www.asu.pl :: Zobacz temat - chyba czujnik oleju?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chyba czujnik oleju?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 20:03    Temat postu: chyba czujnik oleju? Odpowiedz z cytatem

Panowie czy czujnik oleju znajduje sie po prawej stronie filtra oleju patrzac od strony wnetrza auta i jak on jest uszczelniony wzgledem bloku silnika. grand voyager 3,8 99r.dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 6:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile dobrze sobie przypominam to stojąc na wprost silnika czujnik jest po lewej stronie filtra, częsta usterką owego czujnika jest przepuszczanie oleju ale nie po gwincie tylko poprzez środek czujnika, olej dostaje się do wtyczki i zapala się kontrolka na desce rozdzielczej, koszt nowego czujnika to około 100zł, wkręcając nowy czujnik niczym go się nie uszczelnia, on fabrycznie ma na gwincie swego rodzaju uszczelnienie, najgorsza czynnością przy wymianie owego czujnika jest dobranie sobie klucza , mi w 2-ch warsztatach szybkiej obsługi nie mogli dać sobie rady z wymianą czujnika bo nie mogli dobrać klucza, dopiero na giełdzie samochodowej u handlarza takimi starociami znalazłem klucz taki jak kiedyś były do wymiany świeć, czyli wykonany z rury chyba o ile dobrze pamiętam fi 25 lub 27, typowe nasadki są za krótkie ażeby odkręcić czujnik
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie mam wrazenie olej leci wlasni po gwincie - blok silnika jest mokry od tego wejscia czujnika . chyba ze jest cos wyzej czego niestety nie widze.problem jest taki ze auto stalo 2-3 lata bez ruchu. na silniku, niektorych elementach zawieszenia, na poduszkach, lapach , jest mnostwo nalotu z rdzy.Problem mam podobny z woda- wszystko ,,splywa ,, w jednym miejscu- olej, woda. nie wiem czy to pompa , albo termostat. w zasadzie to pracujacy silnik te wode rozbija az jest mokra maska od spodu. teraz mam lekkie problemy z odpaleniem auta a chcialbym zamowic czesc i tak drepcze w miejscu. mam wrazenie ze niektore uszczelki popostu padly od tego ze auto bylo nie uzywane i zeschly sie. teraz auto przejechalo 150-200 km i zaczyna wychodzic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group