www.asu.pl :: Zobacz temat - SPALANIE
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SPALANIE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcinek81
*
*


Dołączył: Dec 18, 2012
Posty: 45

PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 19:42    Temat postu: SPALANIE Odpowiedz z cytatem

witam w moim sebringu 2,7 v6 2004r komputer pokazuje spalanie w trasie około 7-8 litrów lpg a rzeczywiście na stacji około 10l czy to jest normalne? dodam ze wyskakuje mi kod błędu odnośnie katalizatora mogą być padnięte sondy? pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby w miare dobrze sprawdzic spalanie musialbys po pierwsze tankowac na jednej stacji (nawet na jednym dystrybutorze), zawsze do pelna i we w miare jednakowej temperaturze. wtedy po kilku takich tankowaniach mialbys w miare realny wynik. inaczej to czysta statystyka.

co do wskazan kompa to sa one raczej realne - o ile masz dobrze dobrane kola/opony.

jesli zas chodzi o lambdy to blad ci sie moze pokazywac przez np. przetarty przewod lub inny brak przejscia (moze zasniedziala wtyczka). ale jesli na sondach masz zrobione 150kkm lub wiecej to warto je wymienic (nawet na najtansze uniwersalne) bo one naprawde sie zuzywaja
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pytaj o spalanie na LPG-temperatura i ciśnienie atmosferyczne są tu kluczową kwestią.To nie benzyna a spreżony gaz-jego stopień sprężenia ,czyli ilość zatankowabych litrów zależą od pogody----w skrócie Wink
A druga kwestia to nie pytac na tym forum o spalanie wogóle Very Happy
Według miejscowych znawców spalanie silnika wraz ze wzrostem pojemności wcale nie rośnie ,a wręcz maleje-bo niby silnikowi lżej Very Happy .Czyli pytasz 2.0 czy 2.8-piszą 2.8 -bo zeżre mniej .....Jak kupisz 2.8 to powiedszą że trzeba było kupić 3.8 bo lżej takiemu silnikowi nosic budę i jest odciążony i mniej pali Very Happy A jak zazrzędzisz że Ci 3.8 pali za dużo-to w odpowiedzi usłyszysz że 5.0 pali tyle samo ale ma moc.... Laughing Laughing Laughing Nie wierz w te gówna.Różnice w sumie nie są aż tak wielkie i istotna kwestię ma tu masa pojazdu......Ale odpowiadfając dokładnie na twoje pytanie-aby ocenić zużycie LPG-trzeba zrobić minimum 500-1000 km i zliczać ilość zatankowanego gazu......różna jakość tankowanego gazu-różne ciśnnienie i temp.-raz wejdzie do butli więcej raz mniej....czym większa rozpiętość testu-tym trafniejszy wynik./pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj grabisz se pawel Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 18:32    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Wiesz Paweł w tym co napisałeś o stosunku pojemności do masy,często jest prawdą.Ja obecnym pontonem 2.3 nie jestem w stanie zejść do spalania poprzedniego 3.1
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcinek81
*
*


Dołączył: Dec 18, 2012
Posty: 45

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam dzięki za odpowiedź tankowałem jednego dnia do pełna przed trasą i po kilkuset kilometrach na tej samej stacji. co myslicie o takim wyniku warto szukać sond, świec itd żeby obniżyć spalanie? dodam że to nie była dziadkowa jazda pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dood
*
*


Dołączył: May 22, 2013
Posty: 220
Skąd: Kraków, Skała, okolice

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie tankujesz? Ja co prawda zagazowany mam na razie tylko silnik jak od kosiarki (1.8l), ale jakosc gazu wplywa na spalanie. Jak to sa jakies zlewki z zapalniczek na stacjach bez nazwy, to zre wiecej. Jak dobry gaz (Statoil, Shell, ruski Lukoil) - mniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwazasz,ze te 10 l to duzo? jaka jest instalacja,jak serwisowana,jak dobrze zestrojona itp?
to co pisza koledzy to prawda. temperatura jak i sam gaz oraz miejsce w jakim tankujesz maja ogromny wplyw na spalanie. ja (o ile to mozliwe) tankuje na tej samej stacji i mimo, ze juz lata mam zagazowane auta to zawsze obliczam zuzycie. statystycznie jakies ono tam jest ,ale rozbieznosci sa duze. ergo: tankuj,licz srednia i to bierz jako wynik.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcinek81
*
*


Dołączył: Dec 18, 2012
Posty: 45

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie uważam że to dużo bo bmw e46 1,8 kuzyna pali 12 moje pytanie było takie czy takie rozbieżności między komputerem a rzeczywistym spalaniem to norma przypominam że komputer zaniża o około 3 litry koła i opony jak w książce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dood
*
*


Dołączył: May 22, 2013
Posty: 220
Skąd: Kraków, Skała, okolice

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale skad w ogole wziales pomysl, ze pokladowy komp, ktory w ogole nie wie co to LPG, bedzie podawal prawidlowe zuzycie gazu?
Ja bym sie co najwyzej spodziewal, ze bedzie robil zawsze mniej wiecej taki sam blad w obliczeniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokladnie-skad pomysl, ze komputer fabryczny bedzie ci pokazywal spalanie lpg? moze cos tam pokazywac bo dostaje rozne wskazania,ale instalacja lpg nie wspolpracuje z nim scisle i nie jest zestrojona tak jak Pb. jedyny sposob na sprawdzenie spalania to statystyka na kilku tys km.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group