www.asu.pl :: Zobacz temat - a moze Kia sedona...?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

a moze Kia sedona...?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 21:07    Temat postu: a moze Kia sedona...? Odpowiedz z cytatem

no wlasnie co to za fura?? znalazlem takie "cos" w fajnych pieniadzach, silnik 3,5+automat+cala reszta.... z wygladu jak najbardziej moze byc, ale co z reszta?? w polsce auto malo znane - to jakas kuzynka carnivala ale wieksza.
ktos cos wie o tym aucie(co jest blizniacze z carnivalem. co inne, jak z trwaloscia mechaniki/blacharki itp,itd) bo u nas jakos skapo w opinie ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może tak linka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marc a ty nie cofasz się w rozwoju ? Wink
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>marc a ty nie cofasz siê w rozwoju ? Wink

nie czemu?? Smile szukam od jakiegos czasu jakiegos zadbanego vana, ale poprostu tragedia...jak nie potluczone, to zameczone niemilosiernie.
znalazlem ta Sedone i w tej chwili trwaja ze tak powiem "pertraktacje" Smile link do sedony : http://allegro.pl/kia-carnival-sedona-rodzinny-7-osobowy-i3080944859.html

zostala mi do obejrzenia jeszcze jedna Ventura - na zdjeciach wyglada OK, ale co w realu tego nie wiem...obejrzalem juz wszystko w okolicy w zasiegu moich finansow no i kiepskawo ;/ a na dalsze podroze narazie nie mam czasu ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten amerykanski karnival jest podobnie lub troche lepiej wyposazony i ciekawszy w srodku niz kazda montana, o venture nie wspominajac bo to po prostu zenujaca stylistyka dla ludzi z wada wzroku lub zaburzonym poczuciem estetyki Wink

musisz jednak wiedziec ze o ile testy zderzeniowe montan/venture byly skandaliczne to carnivale/sedona z tego rocznika co w ogloszeniu byly niebezpieczne pod kazdym wzgledem. gna sie jak puszki po napojach przy najmniejszych stluczkach. depertament bezpieczenstwa drogowego nakazaal poprawe w tym wzgledzie lub wycofanie z rynku.

http://www.youtube.com/watch?v=6v_8fDWWnMA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 2:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Windstar miał bardo dobre wyniki testów zderzeniowych niestety silnik 3.8 to lipa. Można celować w nowszą wersję. Wczoraj za 14k poszła z gazem sztuka z 2005 chyba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2005 to już Freestar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ale to jest po prostu windstar po lekkim lifcie. Co się tyczy tego auta to jest bardzo bezpieczne widziałem efekt dzwona tego vana z w210 i muszę przyznać że bardzo mocne auto. Może w starszych windstarach przód był brzydki ale nawet one miały dobre wyniki w testach zderzeniowych bo pomysł rozkładu sił na odkształcenie sprężyste i plastyczne był zapożyczony z taurusa II gen. Gorzej że silniki i żywotność skrzyń także:/ ale windstar 3.0 był dobrym autem i nawet sporo ich jeszcze jeździ(mój sąsiad ma 3.0 z lat 90tych i jeszcze pierwszą oryginalną skrzynie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>2005 to ju¿ Freestar.

jak zwal tak zwal...dzis bylem ogladnac kolejne okazy i znow same padliny ;/ no nic nie poddajemy sie i szukamy dalej Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

windstary to bardzo przyjemne samochody w prowadzeniu i wygodne.
3,0 vulcan bardzo dynamiczny. zawieszenie jak na tamte lata bardzo dobrze tlumiace nasze drogi. swietnie prowadza sie w zakrentach. niestety lubialy sobie rdzewiec tu i owdze. zwlaszcza ranty drzwi, klap.
z wygladu troche jak maciora z mlodymi przed porodem ale wtedy trudno bylo uniknac takiej sylwetki po latach kanciastosci. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wygląd no nie za fajny ale co zrobić. Same okazje na otomoto a potem jak się przyjedzie to syf. Chyba wycofam swojego forda z licytacji bo kurde nawet dobrego opla(o ile opel może być dobry) nie kupi się za 8k
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carnival mam zaliczonego w przyszłości sie jeszcze skuszę na niego ale tylko w benzynie . Diesel porażka przez rok jak go miałem 6 razy wymieniałem wtryski Mad . Poza tym wygodny, komfortowy, 3 razy zaliczyłem Hiszpanię raz nawet Portugalię .
_________________
DODGE GRAND CARAVAN SPORT 3.8 AWD + podtlenek gazu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no z tego co wyczytalem na necie to ludzie w tych autach (carnivalach) narzekaja - jesli juz narzekaja- tylko i wylacznie na ktores z silnikow diesla (bo diesli tam chyba ze 6 modeli montowali) i na promin skretu...pozatym same + , nie liczac standardowych problemow z korozja - ale tu chyba nie ma zbytniej roznicy w porownaniu z Winim, Chevy czy Vojkiem bo wszystkie te auta gnija na potege...

PS. ogladnalem znow kilka okazow we wrecz doskonalym stanie wg sprzedajacego i poprostu rece mi opadaja ;/ moj 20 letni vision, ktory garaz widzi tylko podczas przegladow do tego ie jest jakos specjalnie pielegnowany - ba wrecz wogole nie jest pielegnowany, a myty i odkurzany to jest z 10 razy w roku wyglada o niebo lepiej niz te rodzynki 10 lat mlodsze wystawiane na sprzedaz ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe fajnie nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieakualne Smile

od dzis jestem posiadaczem T&C z 2001 Smile jak znajde jutro chwile to pykne pare fotek i wrzuce Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak zostałeś przy Moparze Very Happy
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
no z tego co wyczytalem na necie to ludzie w tych autach (carnivalach) narzekaja - jesli juz narzekaja- tylko i wylacznie na ktores z silnikow diesla (bo diesli tam chyba ze 6 modeli montowali)


ja miałem silnik w carnivalku 2,9 CDRi w sumie wydałem kolo 10 koła na wtryski . Smile innych silników w tym modelu nie testowałem .
_________________
DODGE GRAND CARAVAN SPORT 3.8 AWD + podtlenek gazu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>A jednak zosta³e¶ przy Moparze Very Happy

no tak wyszlo..w sumie w poszukiwaniach wogole nie bralem pod uwage vojagera bo wg mnie ladne vojki skonczyly sie na modelu II (czyli tak do 99`, a te najladniejsze to te do 95), ale moja gorsza polowa uparla sie ze ma byc z lat ~2000 no i trafila sie III z jej juz plastikowatym wnetrzem - no trudno jakos z tym bede musial zyc Smile

>ja mia³em silnik w carnivalku 2,9 CDRi w sumie wyda³em kolo 10 ko³a na wtryski .

tak z ciekawosci weszlem na amerykanskie forum i tam ludzie narzekaja w sedonie 3,5 generalnie na 2 rzeczy - na notorycznie urywajace sie klamki dzwi i na koszta jej wymiany - w USA wymiana takiej klamki to srednio koszt 500-800$ !! a u nas w ASO ta klamka to koszt 36zl Smile + koszty pana Kazia jakies pewnie max 50zl....do tego cala masa ludzi na klime narzekala - ze przegnila rurka do tylnego parownika i uciekl gaz....kilka osob narzekalo tez na skrzypiace plastiki i w sumie tyle z tego zlego wiec jakies super dziadostwo to "to" nie moze byc
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group