www.asu.pl :: Zobacz temat - wakacje 2013 / albania
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wakacje 2013 / albania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 19:34    Temat postu: wakacje 2013 / albania Odpowiedz z cytatem

witam. jako iz powoli zblizaja sie wakacje 2013 czas najwyzszy zaczac planowac Smile no i w tym roku padlo, ze moze by tak odwiedzic Albanie, konkretnie miasto Ksamil.
w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos z was/znajomych byl moze jakos niedawno w albani? podzieli sie informacjami (co,jak,gdzie, za ile itp...)???
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też robię przymiarkę do Albanii.Czytałem trochę na forach. Mam obawy. .Podobno brudno , płatność tylko gotówką .Ceny z powietrza(chociaż jak piszą nie są wysokie).Chętnie wysłucham opinii osób które już były w Albanii
Jeśli się nie zdecyduję, to jak co roku wyląduje po raz piąty w Bułgarii.Może masz jakieś namiary na kwatery w Byala ? Na plażę chodziliście ( jeździliście )Kara Dere ? Jak się zdecyduję na Byala to jeszcze powrócę do tematu.
Kolega (forumowicz) Zereb poleca nadmorską miejscowość na Ukrainie .Z tego co pisze jest obcykany w podróżach w tamten rejon.Ja mam obawy. Może nie słuszne.Obejrzałem kilka filmików na Youtube z Ksamil. To nie moje klimaty Za dużo ludzi. Wolę ustronne mieścinki,z dala od zgiełku.Pewnie jadąc samochodem w ciemno , coś by się znalazło.
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz...nie mam jakiegos sztywno okreslonego celu wyjazdu Smile jak nam cos odbije to pojedziemy gdzies indziej - albo znow bulgaria (z tym ze teraz raczej osiedlimy sie na polnocy - moze Balchik?), albo przejedziemy albanie i do grecji zawiniemy....albo na krym skoczymy...narazie w planach jest albania i pod nia sie szykujemy Smile

co do byala to miasteczko jest rewelacyjne!!! nie jest za duze, ale jest w nim wszystko co potrzeba :-)do tego niezla baza wypadowa w sumie dla calego wybrzeza bulgarii Smile do nesebaru jest ok.30km, do obzor 5, do varny 70 itp,itd..w 3 godziny przejedziesz od byalej do chyba kazdego zakatka na wybrzezu Bg Smile no i ta Kara Dere...ehh...nasza Laguna Smile
Jesli szukasz noclegu to ja od kilku lat mieszkam w Quest Hause Eleonor - ostatnio za pokoj 3-ke (ale duza , tak ze mieszkalismy w cale 5 osob- 2 dorosle, jeden nastolatek+ 2 dzieci) placilem 55Lew Smile w razie czego jakby sie tam wybieral to zadzwon do wlascicielki i sobie poprostu zrob rezerwacje...no to tyle w skrocie Smile jakbys mial jeszcze jakies pytania nt.byalej lub z grubsza Bg to wal smialo Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
adam-katowice
*
*


Dołączył: Jan 09, 2011
Posty: 22

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku byłem w Rawdzie ,a teraz jadę do Byala mam nie drogi hotelik zarezerwowany razem z basenem.Relax Guest House rezerwacja poprzez booking.http://www.booking.com/hotel/bg/relax-hotel.pl.html
_________________
VOYAGER BLACK LINE 3,3 2000 r<br> + lpg sekwencja brc http://www.motonews.pl/chrysler/news-89-voyager-limitowana-seria-blackline.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może Maroko i szczyt Jabal-toubkal-jakies 4000 m.n.p.m.-dla miłośników czegos trudniejszego niz hotel all inclusive z basenem? Very Happy Very Happy Very Happy
Do tego mozna zwiedzic Casablankę i Marrakesz...Cały wyjazd z przelotem w grupie jakies kilkanaście osób z wszystkimi kosztami koło 2000 pln.(noclegi -hostele)na 10 dni....Oczywiscie organizacja samodzielna.Kolega był w 2012----mam wszystkie dane---ale wyjazd planuje dopiero na 2014 Sad ---kasę muszę uzbierać bez uszczerbku na zyciu codziennym Very Happy.Jak ktoś potrzebuje info -mogę kolege polecic ,który przedstawi szczególy-co i jak załatwiać z jakiego transportu korzystać ...etc...podróż economy-nie dla nadzianych i leniwych Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzmi obiecujaco.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dożyję ,latem 2014 lecę-a w 2013 od wiosny organizuje ludzi Very Happy
Bilety lotnicze tam i z powrotem jakieś300-600 pln z Berlina-ale trzeba grubo wcześniej rezerwować----kolega ma fachowca od tego typu operacji ,łącznie z planowaniem podróży...Ksiądz,który od chyba 15 lat zwiedza świat w ramach jakichs misji-pomoże przy organizacji i wyszukiwaniu i bukowaniu biletów-----mistrz w swoim fachu-podróżniczym(jak z posłaniem katolickim-to juz mnie nie interesi) Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dozyje to tez gdzies rusze dupe. moze wchodzenie na 4000 w afrykanskim upale nie jest moim szczytem marzen, ale napewno tez nie lubie siedziec w gettcie dla turystow z basenem i sztuczna trawa:P
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w formie ciekawostki dodam---taksówka -ok.200 km -ok.30 pln wyszło na osobe Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
jak dozyje to tez gdzies rusze dupe. moze wchodzenie na 4000 w afrykanskim upale nie jest moim szczytem marzen, ale napewno tez nie lubie siedziec w gettcie dla turystow z basenem i sztuczna trawa:P

W tym roku ruszam na pare wycieczek PTS-em(bo z tyłu jak wywale siedzenia ,to zmieszcze 2 osobowy materac,na którym sie wyspie)w tatry polskie i słowackie-Rysy,Gerlach,Orla perc...etc...Takie wypady po pare dni Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez uzywalem pontona jako kampera:) 2 osobowy intex wchodzi bez problemu. do tego rowerki,elektryczna pompka,jakas butla z gazem i sie lata 80te przypominaja:) tylko auto inne wtedy bylo. Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehehe-to jeden z powodów dla ,którego go kupiłem Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Bilety lotnicze tam i z powrotem jakieś300-600 pln z Berlina-ale trzeba grubo wcześniej rezerwować----

no tu sie zgodze...ostatnio znalazlem oferte do Izraela (tel a viv) za cos koo 300zl Smile

>kolega ma fachowca od tego typu operacji ,łącznie z planowaniem >podróży...

no tu to bym radzil mocno uwazac z planowaniem...wujek,wujka ciotecznego brata tez kiedys zalatwial...wiesz ja tam mlody gowniarz jestem ale kilka razy mialem mozliwosc organizacji takiego dalszego wyjazdu i ZAWSZE jest tak ze zglasza sie 40chetnych a potem z czasem wymiekaja i zostaje 2 gora 3..do tego ten znajomy od wujka sie okazalo ze owszem organizowal ale zaraz po okupacji w 45roku i nie tam gdzie my planowalismy jechac - ale uwaza ze to to samo Smile
nie chce cie dolowac czy cos ale z kwota 2kzl do afryki to co najwyzej mozesz dotrzec! owszem spac mozna na klepisku, żreć mozna toco sie zlapie, ale za glupia wode butelkowana zaplacisz duuuuzo, a kranowke musisz albo uzdatnic tabletkami albo gotwac - a butli z gazem w samolocie nie przewieziesz itp,itd...pozatym do afryki to raczej juz chyba zaszczepic sie trzeba wiec z tego co pamietam chyba 6 lub 9 miesiecy wczesniej cza zaczac brac szczepionki i tez swoje kosztuja...do tego ubezpieczenie jakies cza wykupic bo sraczka cie chyci i za miejscowego szamana zaplacisz tyle ze u nas na oddziele to by cie ordynator na rekach nosil...pozatym afryka to kontynent "lapowek" i innych podarkow i dowodow wdziecznosci - taka mentalnosc....wiecej mi sie nie chce pisac
ale osobiscie uwazam ze chcac tam jechac i naprawde cos zwiedzic ,a nie tylko wysiasc, "polazic po placu" i wrocic to cza dysponowac kwota ~10-15kzl i miec ze 3-4 tyg czasu - albo wszystko perfekcyjnie zaplanowac i miec cala mase szczescia by wszystko wyszlo jak bylo zaplanowane....a to raczej nierealne Smile

Ps. ja osobiscie nigdy nie jezdze do allinclusiv..malo tego !nigdy nie bylem na zorganizowanych wczasach Smile nie stac mnie ..pozatym nie lubie byc uwieziony w jednym miejscu, nie lubie jak ktos mi ustala pore posilkow, menu, cisze nocna itp... Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może , taki hardkor, pociąg Moskwa - Władywostok, tylko wątroba musi być sprawna Smile
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys tam pojade ale na moto (lub od biedy autem)...bo narazie nie chce mi sie siedziec tydzien w pociagu Smile
PS. na necie jest relacja parki jakis mlodych harcerzy ktorzy jechali jakims Ziłem zawiesc dzwony dla jakiegos polskiego kosciola do Wladywostoku...polecam poszukac i przeczytac Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcyś -minionego lata była w Maroku ekipa kumpla-wyszło im po ok.2 k pln---Nooo całej afryki nie zwiedzili,ale w paru miejscach byli-pojedli i popili,nie specjalnie oszczedzali-i się zabawili....takze spox Very Happy .Co do wycieczki motocyklowej-byłem raz z kumplami czubami-harlejowcami (nie takimi burakami niedzielnymi -co na codzień za krawaciarzy robia a w niedzielę na nowym motorku i w nówce skórce ,głupa rżną)w Karpatach rumuńskich....Polecam,ale tylko w dużej grupie i dla twardzieli Very Happy niezbyt tam bezpiecznie-jesli chodzi i o pogode ,i o szlaki,i o ludzi,a szczególnie o policje............noo ludzie z tego najlepsi (w wiekszości).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Mar 02, 2013 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie przesadzaj prosza cie!!! rumunskie karpaty to zadne cuda na kiju! "bywam" tam praktycznie co rok od jakis 14? lat Smile w gorach cza uwazac tylko na dzikie psy i miejscami na niedzwiedzie - dokladnie tak samo jak u nas w tatrach- o ile dzikich psow spotkalem setki - 99,9% sa calkiem spokojne i nawet jakby leniwe - ale raz mnie jeden dziabnal Smile to niedzwiedzia nie dane mi bylo zobaczyc...nie trzeba jezdzic w grupie i nie trzeba byc twardzielem by jechac do rumunii!
zjezdzilem swego czasu chyba wszystkie miasta/miejscowosci/miejsca warte zobaczenia w rumunii, jeszcze w czasach gdy nie byl to kraj uwazany za bezpieczny przez zagranice(zreszta chyba do dzis niektorzy tak sadza), zjezdzilem setki kilometrow po drogach ktore byly tylko na mapie, spalem w gorach na transfogarskiej razem z pastuszkami, bylem nawet na wiejskiej rumunskiej dyskotece w remizie Smile i wierz mi - wcale sie nie uwazam za hardcorowca i wcale nie uwazam rumunii za hardcorowy kraj.
szkoda tylko ze tak szybko sie europeizuje - za pare lat bedzie tam bardzo podonie jak u nas...poprostu szara rzeczywistosc...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 12:15    Temat postu: Re: wakacje 2013 / albania Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
witam. jako iz powoli zblizaja sie wakacje 2013 czas najwyzszy zaczac planowac Smile no i w tym roku padlo, ze moze by tak odwiedzic Albanie, konkretnie miasto Ksamil.
w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos z was/znajomych byl moze jakos niedawno w albani? podzieli sie informacjami (co,jak,gdzie, za ile itp...)???


Pojechałem do Ksamil 2011 zwabiony opisem z przewodnika zachwalającym to miejsce jako "dzikie", nieskażone cywilizacją... Na miejscu okazało się, że to był wielki plac budowy, hotel na hotelu a na tym jeszcze jeden hotel Smile. Kiedyś była to wioska pod Sarandą, zamiast hoteli - gaje pomarańczowe. Na szczęście przyjechałem w czercu przed ichnim sezonem, który zaczyna się od 1 lipca więc ludzi było jeszcze niewiele. Sama wioska niezbyt ciekawa ale ma dość interesującą linię brzegową, z plażami poprzedzielanymi skalistymi odcinkami, pozostałościami bunkrów Hodżry, z pięknymi widokami na Korfu -jak ktoś umie może przepłynąć to naprawdę blisko. Mają też dość długą promenadę. Polecam tzw. 3 wyspy, jest tam dość dużo miejsca na plażowanie i restauracja pod tą samą nazwą - serwują małże we wszytkich smakach. Niedaleko na południu jest obiekt archeologiczny Butrint - duży, bardzo stary i ciekawy, sama wycieczka to około 10 km.
Jeśli jechać drogą z Macedonii to polecam drogę przez Korczę i najdziksze rejony kraju, niesamowite górskie widoki ale kiepska nawierzchnia. Można też przez Vlore, wtedy mamy widok na morze.
Przed sezonem nocleg w 2 osobowym pokoju z aneksem kuchennym i łazienką za 7 EUR, Toni's Bar and Hotel - polecam, przemiły własciciel, wielbiciel rocka. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki TS za uwagi Smile na necie malo informacji o tym kraju wiec kazda wiadomosc jest na wage zlota Smile jak nam sie nie spodoba w ksamilu to pojedziemy gdzies indziej...saranda albo na grecje...nei mamy jakis sztywnych planow wiec nie powinno nas nic ograniczac oprocz terminu urlopu Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group