprzegladac, posprawdzac i zobaczymy co z tego wyniknie. auto jezdzi na gazie i na benzynie wiec nie musze kupowac emulatora. mam pytanie do jarecka/rafala bo wykryto mi takie bledy: 41 ego(hols) iniciates system lean-podobno to cos o smierci lambdy
33 egr valve not opening (jakies podcisnienie,katalizator,egr?)
pomozcie mi to rozszyfrowac
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie mowilem,nie bylo az tak zle,powiem wiecej bylo dobrze,a co do kodow to pierwsze nie wiem ale drugi:egr valve not opening tzn.ze zawor recyrkulacji spalin ci sie nie odwiera i sa na to 3 sposoby:1)zaslepic bo to tylko zwiazane z ekologia(chodzi i tlenki azotu),2)wykrecic i jesli sie da wyczyscic w benzynie to zrobic to(no chyba ze jest juz ze starosci przepalony,mechanicznie uszkodzony to klapa)i 3)kupic nowy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 20:27    Temat postu: EGR Odpowiedz z cytatem

Nowy to wydatek, wiec lepiej zaslepic ( polowa amerykancow jezdzi na zaslepionym ). Tylko jak one przechodza przeglady ?? Twisted Evil

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o przeglady sie nie boje-jak mozesz to daj przepis jak zaslepic i powiedz czy czeka mnie wymiana lambdy czy tez jej ew. przeklamania maja cos wspolnego z tym egr?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 21:07    Temat postu: Lambda Odpowiedz z cytatem

Co do lambdy to wiesz, ze sie dogadamy Very Happy . Zaslepic mozna bardzo latwo :

1. Kupujesz piwo w puszce
2. Wypijasz Very Happy
3. Sciagasz EGR przy kolektorze ssacym
4. Z puszki wycinasz uszczelke tylko z zaslepionym srodkiem
5. Skrecasz
6 Jezdzisz Very Happy

Moze miec minimalny wplyw jezeli jest caly czas otwarty.

Qrde twoje tematy bija rekordy ogladalnosci Very Happy
magnetyzery ponad 1000 razy, a temat jak popsul ci sie samochod lada moment tez do 1000 dobije Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal to chyba dobrze ze czytaja,nie???Smile co do lambdy to napewno sie dogadamy co do egra to wyslalem ci fotki silnika abys mi pokazal "palcem" ktory to dinks. tak se poczytalem i okazuje sie,ze wszyscy to maja od zawsze zaslepione:) jak ja mam "not opening" to ciekawe czy zamkniety w ta co powinien czy tez zamkniety w druga strone;P? zaslepimy i tak...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kazdym razie tytul tego serialu postow jak najbardziej mi sie udal Embarassed
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i bardzo dobry koniec tematu nie martw się nie tylko twój rozrusznik padł w te mrozy trochę ich zrobiłem a w moim TSie padł akumulator fakt od początku jak go kupiłem wykazywał swoje słabości no i zdechł w momencie jak obmarzła mi przepustnica od wody lecącej z odmy z silnika nie spodziewałem się tego w scorpio takich numerów nie miałem tyle rze odma tam wchodzi od dołu kolektora przed zaworami w 2.0 ohc z 1986 to był jednak FORD ale o niebo lepszy od VWnów niezawodny w trasie niewiem jak będzie z TSem bo dopiero planuje jakieś wypady na lato a jak na razie to czeka nas ponoć następna fala mrozów znów będzie ciekawie trzymajcie się ciepło Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Drejas
*
*


Dołączył: Mar 31, 2005
Posty: 19
Skąd: Iława

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laser napisał:
no proszę.
dziewczyna sie odezwała, a kolegom testery już skaczą.

a tak na poważnie, to prawda, że ford gówno wort. panowie czas na zmianę wózków. ja rozstałem się z fordami 13 lat temu i czuję się o wiele lepiej.


Ale tylko Lordy maja FORDY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 15:17    Temat postu: Ford Odpowiedz z cytatem

Laughing

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noooo! Chyba wszyscy dzielnie kibicowali esdarkowi w walce z jego kłopatami. Wreszcie jeździ! Gratulacje! Myśle, że jak na tyle zmagań, bezsilności i bliskości "wyrzucenia auta na złom", byłbym ceną bardzo mile zaskoczony, żeby nie przesadzić - uszczęśliwiony Very Happy
Pozdrawiam!
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trza przyznac ,ze cena jest znosna. na obsluge tez nie narzekalem. byl tam taki jeden zaangazowany gosciu i calkiem rozsadnie sie z nim gadalo. gdyby nie wczesniejsze z nimi doswiadczenia i opinie innych to powiem,ze bym nawet ich polecal...
pare razy rozrusznik po naprawie zakrecil ale bez zazebiania-albo cos sie jeszcze nie dotarlo albo zle zrobione-poczekam z tydzien (lub jesli sie zacznie nasilac) i bede interweniowal. wczesniej nic takiego nie mialo miejsca.
zalozylem na powrot moj komputer(ludzie kto wymyslil to miejsce na komp,przekazniki i bezpieczniki???-jakis gimnastyk z cyrku,czlowiek guma czy cos:) ) i autko jezdzi jak noweczka!!! teraz czeka mnie tlumik koncowy ale...to juz zupelnie inne posty:)
wszystkim dziekuje za cenne rady oraz za cierpliwosc. pozwolily mi one poznac moj samochod blizej a takze zglebic nieco bardziej zasady mechaniki,elektryki itp.
mam nadzieje,ze tez komus bede mogl pomoc( wykonyanie rzeczy niemozliwych-dorabianie,dlubanie,sklejanie,modelowanie czyli wszystko to co wymaga stoickiej cierpliwosci i precyzji Wink )
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
CAVAZ24
*
*


Dołączył: Oct 28, 2005
Posty: 108
Skąd: OSTROWIEC SW.

PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
wlasnie se ide komisyjnie strzelic w leb...
.


TAK TAK ESDAREK- TWOJ STOICKI SPOKOJ I CIERPLIWOSC POWINNO SLUZYC PRZYKLADEM DLA INNYCH Very Happy
_________________
CHEVROLET CAVALIER Z24, 92r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group