www.asu.pl :: Zobacz temat - przyczepka do motoru
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przyczepka do motoru

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ci4y
*
*


Dołączył: Jun 19, 2013
Posty: 106
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 16:49    Temat postu: przyczepka do motoru Odpowiedz z cytatem

pytanie dla kolegow z drogowki

nikt racjonalnie nie umie tego mi wylozyc a czesc otwiera patrzalki i robi zdziwionego losia.

mam motor do ktorego mialem przyczepe na jednym kole wedlug tego przekladalo sie tablice z motoru do przyczepki i wio bez papierow na przyczepke poniewaz jest malutka

a teraz wymyslilem sobie ze zapne przyczepe z dwoma kolami nie wieksza niz box samochodowy jaki mozemy spotkac na dachach wielu autek no i czy taka przyczepka musi byc zarejstrowana czy moze ta sama zasada tablice przypinam i poszedl przed siebie ??


jestem durny w tej sprawie a ccialbym miec jasnosc
_________________
 Jeżeli pragniesz śniadania do łóżka, śpij w kuchni!
Chrysler T&C 3.8 V6  1996 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, nie jestem kolegą z drogówki Laughing , ale chętnie odpowiem.

W przypadku przyczepki motocyklowej lekkiej, przepisy sa jednolite jeśli chodzi jej "rejestrację" czyli zarejestrowanie w wydziale kom. i blachę na jej tylnej części, bez względu na to ile przyczepka ma kół.

Przyczepki tzw. lekkie nie podlegają rejestracji i podczas korzystania z nich trzeba zdjąć z pojazdu tablicę rejestracyjną i przenieść ją na ciągnioną przyczepę - ORYGINALNĄ BLACHĘ. (to kretyńskie, ale w Polsce nie ma prawa, aby dorobić duplikat tablicy motocyklowej)

Ważne jest aby przyczepa była wykonana i ciągniąna z zachowanie poniżych przepisów (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie wyposażenia Pojazdów z dnia 31 12 202 z późniejszymi zmianami oraz USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym)
Poniżej cytuję ważniejsze przepisy dotyczące holowania przyczep.

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.
(...)
3. (...) przyczepa motocyklowa (...)
(czyli ma spełniać warunki techniczne - nie będę cytował człości przepisu)

Długość całkowita
10) motocykla, motoroweru lub roweru, pojazdu czterokolowego oraz zespolu zlozonego z motocykla, motoroweru, roweru lub pojazdu czterokolowego z przyczepa 4,00 m.


11. Motocykle, motorowery i pojazdy czterokołowe moga ciagna przyczepe o masie okreslonej przez producenta, ale nieprzekraczajacej
50 % masy pojazdu nieobciazonego.
(...)


Te wymienione w przepisie 4 metry długości całkowitej zestawu motocykl plus przyczepa są z innej epoki i nie przystają do dzisiejszych czasów. Ale niestety są obowiązujące.

Jeżdzę GoldWingiem czasem z przyczepą i mierzę wtedy prawie 5 mertów. W czasie kontroli nie zdarzyło mi się aby ktoś kwestionował ten wymiar.
Ważne jest jeszcze, że dopuszczalna (w Polsce) prędkość motocykla z przyczepą to 50 km/h w mieście i do 70 km/h poza (warto uważac szczególnie na autosteadach)

Za granicami bywa bardzo różnie - ale to już inne sprawy...
BM
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ci4y
*
*


Dołączył: Jun 19, 2013
Posty: 106
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i teraz juz wiem z czym mam to zjesc, dziekuje BrodatyMis-iu za wylozenie lektory, teraz jestem spokojny i pewny.
_________________
 Jeżeli pragniesz śniadania do łóżka, śpij w kuchni!
Chrysler T&C 3.8 V6  1996 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a cha i jeszcze jedno, na bramkach dróg płatnych w Polsce płacisz tyle ile za solo motocykl Exclamation - na bramkach powinni mieć odpowiednie wytycznel...
(to nie jest dziwna podpowiedź - byłem świadkiem poboru opłat jak za samochód z przyczepą - nawet ciężarowy - bo w cenniku brak jest pozycji: motocykl z przyczepką)...
BM
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group