www.asu.pl :: Zobacz temat - przekaznik bzikuje
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przekaznik bzikuje

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
fuzja
*
*


Dołączył: Jan 04, 2006
Posty: 14
Skąd: berlin

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 21:22    Temat postu: przekaznik bzikuje Odpowiedz z cytatem

31.12.2005 o godz.15.30 dalem sie namowic na wyjazd do magdeburga w celu zakupienia forda mondeo dla sasiada, wszystkio bieglo wedlug planu o 19 autko zostalo kupione no i zostala droga powrotna, po 300 km zabraklo gazu... szybkim ruchem przelaczylem na benzynke. Po jakims czasie ins. zaczela fixowac!!! a mianowicie jakis przekaznik zacza sam przelanczac autko na gaz, ponownie zaczolem recznie manipulowac wczasie jazdy przelacznikiem raz na b. raz na g. az ku mojemu zdziwieniu ins. sie zbuntowala i samoistnie zaskoczyla na gaz ktorego oczywiscie nie mialem. Sprawa stanela na holowaniu do granicy a to juz byla 23.50 tak wiec noc sylwestrowa spedzilem na cpn-nie gdyz wszystkie stacje zostaly na czas rocznego rozliczenia zamkniete na okolo 2 godz.. W domku znalazlem sie okolo 3.00. Powracajac do usterki bede wiedzial przyczyne po wizycie u gazownika, dam znac na forum jak sie to skonczylo pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
SirTrojan
*
*


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 104
Skąd: W-WA - miasto seksu i biznesu

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic tylko... Szczęśliwego Nowego Roku 2006.
Very Happy
_________________
-PZDR-

Grzegorz
Infiniti FX35 '06 AWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
fuzja
*
*


Dołączył: Jan 04, 2006
Posty: 14
Skąd: berlin

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam juz usterke ins. sterownik padl co oznaczalo wymiane na nowy, na szczescie byl jeszcze na gwarancji. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 22:27    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Ja to na gazie kompletnie sie nie znam.... Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja natomiast z gazem nie mam większych problemów dopuki nie ma komputera wtedy zaczynają się schody ale i to można ugryżć na swoim trenuje a cudze ratuje Laughing w każdym razie obalam mit że auta się zapalają od gazu zawsze bęnzyna była tego stanu przyczyną zwłaszcza w polonezie Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:41    Temat postu: wybuchowy gaz Odpowiedz z cytatem

No nie mow ze wiesz to z wlasnego doswiadczenia ?? Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprostu kilka takich odbudowywałem po spaleniu ale najpierw szukałem przyczyny żeby to pużniej po mojej robocie nie nastąpiło i albo był pływak przetarty albo wypadła końcówka z gażnika na dojściu benzyny lub pękł przewód doprowadzający paliwo a raz peugeot poszedł z dymem tylko przez to że przewód paliwa ktury idzie za silnikiem po rozbiciu nie został przez błachaży umocowany opadł oczywiście na kolekto po niżej no i nie było przeproś jaK SIĘ NIE MA GAŚNICY Razz
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
fuzja
*
*


Dołączył: Jan 04, 2006
Posty: 14
Skąd: berlin

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy slyszeliscie ze w Poznaniu zrobili zakaz wiazdu do niektorych garazy podziemnych dla LPG-owcow,tlumaczono to zagrorzeniem wybuchu wadliwych ins.gazowych. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 21:28    Temat postu: gaz Odpowiedz z cytatem

To nie tylko w poznaniu. We Wroclawiu obok mnie jest blok z podziemnym garazem i tez jest zakaz. Maja racje gdyz ulatniajacy sie gaz w zamknietym pomieszczeniu moze sie zle skonczyc.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w starszych instalacjach tak się dzieje bo nawet ostatnio wymieniałem membrany w lovato i była dziurawa to na wyższym ciśnieniu Very Happy
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a koło mnie są 3 takie garaże w blokach. spółdzielnie oszczędzają i nie zakładaj wentylacji mechanicznej...no i zajęte jest może 30 % miejsc, a samochody stoją na chodnikach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym gazem bywa różnie .
Mam seqenr-24 pełny wtrysk na gwarancji i padł czujnik ceśnienia gazu (nie przechodził na gaz)
Wymienili czójnik ( jest aluminiowy) ale przy wkręcaniu go w środku listwy wtryskiwaczy zrobiły się opiłki i zablokowały jeden z wtryskiwaczy gazu.
Rozebrali to jeszcze raz , nasmarowali gwint przed wkręceniem, wydmuchali listwę, wyjeli opiłek i po sprawie.
Po tym wszystkim było ok ale przy wysokich obrotach i obciążeniu przełanczał się na benzynę (brak ciśnienia dobrego gazu).
Po sptyskaniu żłączen gazu pianą okazało się że z pod czujnika ulatniał się gaz ( był niedokrecony).
Dlatego śądze że nawet samemu warto te złącza sprawdzić od czasu do czasu ( np. wodą z mydłem) bo gaz jest cięższy od powietrza i potrafi w garażu zebrać się (np. w kanale) a wówczas jakiś pecik i BUM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group