www.asu.pl :: Zobacz temat - Nie gaśnie oświetlenie wnętrza poradźcie coś.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie gaśnie oświetlenie wnętrza poradźcie coś.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 19:05    Temat postu: Nie gaśnie oświetlenie wnętrza poradźcie coś. Odpowiedz z cytatem

Nie gasnie oświetlenie wnętrza i świeci kontrolka na desce otwarcie drzwi.
Po wyłączeniu włącznikiem oświetlenia wnętrza na stałe, oświetlenie gaśnie lecz kontrolka nadal sygnalizuje otwarte drzwi.

O dziwo, gdy włącze zapłon i włanczam wsteczny( manualna skrzynia) kontrolka otwartych drzwi gaśnie i gaśnie też oświetlenie wnętrza ale gdy wyłącze wsteczny to nadal świeci kontrolka i oswietlenie wnetrza.

W momencie zamkniecia centralnym zamkiem wszystkich drzwi kontrolka i oświetlenie na któtką chwile gaśnie i znów sie zaświeca.

Sprawdziłem włączniki drzwi i tylnej klapy ( Na właczonym wstecznym kiedy jest jak trzeba) otwarcie wszystkiego po kolei oświetla i gasi wnętrze i śweci i gaśnie kontrolka otwarcia drzwi więc włączniki są sprawne i działają .

Wykręciłem mikro włączniki przednich drzwi ( kierowcy i pasażera)
sa sprawne ale:
na kablu do włącznika z drzwi pasażera jest przejscie na mase pomimo że niejest podłączony do masy bo tzymam go w reku.

Natomiast kabel z drzwi od kierowcy jest OK na nim niema przejscia na mase pojazdu.

gdzie szukać znaleść zwarcie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 19:47    Temat postu: zwarcie Odpowiedz z cytatem

Po co szukac zwarcia?? Odetnij dziada i pociagnij w to miejsce nowy kabel Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje poszukac w instalacji tej ktorą dołożył ci montujacy alarm tam gdzie się powpinał prawdopodobnie sie coś przywarło bo siedziałem przed schematem i jakoś nic do głowy mi nie przychodzi musiałbym mieć autko żeby przyjżeć się objawom Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 22:18    Temat postu: swiatla Odpowiedz z cytatem

Dziwne jest tylko to ze gdy wlaczy wsteczny to wszystko wraca do normy Very Happy Ciezka sprawa.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to że wyłącza się ze wstecznym kojażył by z tylną klapą bo chyba tam są lampy cofania chyba że się myle klapa traci masę i bierze prez co może ale nie jestem tego pewien Wink
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozebrałem tylną klapę
odłączyłem włącznik oraz włączniki drzwi przednich i lampy tylne
- nadal nie gaśnie oświetlenie wnętrza nawet gdy niema kluczyka w stacyjce.
Ale nadal gdy włącze wsteczny i włączona jest stacyjka, oświetlenie i kontrolka otwarcia gasną same a wówczas otwarcie i zamknięcie
wszystkiego po kolei działa jak powinno.
Jeśli wyłącze wsteczny albo stacyjkę znow zapala się oświetlenie wnętrza na stałe i nie reaguje na zamkanie drzwi i klapy.
Jarek, która to strona, lub strony na schematach od oświetlenia i czujnika cofania (które mamy od SZWAGI), bo niebardzo się w tym orientuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej jak czytam to zaczyna się to powoli wyjaśniać nie znam oczywiście tego wozu ale mam wrażenie że tam tylko padł kturyś bezpiecznik lub ten brzęczący przekażnik i jak widzę to chyba bez potrzeby tyle rozbierania tego wozu jedyne co cię czeka to poszukanie drugiej szafy bezpieczników tam brakóje zasilania na drugiego na brzęczyk jego bym jeszcze przetrenował pozdro Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aj sprawdż przełącznik przyciemniania deski czy nim nie włączyłeś sobie oświetlenia wnętrza bo gurna pozycja to właśnie oświetlenie wnętrza kurcze ja już to robiłem i teraz skojażyłem tylko w tamtym wozie jeszcze włączały się przednie lampy przy tym Cool
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 21:49    Temat postu: oswietlenie Odpowiedz z cytatem

No tak ale co to ma wspolnego ze wstecznym oswietleniem... Confused
To jest problem.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma innej możliwosci jak brak masy gdzieś na tyle lub padnięty board komp przejżalem instalke na schemacie od a-z i nic nie ma prawa pasc innego sprobuj podlaczyc mase na kablu do klapy i lamp na tyle osobna na chwile i zobacz czy cos sie zmienia schematy to Interior Light Circuit (1 of2)(p.35) oraz (2 of 2)(p.36) Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie też mnie to zastanawia ten brzęczyk trochę tam kontroluje może i wsteczny choć by po to by oświetlenie gasło pry cofaniu kierowca musi widzieć tak mi się wydaje bo to amerykan a oni rużne cuda wymyślaja jak japońce, tak jak w tico nie dość że wszystko jest na odwrut sterowane masami to i wjązka idzie po prawej stronie nadwozia i kiedyś blachaz nie świadomie ją w progu upiekł no i wsystko z tyłu się świeciło ale miałem wtedy zagadkę dopiero odpytka klijęta dała namiar na uszkodzenie Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group