www.asu.pl :: Zobacz temat - Mustang sn95 - widział ktoś?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mustang sn95 - widział ktoś?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 8:58    Temat postu: Mustang sn95 - widział ktoś? Odpowiedz z cytatem

Oglądał ktoś tego mustanga?
3.8 i manual to dobre połączenie? ...pytam bo jestem jednak zwolennikiem automatów:)
http://moto.allegro.pl/ford-mustang-sn95-3-8-lpg-i2983125292.html
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.8 w manualu moze dawac przyjemnosc z jazdy natomiast jezeli przyjdzie Ci wymieniac sprzeglo to szykuj sie na wiekszy wydatek.

Spalanie ktore podaje sprzedajacy jest calkim realne.
Co do ceny to ja bym staral sie urwac tysiaka.

Niektorzy twierdza ze 3.8 ma problem z uszczelkami pod glowica.
Mialem 2 mustangi 3.8 w tym jeden z gazem i takiego problemu nie mialem.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod maską widzę silnik seryjnie montowany do forda windstara i lincolna continentala a może jeszcze gdzieś... .
Pompa wspomagania w tych silnikach z reguły głośno chodzi i nie znaczy wcale że już sie skończyła. Silnik generalnie jak to na v6 ładnie bulgocze co prawda nie tak jak v8 ale zawsze. Nie wiem na ile to prawda bo sam nie doświadczyłem chociaż raz zagotowałem nawet wodę w moim, ale chodzą tez opinie że uszczelka pod głowicą siada. Mysle że chłopaki coś ciekawego ci powiedzą napewno jeszcze bo tu raczej więcej takich co mieli ten silniczek w autach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem w lincolnie ten silnik to mi palił 10-23 l/100 czystej benzynki. Jak się rozbujał to potrafił byc naprawdę ekonomiczny, najwiecej jednak pił po mieście przy rozpędzaniu gabloty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukasz auto do jazdy nacodzien czy czegos na weekend?
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej na codzień, codzienne dojazdy do pracy i czasem jakis wypad...
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zareklamuje swoje auto.

https://www.youtube.com/watch?v=MB4J1Jo_Zjo

https://www.youtube.com/watch?v=r2zUV2f73Ok

Niestety cos sie z dzwiekiem powalilo po wrzuceniu na youtuba.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, szukałem T-birdów 4.6V8 ale się poddałem:)
Z którego roku jest Twój bo bez urazy, ale po silniku, zderzakach itp nie mogę się połapać;-)
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto jest 89r.Orginalnie byl 3.8 z kompresorem, fajnie sie to zbieralo ale niestety silnik byl mocno awaryjny wiec wymienilem na 5.0.
Orginalna maske,lampy trzymam w piwnicy i oddaje z autem.
Zderzak niestety odsprzedalem znajomemu.
Jak przyjedziesz i sie przyjedziesz to na 99% sie dogadamy Smile
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JaBolek był u mnie tym autem i mogę polecić. Robi świetne wrażenie gdy się patrzy w lusterko i widzi się te maskę:)

Wracając do mustanga:)
Nie polecam 3.8 Z tymi uszczelkami to tak jest, że albo trafi się na auto co miało świeżo wymienione uszczelki i jest git albo tylko patrzeć kiedy walną. JaBolka niebieski mustang nie miał problemu z uszczelkami bo poprzedni właściciel je robił ;D Dzwonił do mnie w poszukiwaniu uszczelek:D
Ten czerwony mustang w ciągu ostatnich 5 lat był sporo razy na allegro:) Kiedy ja zaczynałem wystawiać swojego on się pojawił i wtedy też był z wydmuchaną uszczelką pod głowicą.
Pompę można zrobić albo kupić na rockauto. Sprzęgło docisk to trzeba uważać bo w Polsce w internecie sprzedają sprzęgła, które nie wytrzymują długo. Mieliśmy z kolegą to nieszczęście kupić zestaw Sachs i się skończyło wymianą tarczy. Niedawno robiłem sprzęgło w mustangu i całość wyszła mnie jakieś 1500zł + części bo to sprzęgło docisk uszczelniacze, olej i linka od sprzęgła też ją powinno się wymienić. Cena więc za tego mustanga wydaje się być troszkę przesadzona Jak za 15tyś można kupić już porządnego mustanga GT lub GTS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nie polecam 3.8 Z tymi uszczelkami to tak jest, że albo trafi się na auto co miało świeżo wymienione uszczelki i jest git albo tylko patrzeć kiedy walną. "

Tego Alexander nie rozumiem zabardzo, bo akurat ja miałem auto co nie miało robionej uszczelki ani przed zakupem ani po więc raczej bym tego nie globalizował.


"Ten czerwony mustang w ciągu ostatnich 5 lat był sporo razy na allegro:)"

Moje auto też było 5 razy wystawione jak sprzedawałem i nie bardzo wiem co to wnosi do sprawy.

A chłopak jak obejrzy , zdecyduje się i zbije jeszcze cenę , to napewno lepiej wyjdzie cenowo niz 15 tyś. , a co ważniejsze jeszcze jak był dużo razy na alledrogo to tym bardziej cenę zbije
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 0:09    Temat postu: Re: Mustang sn95 - widział ktoś? Odpowiedz z cytatem

kelpin napisał:
Oglądał ktoś tego mustanga?
3.8 i manual to dobre połączenie? ...pytam bo jestem jednak zwolennikiem automatów:)
http://moto.allegro.pl/ford-mustang-sn95-3-8-lpg-i2983125292.html

Nie znam,ale spalanie 13 do 15 - żart.Mam V8 5,0 manual, który spala 25 litrów benzyny,a gdyby mial gaz,spalalby go ze 27 l.3,8 pali niewiele mniej,a kolo 20 l na pewno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 9:51    Temat postu: Re: Mustang sn95 - widział ktoś? Odpowiedz z cytatem

redneck1 napisał:
kelpin napisał:
Oglądał ktoś tego mustanga?
3.8 i manual to dobre połączenie? ...pytam bo jestem jednak zwolennikiem automatów:)
http://moto.allegro.pl/ford-mustang-sn95-3-8-lpg-i2983125292.html

Nie znam,ale spalanie 13 do 15 - żart.Mam V8 5,0 manual, który spala 25 litrów benzyny,a gdyby mial gaz,spalalby go ze 27 l.3,8 pali niewiele mniej,a kolo 20 l na pewno.


Albo jezdzisz z gazem w podlodze albo masz cos spiepszone.

Mustang 3.8 MT palil mi w trasie mniej niz 9 a po warszawie w okolicach 13.
Tbird 5.0 sporo wiecej wazy a spalanie w trasie okolo 10 natomiast po warszawie 16.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i się zaczyna kto co ma:)
Jan mi mustang pali 13-15l a jak używam go okazjonalnie do jazdy w sobotę gdy nie ma korków i mam wyłączoną klimatyzację to spala koło 11l
Możesz mieć nieszczelność na rękawie idącym o dwlewu paliwa bo między tymi gumami co tam ą robi się nieszczelność i nie czuć w czasie jazdy lub ew. jakieś opory toczenia np od tych kiepskich zacisków bo one nie lubią stania:)

Adriano czyli miałeś mustanga 3.8 od nowości z salonu i przez długie lata użytkowania nie robiłeś uszczelek pod głowicąSmile jakoś mi się w to nie chce wierzyć:)
Wszystko zależy od układu chłodzenia w tym auciei uszczelek jakie zastosuje się po wymianie seryjnych. Na wzmocnionych APEXa mój dawny mustang jeździ już 6ty rok na LPG
Zazwyczaj z mustangami jest tak,że jak przechodzą często z rąk do rok to później ktoś kto chce zrobić auto dla siebie musi wydać sporą kasę:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi;)

Spalanie mało ważne jak się ktoś decyduje na takie auto. Chociaż rzeczywiście 25l/100 to mi palił 9 metrowy, 3 tonowy lncoln V8 po mieście;-)

Wracając do tematu, z tymi uszczelkami 3.8 to nie jest tak, że w pierwszych latach produkcji odkryli, że głowice za słabym momentem były dokręcane? zabijcie mnie,nie wiem gdzie czytałem, haynes?
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację:) Chodziło także o te długie szpile na których trzymały się głowice. U mnie jednak wszystkie były dobrze dokręcone a i tak uszczelki szły. Po zimie często szwankowały czujniki temperatur i termostaty. Co też powodowało przegrzanie:) Kabel idący z czujnika temperatury do deski rozdzielczej szybko na skutek bliskiej odległości od bloku tracił izolacje i można było zobaczyć ciekawe odczyty temperatury na desce. W 1996 roku poprawiono kilka rzeczy jednak uszczelki pod głowicą podały jeszcze w windstarach,taurusach i mustangach do 1999. na Mustang Klub Polska ten problem już zgłaszaliśmy i nawet z forda przyszła odpowiedź na mojego maila z 2005 roku, że była zgłaszana akcja serwisowa tych aut no i inne pierdoły że coś w stylu pragniemy dołożyć wszelkich starań aby nasze auta.... itd:)
Miałem kilka tych mustangów i mogę poradzić Ci tak. Jak kupować to z dobrym silnikiem i skrzynią bo remonty mogą pochłonąć kupę kasy a na 100% tego potem nie odzyskasz przy sprzedaży. Mustang GT jest fajniejszy 4.6 czy 5.0 Jedni napiszą że 4.6 inni że 5.0 lepszy ale i tak osiągi będą podobne i różnicy nie zauważysz(nie są to nowe auta). Na dobrego bezwypadkowego stanga GT trzeba dać między 17-30k jak masz tyle kasy na mustanga GT będziesz miał fajne auto:) tam wysiadają tylko zaciski i silniki krokowe jak się jeździ okazjonalnie.

Ten mustang w ogłoszeniu to już padaka do tego to golec. Nie ma elektrycznych szyb czyli panelu z centralnym zamkiem. Szyby też podgrzewanej pewnie nie ma z tyłu. Niby to nic ale mam jedno auto bez centralnego i elektrycznych szyb w domu i jak 4 inne mają takie wyposażenie to jakoś potem szuka się przełączników...

Podsumowując
Mustang 3.8 wolny(150KM) niektóre mają kaganiec do 180km/h(2 z moich niestety miały) lecą uszczelki pod głowicą ale mniej palii za 7-11k kupisz takiego któremu nic nie dolega(ostatnio za 7500 kolega kupił czarnego w idealnym stanie)
Mustang 4.6/5.0 silniczki krokowe( przy włączeniu klimy siadają obroty) i zaciski hamulcowe siadają najczęściej ale masz za to bezawaryjne V8 220KM minus to co ubyło przez lata w zupełności wystarczy.Jak auto nie było kasowane to znajdziesz na niego potem klienta. Z 4.6 były problemy pamiętam, że paru osobom mój mechanik robił panewki przy przebiegu 170tyś mil. Mój 5.0 ma 240tyś mil drugi miał 137tyś i obydwa są ok tzn ten pierwszy bo w drugiego wjechała navarra:D i już go nie ma:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
No i się zaczyna kto co ma:)
Jan mi mustang pali 13-15l a jak używam go okazjonalnie do jazdy w sobotę gdy nie ma korków i mam wyłączoną klimatyzację to spala koło 11l

Wszystko mozliwe,ale mam akurat dwa V8,każdy 5 l,i każdy spala po 25 l.
Tyle,że mustang manual,a jeep automat.
Masa jeden 1800,drugi 1600.
W mustangu chyba padla jedna lambda,ale zanim padla,palil mniej wiecej tak samo.


I ja wierze w to co widze,a nie w opowieści z zielonego lasu-przy czym mozliwe,ze moje 2 auta i nastepne jakies 5000 jeepów z jeep.orga sa spieprzone Wink
Bo wiekszośc pali wlasnie tyle.

Przy czym nie twierdze,że przy bardzo spokojnej jeździe,chuchaniu na auto nie moze palic 15.Ale ja normalnie jezdzę i nie chucham Smile

Pozdr Alex.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluchajcie. ja sie nie znam na fordach a na mustangach zwlasza Wink

wytlumaczcie mi tylko jedno. jaka konstrukcje zasilania i samego silnika ma 5.0 ford ze spala 25 litrow wachy gdzie 5.0 f-body nie zaleznie czy tbi (gaznik elektroniczny zasilany dwoma wtryskiwaczami, po jednym na kazdy rzad) czy tpi (full injection) spala przy spokojnej jezdzie 11-13 a przy katowaniu nie chce wziac wiecej niz 19-20 przy zblizonej masie pojazdow.

rozumiem ze ford to nie gm. ale roznica az 10 litrow?

moze po prostu ktos ma wywalone sondy i lejace wtryski bo normalnie nie potrafie tego wytlumaczyc. no chyba ze ktos na podstawie swoich samochodow okresla "ze wszystkie tak maja" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 23:54    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za wcinkę,ale ja mam pontona 2.3 wszelkie źródła jakie wertowałem twierdzą że pali od 9-trasa do 13 miasto.Ja najniższe miałem 15 w mieście ale to była męczarnia nie jazda,normatywnie mam 17 lato do 19 zima w mieście.Auto jeździ dużo ale na krótkich odcinkach i często z dużym obciążeniem.Liczniki nie kłamią bo jeździłem z navi żeby to sprawdzić.Miałem też palio 1.4 przepalające 19-22 gdzie testy fabryczne fiata twierdziły iż 1.6 nie jest w stanie przepalić więcei jak 16(gość który uczesniczył w testach)fakt w moim był nieszczelny dolot ale moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o spalanie takie rozbieżności są możliwe.
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sugerujesz ze roznice w spalaniu do 10 litrow sa mozliwe i powolujesz sie na fiata i pontiaka w manualu z 4 cyl?

my mowimy o bardzo konkurencyjnych autach z taka sama pojemnoscia i zblizona masa.

ja rozumiem ze chciales sie przylaczyc do dyskusji ale wez podaj cos zblizonego rozmiarami. wtedy bedzie to porownywalne Wink

no i czy my ciagle rozmawiamy o w miare uregulowanych silnikach czy zalewajacych niedogrzanych wrakach. bo to roznica i wtedy moze palic 50 na 100. ale nie tworzmy z tego zasady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"moje 2 auta i nastepne jakies 5000 jeepów z jeep.orga sa spieprzone "

NIE OZNACZA:


HarryAngel napisał:
ktos na podstawie swoich samochodow okresla "ze wszystkie tak maja" Wink


To celem wyjaśnienia i zachęty do dokladniejszego czytania.
Albo dokladniejszego cytowania.


Normalnie ci nie odpisuję i nie będę, to byl wyjatkowy przypadek.


Ostatnio zmieniony przez redneck1 dnia Nie Lut 03, 2013 11:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan może masz przedłubanego tego mustanga:) Jak będziesz w okolicach Warszawy to wpadnij:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Jan może masz przedłubanego tego mustanga:) Jak będziesz w okolicach Warszawy to wpadnij:)

Nie,standard.
Mechanik ,który go naprawial,obejrzal dośc dokladnie.

Spalanie jakie wiekszość podaje jest nierealne.


Ostatnio zmieniony przez redneck1 dnia Nie Lut 03, 2013 12:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Jan może masz przedłubanego tego mustanga:) Jak będziesz w okolicach Warszawy to wpadnij:)

Faktem jest, że nie sprawdzałem górnej granicy spalania ale mi nawet 3.8 kiedyś tyle paliło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:

Faktem jest, że nie sprawdzałem górnej granicy spalania ale mi nawet 3.8 kiedyś tyle paliło

Mustang i jeep maja normalne ustawienia silnika,powymieniane wszystkie elementy zaplonu od cewek,posprawdzane kompresje,wtryski,cisnienia na listwach.Silniki nie są modyfikowane ani nie byly.
Nie ma blędów.
Jeżdżę szybko,częste zrywy,ale bez przesady.
I mam takie spalanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="HarryAngel"]sugerujesz ze roznice w spalaniu do 10 litrow sa mozliwe i powolujesz sie na fiata i pontiaka w manualu z 4 cyl?

my mowimy o bardzo konkurencyjnych autach z taka sama pojemnoscia i zblizona masa.

ja rozumiem ze chciales sie przylaczyc do dyskusji ale wez podaj cos zblizonego rozmiarami. wtedy bedzie to porownywalne Wink

CZY TU NAPRAWDE TRZEBA PISAĆ DUŻYMI LITERAMI ŻEBY BYŁO ZROZUMIAŁE.WIĘC CHODZI O TO ŻE SKORO 5 L RÓŻNICY W 1,5 LIRTOWYM MOTORZE JEST JAK NAJBARDZIEJ REALNE,TO 10 L ROZDIEŻNOŚCI W 3 LITROWYM RÓWNIEŻ. Wink
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak spalaja mustangi:
http://www.fueleconomy.gov/feg/PowerSearch.do?action=noform&path=1&year1=1994&year2=1994&make=Ford&model=Mustang&srchtyp=ymm
Tak spalaja Jeepy:
http://www.fueleconomy.gov/feg/PowerSearch.do?action=noform&path=1&year1=1994&year2=1994&make=Jeep&model=Grand%20Cherokee%204WD&srchtyp=ymm
A tak firebirdy/camaro:
http://www.fueleconomy.gov/feg/PowerSearch.do?action=noform&path=1&year1=1996&year2=1996&make=Chevrolet&model=Camaro&srchtyp=ymm

A wracajac do mustanga 3.8 to jesli juz sie zdecydujesz na v6 to szukaj z manualna skrzynia.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze taka mala ciekawostka.

Mustang 96 3.8 v6 do setki rozpedza sie w 9.9 a cwierc mili przejezdza w 17.3
Natomiast 1994 Ford Thunderbird LX V6 8.8 16.4
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wygląd..... chyba wolę mustanga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JaBolek napisał:
Tak spalaja mustangi:
http://www.fueleconomy.gov/feg/PowerSearch.do?action=noform&path=1&year1=1994&year2=1994&make=Ford&model=Mustang&srchtyp=ymm
Tak spalaja Jeepy:
http://www.fueleconomy.gov/feg/PowerSearch.do?action=noform&path=1&year1=1994&year2=1994&make=Jeep&model=Grand%20Cherokee%204WD&srchtyp=ymm
A tak firebirdy/camaro:
http://www.fueleconomy.gov/feg/PowerSearch.do?action=noform&path=1&year1=1996&year2=1996&make=Chevrolet&model=Camaro&srchtyp=ymm

A wracajac do mustanga 3.8 to jesli juz sie zdecydujesz na v6 to szukaj z manualna skrzynia.

Pobozne życzenia/reklama fabryki.

Miasto mustang 16 l-nierealne.
Jeep bliżej prawdy-kolo 20,ale tez za malo.

To co zacytowaleś może da się osiagnac,jeżdżąc fabrycznie nowym samochodem,na fabrycznych kolach i jak emeryt.
Ale wystarczy zalozyc ciut szersze/wieksze kola,i miec trochę zuzycia pojazdu-18 lat - i juz mamy inny wynik.
A w końcu nie chodzi o spalanie teoretyczne nowego mustanga czy jeepa,ale o rzeczywiste,jakie będzie w 18-letnim pojeździe,bo taki chcemy kupic.
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan niestety mylisz się:) Testowaliśmy latem mustangi 5.0 HO z manualną skrzynią i automatem i 4.6 z manualem. Przy jeździe bez piłowania może troche eco jazdy w tym było spokojnie zeszliśmy do 13l o dziwo 4.6 palil więcej. Jeep faktycznie. Sam sprawdziłem starym grandem z 1995 chyba z V8ką to w korku zeżarł 25l/100km Mieszkam przy najbardziej zakorkowanym skrzyżowaniu na wyjeździe z Warszawy i tam nie jeden ford USA upiekł sobie uszczelki pod głowicąSmile od stania w korku w upałWink więc jazda w tych okolicach ma mało wspólnego z trasąSmile Nie spodziewam się cudów,że mustangi nagle spalą 7-9litrów/100km ale na serio Ty chyba masz ciężką stopę jeśli chodzi o mustanga:) Jak cisnąłem swojego V6 w automacie to zeżarł mi cały zbiornik na odcinku 120km potem był potrzebny mały remoncik:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sa to dane producenta tylko srednia wyliczana na podstawie danych podawanych przez urzytkownikow od mometu wypuszczenia pojazdu z fabryki az do dzis.
Dane to np w przypadku nowego aurisa hybrydy zmieniaja sie dosc znacznie z dnia na dzien. Natomiast w przypadku aut starszych zmiany sa bardzo nieznaczne.

Niewiem jaki masz styl jazdy ale 25l w mustangu to bardzo duze spalanie natomiast 25l w jeepie to juz mniej dziwne (oplywowosc cegly)
5.0 w mustangu wedlug stronki (15.7) ten sam silnik w fordzie bronko 19.2.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 23:21    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Nie ma ciężkiej nogi,tylko po to kupił takie auto żeby z jego mocy kożystać i słusznie Confused Wink
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jezdzilem z gazem w podlodze to max spalanie mialem 27
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Jan niestety mylisz się:) Testowaliśmy latem mustangi 5.0 HO z manualną skrzynią i automatem i 4.6 z manualem. Przy jeździe bez piłowania może troche eco jazdy w tym było spokojnie zeszliśmy do 13l o dziwo 4.6 palil więcej. Jeep faktycznie. Sam sprawdziłem starym grandem z 1995 chyba z V8ką to w korku zeżarł 25l/100km Mieszkam przy najbardziej zakorkowanym skrzyżowaniu na wyjeździe z Warszawy i tam nie jeden ford USA upiekł sobie uszczelki pod głowicąSmile od stania w korku w upałWink więc jazda w tych okolicach ma mało wspólnego z trasąSmile Nie spodziewam się cudów,że mustangi nagle spalą 7-9litrów/100km ale na serio Ty chyba masz ciężką stopę jeśli chodzi o mustanga:) Jak cisnąłem swojego V6 w automacie to zeżarł mi cały zbiornik na odcinku 120km potem był potrzebny mały remoncik:)

Może to przez to,że koniem jeżdżę niewiele,więc nie ma duzo kilometrów,zeby porównać.Na krótkich odcinkach spalanie faktycznie może być wieksze-rozgrzewanie,częsty rozruch itd.

JaBolek-jeżeli rzeczywiste,to mozliwe,że jest celowo troche zanizone - bo jak podadzą prawdziwe,kto potem kupi takiego żarloka Wink - a częściowo może ja mam ciężką noge,ale nie aż tak bardzo Wink
Co do podawanego spalanie,u nas też często podaja zanizone-powód pewnie ten sam,żeby opinia byla lepsza.
I potem masz w ofercie,że bardzo ekonomiczny 5-litrowy 2-tonowy hamerykaniec ze spalaniem poldka Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan prawie kupiłem kolejną kobyłę wpłaciłem dziś zaliczkę:). Wpadaj na testy do Warszawy zrobimy pomiar:) silnik taki sam HO tyle, że automat:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Jan prawie kupiłem kolejną kobyłę wpłaciłem dziś zaliczkę:). Wpadaj na testy do Warszawy zrobimy pomiar:) silnik taki sam HO tyle, że automat:)

Dasz jakies zdjecia i wiecej informacji?
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero w sobotę we Wrocławiu odbieram:) Zdjęcia podeślę Ci w sobotę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Dopiero w sobotę we Wrocławiu odbieram:) Zdjęcia podeślę Ci w sobotę

Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umoczyłem kasę za lawetę. To 3.8 na rynek japonski po przeszczepie silnika i skrzyni z foxa. Fox stał 12 lat w serwisie u goscia i on przeszczepił silnik ale nie naprawił skrzyni. Skrzynia na śmietnik szarpie jak diabli masakra i tyle:/ Jedne zalety auta to felgi asymetryczne lampy z przodu(tylko na lewo a nie na prawo:D) i silnik na kutych tłokach który zaczął stukać po 20km:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Umoczyłem kasę za lawetę. To 3.8 na rynek japonski po przeszczepie silnika i skrzyni z foxa. Fox stał 12 lat w serwisie u goscia i on przeszczepił silnik ale nie naprawił skrzyni. Skrzynia na śmietnik szarpie jak diabli masakra i tyle:/ Jedne zalety auta to felgi asymetryczne lampy z przodu(tylko na lewo a nie na prawo:D) i silnik na kutych tłokach który zaczął stukać po 20km:/

Pójdzie na części czy naprawiasz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 14:24    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Nie kupił go
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dałbym więcej niż 2500:)
a nie 8k. Przód od cobry:) fajnie wygląda:P i ładne wnętrze gdyby ktoś reflektował to z chęcią odkupie wnętrze i felgi:) reszta na złom
Mam na oku białą crown victorie P71 2001 gość szuka czegoś co mniej pali i podoba mu się SHO więc może coś z tego wyjdzie. Odpuszczam teraz temat szukania mustangów GT bo wszystko już zobaczyłem z rynku wtórnego z lat 1992-2004 i to nędza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem czego oczekiwales za osemaka.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za ósemaka wiele razy kupiłem bardzo dobre auto. Twoje tłumaczenie oznacza że za jak ktoś zapewnia że skrzynia i cała reszta(poza luzem na wahaczu) jest super to może kłamać a np za 12tyś to nie? Przypominam że Twój Tbird jest poniżej 8k Smile więc robisz sobie antyreklamę:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daniel0
*
*


Dołączył: Jul 01, 2011
Posty: 48
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie 3.8. Smile

U mnie poprzedni wlascicel robil uszczelki. Podobniez zywotnosc w tym silniku to 200 tys km.

Jezeli chodzi o spalanie, to gazu na zwyklej instalacji w trasie na Mazury, gdzie jest sporo wioch i zakretow spalil mi 15 l, a na trasie do Piotrkowa Tryb trasa katowicka spalil mi 13 l. Jezeli chodzi o miasto, to nie przeliczylem do konca, ale co najmniej 20 l.
_________________
Jest: Ford Taurus Wagon

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
za ósemaka wiele razy kupiłem bardzo dobre auto. Twoje tłumaczenie oznacza że za jak ktoś zapewnia że skrzynia i cała reszta(poza luzem na wahaczu) jest super to może kłamać a np za 12tyś to nie? Przypominam że Twój Tbird jest poniżej 8k Smile więc robisz sobie antyreklamę:D


Moj to nie mustang i do tego nie ma znaczkow GT Smile .Pozatym ja w 90% dostaje propozycje zamiany...NIe bede sie chcwalil ale nawet na 2 gorskie rowery moglem sie zamieniac Very Happy
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ciagnac temat mustangow to rozjebanca sprzedalem za wiecej niz moge dostac za tbirda w stanie "cukierek"
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daniel0
*
*


Dołączył: Jul 01, 2011
Posty: 48
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz ile by Ci kasy zostalo, jak bys zaczal goralem jezdzic. Wink
Maly OT, Blazer zniknal z otmoto, a do typa sie nie dodzwonilem.
_________________
Jest: Ford Taurus Wagon

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniel0 napisał:
Zobacz ile by Ci kasy zostalo, jak bys zaczal goralem jezdzic. Wink
Maly OT, Blazer zniknal z otmoto, a do typa sie nie dodzwonilem.


Gosc ma cos z glowka nieteges...
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group