www.asu.pl :: Zobacz temat - voyager kanciak 3,3 awd kod błędu 14
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

voyager kanciak 3,3 awd kod błędu 14

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cvawd
*
*


Dołączył: Jul 22, 2012
Posty: 16
Skąd: olecko

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 17:11    Temat postu: voyager kanciak 3,3 awd kod błędu 14 Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich mam pare problemów z moim voykiem na zimnym silniku wyskakują mi kody 12-23-14 interesuje mnie dokładny opis tych kodów gdzie są jak wyglądają i co w tym temacie można zrobić staram się auto naprawiać sam jak ktoś może podrzucić jakieś info będę bardzo wdzięczny ogólnie zostało mi jeszcze dużo pracy przy nim ale jak pierwszy raz usiadłem w tym aucie to już wiedziałem że będzie moje żadne moje poprzednie auto nie ma porównania z vojkiem chociaż mam dość duże problemy z nim mieszkam na mazurach w olecku i jest tu lipa z fachowcami dodam że poprzednie auta sam naprawiałem za wszelką pomoc z góry dziękuje pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12 Pamięć błędów zresetowana poprzez zanik napięcia zasilania podczas ostatnich 50-100 uruchomien silnika
23 Sygnal z czujnika temp. powietrza w dolocie poza dopuszczalnym zakresem
14 Sygnal z czujnika MAP poza dopuszczalnym zakresem
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cvawd
*
*


Dołączył: Jul 22, 2012
Posty: 16
Skąd: olecko

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak tyle to i ja wyczytałem z neta teraz nie wiem jak się za to zabrać w tym mam problem a pierwszy taki że w okolicy nie mam gdzie się podpiąć żeby dokładnie szczytać błędy więc muszę jakoś dochodzić samemu i oczywiście z waszą pomocą auto naprawiam po godzinach także nie jest lekko ale damy radę się uparłem na te auto Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cvawd
*
*


Dołączył: Jul 22, 2012
Posty: 16
Skąd: olecko

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co to jest ten map i jak do niego podejść? Confused dodam że jak auto śię zagrzeje to zostaje tylko błąd 12 o trybie awaryjnym skrzyni nie wspominam Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Map tu czujnik podciśnienia bezwzględnego w dolocie. Ale gdzie w którym on jest miejscu u Ciebie to ja nie mam pojęcia
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz poszukac na kolektorze ssacym takiej czarnej plastikowej puszeczki ktora ma od tylu jakby leb sruby na klucz chyba 15, ~wielkosci pudelka od zapalek z wtyczka z 3-ma przewodami. wyglada to tak :
http://allegro.pl/chrysler-dodge-plymouth-3-3-3-5-map-sensor-5234024-i3269920070.html

nie wiem jaki masz dokladnie problem z twoim autem, ale MAPa nie sprawdzisz w domowych warunkach. Mozesz sprobowac go odpiac, silnik powinien wejsc w tryb awaryjny (zasymuluje sobie prace MAPa) i jesli po tym zabiegu poprawi sie praca to masz juz winowajce.
mozesz tez pomierzyc napiecia na wtyczce do MAPa - dokladny opis i wartosci znajdziesz chyba na autozone.com
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cvawd
*
*


Dołączył: Jul 22, 2012
Posty: 16
Skąd: olecko

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam zdjęcia komory silnika ale nie wiem jak wrzucić auto jest z 1996r ale to kanciak wersja long 3,3 awd gaz2gen. tyle z opisu mojego auta wydaje mi się że to jakaś przejściówka jest z kanciaka na okrągłego w aucie nie działa mi tempomat, i tu się zacznie Confused świeci mi się kontrolka od abs i air bag nawiewy mogę ustawić tylko na przednią szybę dalej to jest skrzynia nie mogę wrzucić biegu L no i nie jestem pewny czy bieg 3 wchodzi bo staram się nim nie rozwijać zawrotnych prędkości Smile prościej jest tak zimny działa git się zagrzeje skrzynia i jest od razu tryb awaryjny zatrzymam się zgaszę autko zapalę przez chwilę normalnie potem znowu tryb awar. jak uda mi się rozpędzić auto do 80km/h i jechać taką prędkością to skrzynia nie redukuje na awaryjny zwolnię i jest od razu awaryjny mój pierwszy automat i amerykaniec i wiem że nie chcę innego auta więc muszę je doprowadzić do porządku żeby się nim w pełni cieszyć Laughing wszelka pomoc mile widziana (ale sie rozpisałem Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cvawd, wrzuć do swojego podpisu gdzie mieszkasz,może znajdzie się ktoś w pobliskiej okolicy i pomoże tobie
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cvawd
*
*


Dołączył: Jul 22, 2012
Posty: 16
Skąd: olecko

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

się robi. kraina białych niedźwiedzi mazury dokładnie olecko Smile na piątek się umówiłem z jakim fachowcem ale podejrzewam że nawet się nie podepnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak_kn
*
*


Dołączył: Dec 06, 2012
Posty: 98
Skąd: Konin Wielkopolska

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"w aucie nie działa mi tempomat, i tu się zacznie świeci mi się kontrolka od abs i air bag nawiewy mogę ustawić tylko na przednią szybę dalej to jest skrzynia nie mogę wrzucić biegu L no i nie jestem pewny czy bieg 3 wchodzi bo staram się nim nie rozwijać zawrotnych prędkości prościej jest tak zimny działa git się zagrzeje skrzynia i jest od razu tryb awaryjny zatrzymam się zgaszę autko zapalę przez chwilę normalnie potem znowu tryb awar. jak uda mi się rozpędzić auto do 80km/h i jechać taką prędkością to skrzynia nie redukuje na awaryjny zwolnię i jest od razu awaryjny mój pierwszy automat i amerykaniec"

co do poduszki i tempomatu masz uszkodzoną taśmę pod kierownicą (standard) poza tym jest jeszcze sterowany włącznikiem zespolonym pedału hamulca, co do nawiewów są sterowane podciśnieniem więc musisz sprawdzić układ podciśnieniowy co do skrzyni masz albo za mało oleju albo zły olej albo zajechany filtr oleju w skrzyni biegów (zacznij od wymiany oleju i filtra)

pozdrawiam
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD LE 93r

statek z jasną skórzaną kajutąSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group