www.asu.pl :: Zobacz temat - Sonda lambda Caravan 3.3 96r. wymiana
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sonda lambda Caravan 3.3 96r. wymiana

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 10:04    Temat postu: Sonda lambda Caravan 3.3 96r. wymiana Odpowiedz z cytatem

Witam, jakiś czas temu jak mechanik się grzebał z samochodem z głowicami nie zaczepił mi wtyczki od sondy lambda na miejsce po skończonej pracy i spadła na kolektor. Rezultat taki ze wtyczka sondy i wtyczka od instalacji przytopiły się. Zaczęły pojawiać się błędy P 0134 i P0135 czyli brak aktywności sondy i uszkodzenie grzałki. Czasem jest ten okres miedzy bledami dłuższy a czasem krótszy. Podczas jazdy sonda jako tako oscyluje od wartości 0.2 V do 0.9 V a czasem miedzy 0.5V do 0.9V. Na postoju prawie w ogóle nie oscyluje. Spalanie auta prawie się nie zmieniło jest stałe na trasie około 13-14 na mieście 19-20 LPG. Ale to co mnie denerwuje to jest to ze na LPG przy postoju i włączaniu się do ruchu i pełnym wduszenia gazu auto, się zamula i potrafi zgasnąć. Przy łagodnym operowaniem gazem nic takiego się nie dzieje. Myślę ze to wina sondy, i zalewa auto dla tego gaśnie na szybkim starcie. Nie mam kanału wiec teraz pytanie czy uda mi się odkręcić sondę od góry po ściągnięciu podszybia ? potrzebuje tez dostać się do wiązki instalacji żeby założyć tam wtyki na przewodach instalacji , a później podłączyć je do nowej sondy , myślałem o sondzie Denso wtyczki też do zarobienia.
Pozdrawiam
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dawid27
*
*


Dołączył: Aug 12, 2012
Posty: 197

PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby dostac sie do sondy musisz odkrecic podszybie i kolektor ssacy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Wto Sie 20, 2013 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkręcenie podszybia pomogło. Obyło się bez sciągania kolektora ssącego, długa nasadka z wycięciem specjalnym na przewody sondy, klucz i sonda wykręcona. Nowa wkręcona, wtyczki zrobione, auto śmiga.
Pozdrawiam
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group