www.asu.pl :: Zobacz temat - Tylna klapa - podnoszenie automatyczne
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tylna klapa - podnoszenie automatyczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dood
*
*


Dołączył: May 22, 2013
Posty: 220
Skąd: Kraków, Skała, okolice

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 19:23    Temat postu: Tylna klapa - podnoszenie automatyczne Odpowiedz z cytatem

Tuz po zakupie tylna klapa w moim T&C nie bardzo chciala sie otwierac elektrycznie. Slychac bylo zamek*, ale klapa nie ruszala sie w gore, tylko wykonywala takie jakby drgniecie, po czym mechanizm dociagal ja z powrotem i zamek sie zamykal.

(*zamek puszczal, bo trafiwszy w odpowiedni moment mozna bylo klape podniesc reka)

Pojechalem do elektrykow, niby zrobili, 2 tygodnie byl spokoj, dzisiaj to samo.

Czy to jest jakas typowa usterka w Voyach/T&C? Moze da sie cos grzebnac i zaradzic bez kompa, samodzielnie?
_________________
T&C 3.8 AWD 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarmund
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 49
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzieś to już pisałem miałem ten sam problem z klapą i wyczaiłem że wina leży w samym zamku klapy.Gdy odkręciłem zamek nie odpinając jednak przewodów ,klapa podnosiła się za każdym razem,czyli wniosek jest taki, że rygiel zamka nie puszczał klapy do końca , automatyka wykrywa "przeszkodę"i przerywa proces otwierania,podobnie jest z drzwiami przesuwnymi .Znaczy to też ,że automatyka jest sprawna.Ja poradziłem sobie z tym w taki sposób,że przesunołem cały zamek na tych trzech śrubach bardzo lekko rozpiłowując otwory.Poprzedziłem to doświadczalnie wkęcając tylko dwie śruby,wtedy zamek da się przesunąć bez ruszania otworów, Zamek przesunąłem w lewo tzn w stronę kierowcy,Klapa działa już kilka miesięcy,może Tobie to pomoże ,warto spróbować
_________________
chrysler voyager 2,4 1999 r -był
chrysler voyager 2,5 crd 2002- był
chrysler grand voyager limited 3,3 2001-jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group