www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 98 3.0 A604 - Brak wstecznego biegu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 98 3.0 A604 - Brak wstecznego biegu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
autolubin
*
*


Dołączył: Feb 03, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 19:06    Temat postu: Voyager 98 3.0 A604 - Brak wstecznego biegu Odpowiedz z cytatem

Jestem posiadaczem grand voyager 98r. 3.0. Nagle skończył mi się wsteczny. Do przodu jedzie idealnie, wszystkie biegi wchodzą płynnie, żadnych szarpnięć. Jak wrzucam wsteczny to tak jakby się bieg "zapiął" może cofnie powoli z 10-20cm i koniec. Zachowuje się jak na neutralu. Mogę gazować i nic. Im cieplejszy to już nawet tych 10 cm nie cofnie. Czytam, że mogą to być tarczki, chociaż niektórzy twierdzą , że jak tarczki się skończą to powinien na wstecznym jechać do przodu. Inni piszą o tłoczku wstecznego. Proszę o pomoc i wypowiedzenie się w moim temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 14:12    Temat postu: A604 Odpowiedz z cytatem

Witam. Skrzynia do remontu. Komputer zapina wsteczny ale ciśnienie gdzieś ucieka. Bez rozebrania skrzyni nie da się zdiagnozować co dokładnie poszło...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
habs
*
*


Dołączył: Sep 21, 2005
Posty: 125
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś miałem tak samo , okazało się że w skrzyni jest blaszka 3-4mm grubości w kształcie litery H spinająca obejmę i ta blaszka złamała się na pół . Po zdjęciu miski znalazłem dwie połówki na jej dnie , pospawałem założyłem i wsteczny powrócił , możliwe że i u Ciebie wystąpiła ta awaria .
_________________
voyager 3.3 96r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta blaszka występuje ale w skrzyni 3-biegowej. A 604 jest 4- biegowa.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
autolubin
*
*


Dołączył: Feb 03, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek zrzucam skrzynię. Mam nadzieję, że jak ją wybebeszę aby dostać się do kosza wstecznego to uda mi się ją poskładać spowrotem Smile Rozumię, że mój problem wg tego schematu http://www.makcotransmissionparts.com/mm5/graphics/Catalog-pdf/A604.pdf leży w rzędzie B, C ? Jesli tarcze to reverse lub low/reverse.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
autolubin
*
*


Dołączył: Feb 03, 2013
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ciężkich trudach skrzynia zrzucona i rozebrana. Olej czysty czerwony. Na magnesiku trochę mułu. Spalone 2 tarczki reverse. Tarczki low reverse w dobrym stanie. Pzdr i dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group