www.asu.pl :: Zobacz temat - Układ wydechowy Chyrsler T&C 2001 3.8 IVgen
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Układ wydechowy Chyrsler T&C 2001 3.8 IVgen

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek_TC
*
*


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 22:50    Temat postu: Układ wydechowy Chyrsler T&C 2001 3.8 IVgen Odpowiedz z cytatem

Ok, podobno układ wydechowy (tłumiki) powinny starczyć na conajmniej 100.000... dobra przekroczyłem już 300k i sądzę że powinno się zmienić już oryginał... tylko pojawia się problem, nie mogę nigdzie go namierzyć. w żadnym katalogu, allegro i tak dalej.. więc jeśli ktoś to już robił dajcie namiar na model lub gdzie można go kupić. Chodzi mi o środkowy i ostatni.

Ostatnio zmieniony przez Bartek_TC dnia Nie Sie 25, 2013 9:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koni2305
*
*


Dołączył: Mar 04, 2012
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z katalogu wynika że 3,8 miał ten sam tłumik co 3,3 grand voyager
No więc tak wg. katalogu ferroz:
http://ferrozkatalog.pl/uklady_wydechowe/CHRYSLER/Grand_Voyager/1820/szczegoly.html
Lub wg katalogu polmostrów:
http://polmostrow.pl/katalog.html
Tłumik- 45.07
Gumy- G346 x3
Obejma- 60mm x1
Lub Bosal:
http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=6&make=Chrysler&model=Voyager&body=&cartype=3.3&fuel=B&year=2001
_________________
Miałem fajne DODGE DURANGO 2001 4,7, mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartek_TC
*
*


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, tylko nie byłem pewien co do roczników.. bo jak widzisz to te tłumiki najczęściej są do 2000 roku... i nie wiem dlaczego piszą o 170hp, jeśli 3.8 miewają 215hp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koni2305
*
*


Dołączył: Mar 04, 2012
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłumiki jak widzisz na zdjęciu występują jako cały układ. Bosal opisuje że auta w roczniku od 2001 do 2005 najlepiej jednak porównać zdjęcie ze swoim i zmierzyć średnicę rury czy na łączeniu z katalizatorem ma 60mm. Mam nadzieję że wymieniasz bo się przepalił a nie tak bo ktoś tak napisał że się powinno? Z jakiej firmy byś nie kupił zamiennika to dłużej niż 2 lata na nim nie pojeździsz. Najgorsze to Marix i Edex max. 1,5 roku. Nadłużej się trzymają te co są w oryginale z fabryki (w Dieslach też długo wytrzymują kolega ma Kadeta 1,6D to do dzisiaj jeździ na oryginalnym tłumiku a te auta ile już lat nie są produkowane) niestety takiego już nie dokupisz jaki był na pierwszy montaż.
_________________
Miałem fajne DODGE DURANGO 2001 4,7, mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koni2305
*
*


Dołączył: Mar 04, 2012
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jeden katalog:
http://asmet.pl/asmet2007/katalog/CHRYSLER,Voyager,CH270350,9954u,1
Jako że kiedyś woziłem takie tłumiki mogę stwierdzić że Asmet to nawet dobra firma, widać to nawet po sposobie zrobienia tłumika jedyna chyba z tych dostępnych co idzie na jakość a nie na ilość. Wg ich katalogu auto od 1995 do 2001r.
INFO DLA ZAINTERESOWANYCH KUPNEM TŁUMIKA DO AUT MAŁO POPULARNYCH:
Firma Polmostrów dorabia tłumiki na zamówienie trzeba tylko zostawić stare na wzór (przykład klient kiedyś miał jakieś Suzuki niedostępne w europie tłumiki ze sprowadzeniem wychodziły ok. 2500zł po kontakcie z tą firmą dorobili takie tłumiki komplet wyszedł coś koło 900zł później widziałem ich oferta poszerzyła się o to auto w katalogu).
_________________
Miałem fajne DODGE DURANGO 2001 4,7, mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group