www.asu.pl :: Zobacz temat - nie działa lewy kierunek
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie działa lewy kierunek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
gorgo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2013
Posty: 26
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 13:42    Temat postu: nie działa lewy kierunek Odpowiedz z cytatem

Witam. Teraz mam problem z elektryką , a mianowicie przestał działać lewy kierunek (przód i tył) . Co ciekawe prawe kierunki działaja i awaryjne też działają prawa i lewa strona . Mam pytanie gdzie zacząć szukać bo sprawdziłem już przerywacz i wygląda na dobry a dalej to n ie wiem gdzie się kierować . Prosze o jakieś sugestie bo kijowo się jeździ bez lewego kierunku. Albo jak to zrobic na krótko chociaż żeby działało??
_________________
Dodge Caravan 1996 , 3,0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 17:32    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Ja bym sprawdził dźwigienkę,czy go załącza
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gorgo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2013
Posty: 26
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak więc dla potomnych - jeszcze raz zacząłem wszystko sprawdzać - nawet kupiłem drugi przekaźnik na podmiankę ale to nic nie dało. Instalacje wykluczyłem i został mi tylko przełącznik kierunków dokładnie do sprawdzenia . Rozebrałem go całego w drobny mak - i co się okazało- że ścieżka od lewego kierunku , tam gdzie wychodzi sygnał , jest na odcinku 0,5 cm upalona czyli nie ma przejścia. Lutownica w dłoń , kawałek drucika miedzianego i dorobiłem ścieżkę jak się patrzy. Efekt taki że kierunek działa. Przy okazji tej naprawy okazało się że mój dołożony centralny zamek (o którym nie wiedziałem w ogóle że jest bo auto kupione niedawno a pilot leżał w schowku pod siedzeniem )jest odłączony i wystarczyło posprawdzać kable i podłączyć wyjście kierunków pod przełącznik razem z przekaźnikiem i wszystko hula jak należy. I jeszcze jedna ciekawa opcja - DRL MODULE - nie wiedziałem co to jest bo rozbierając przekaźnik styki były zabezpieczone tekturą żeby się nie zwierały. Usunąłem to i okazało się że jest to moduł chyba to dziennych świateł , ale u mnie ze względu że są amerykańskie lampy z przodu to po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu święcą kierunki , po włączeniu kierunków te same lampy mrugają. Ot taka ciekawostka
_________________
Dodge Caravan 1996 , 3,0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group