www.asu.pl :: Zobacz temat - el. otwierane drzwi
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

el. otwierane drzwi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Sob Gru 29, 2012 21:16    Temat postu: el. otwierane drzwi Odpowiedz z cytatem

Jako ze postanowiłem że mój Caravan nie idzie na sprzedaż bo za dobrze mi się nim jeździ , co jakiś czas go sobie modernizuje. Chciałbym do niego założyć el otwierane drzwi boczne i el. otwierana klapę tył. Teraz czy jest to wykonalne ?jakie przeróbki trzeba by wykonać czy seryjna instalacja elektryczna jest do tego przystosowana ? wystarczy coś podpiąć i będzie gadać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Gru 29, 2012 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat nie jest trywialny, a to tez zalezy jak chcesz to zrobic,
jesli chodzi o boczne drzwi, to trzeba zalozyc prowadnice, wrzucic elektryke (moduly)
jesli chodzi o tylnia klape to musisz miec silownik

a jesli chcesz miec to pozadnie, to musisz kupic boczek do tylniej czesci aby wsadzic tam silownik i ladnie to bedzie wygladalo
musisz kupic slupki (lub wyciac diury) aby dac przyciski do otwierania drzwi bocznych z poziomu drugiego rzędu
i najlepiej abyś miel możliwość otwierania calosci z pierwszego rzędu (czyli kupic panel podsufitowy), pomijam oczywiście pilota

do tego z tego co kojarzę musisz mieć moduł centralny, aby po naciśnięciu odpowiedniego przycisku otworzył odpowiednią rzecz

jeszcze dochodzi kilka metrów wiązek

według mnie gra nie warta świeczki, a jak gdzieś pojedziesz aby ci zamontowali zestaw to też lepiej zaśpiewają
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha to już wiem o co biega . Dzięki za info Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak chcesz to moge ci podeslac fotki jak to wyglada, albo znajdz na aukcji jakies auto w full wersji z elektronika
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega miał tylko, że w chryslerze Voyagerze fajne i praktyczne rozwiązanie jak ma się zajęte ręce. Z założeniem to bym sobie poradził (chyba). Może się orientujesz jaki może być tego kosz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bedzie ci ciezko dostac kompet, musisz poszukac z jakiegos rozbitka - najlepiej przodem

i jesli bedziesz kupowal to przed demontazem zweryfikuj czy autodomyk dziala

calosc?? trudne pytanie, ale bez konsoli w 2000 powinienies sie zmiescic chyba
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
zakładam, że całość instalacji jest podobnie skonfigurowana jak to zrobiono w PTS, więc opiszę swoje spostrzeżenia z mojego Pontonka.
Mam od pewnego już czasu taką wersję i istotnie to ciekawe i przydatne rozwiązanie - no i bajerek nie najgorszy!...
Ale serio - wykonanie takiego systemu w warunkach domowych jest raczej trudne (by nie napisać niemożliwe) a z pewnością nieopłacalne.
Po zakupie swojego ostatniego PTSa właśnie z takim elektrycznym ekstrasem, miałem awarię właśnie z domykaniem i rozebrałem niemal cały układ, by dotrzeć do przyczny awarii.

Ponadto (już później, po naprawie) wszedłem w posiadanie dodatkowego zeszytu (małego tomiku) suplementu do serwisówki PTS - wyłącznie z opisem tego systemu i jest tam bardzo dużo wiedzy ale i dużo skomplikowanych elektrycznych ukadów.

Zapewne aby zainstalować sobie ruchome elektrycznie drzwi - jakoś to się może udać, ale aby było to zbudowane tak, jak w fabrycznym pojeździe - może sie nie udać.
Fabryczny układ elektrycznie otwieranych i zamykanych drzwi bocznych działa w moim PTSie m.in, tak:
- drzwi otwierają się i zamykają po naciśnięciu przycisku z miejsca kierowcy (tu jest jeszcze dodatkowe zabezpieczenie on-off całego układu) lub z pozycji pasażera drugiego rzędu.
- drzwi otwierają/zamykaja się przy urzyciu pilota - auto stoi np na parkingu;
- drzwi otwierają się jedynie przy otwartym zamku centralnym i w pozycji P skrzyni biegów - W ŻADNYM INNYM UKŁADZIE
- otwarcie drzwi sygnalizowane jest zapaleniem kontrolki na desce przed kierowcą
- jeśli drzwi pozostaja otwarte a zmienimy położenie dźwigni ASB, to wspomniana kontrolka miga i włącza się brzęczyk (buzer) dodatkowo sygnalizujący otwarcie drzwi
- drzwi w pop wymienionej sytuacji dadzą się zamknąć - nawet w czasie jazdy...

To zgrubsza tyle.
Towarzyszy temu ukadowi dośc spora wiązka przewodów i kilka ważnych czujników umieszczonych w przeróżnych miejscach. Poza tym występują w aucie z takim ekstrasem wspomniane przez kolegę wyżej inne plastiki na tylnych boczkach.

Zdecydowanie taniej i łatwiej bedzie wejść w posiadanie takiego mechanizmu wraz z innym/nowym pojazdem.

Pozdrawiam Noworocznie - Paweł
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje za informację , myślałem że będzie to prostsze, że wystarczy podpiąć parę czujników kilka modułów i będzie gadać ... to narazie dam sobie spokój chyba że wyrwę jakiegoś anglika, na lato miałbym co robić Smile

Pozdrawiam i Wesołego Nowego Roku . Mr. Green
_________________
DODGE GRAND CARAVAN SPORT 3.8 AWD + podtlenek gazu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawelxp
*
*


Dołączył: Dec 01, 2012
Posty: 418
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez miałem taka myśl żeby zrobić elektryke bocznych drzwi w swoim PTS-ie....
Ale po przeczytaniu posta kolegi BrodatyMis-zdecydowanie odpuszczam temat Sad W życiu tego sam nie ogarne:[
Minus to brak bajeru,a plus-mniej do psucia się Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group